reklama

Vznikla první vánoční písnička pro psy. Jejich reakce jsou hitem internetu

Vánoce se blíží a kromě ozdobeného stromečku a dárků se s nimi pojí i vánoční písničky, které se hrají neustále dokola a nemůžeme je dostat z hlavy. Tento rok byl ale nově vydán singl, který je podle jeho tvůrců první vánoční písničkou určenou výhradně pro psy. Videa sdílená na sociálních sítích naznačují, že u čtyřnohých posluchačů vyvolává silnou odezvu.

reklama

„Raise the Woof“ byla vytvořena na základě vědeckého výzkumu, který se zabýval reakcí psů na různé zvuky. Podle společnosti Tails, autora písničky, využila rytmus reggae, zvuky zvonků u dveří a pískacích hraček nebo pokyny majitelů pro vycvičené psy.

Společnost uvedla, že do výzkumu zapojila 25 psů, kterým přehrála více než 500 zvuků. „To, že si psi nahrávku užívají, je vidět na jejich bdělosti, snaze zjistit, odkud zvuky vycházejí, z natahování hlavy a pohybu uší, aby mohli lépe slyšet, nebo z jejich vrtění ocasy,“ uvedla firma Tails v tiskové zprávě.

Písnička je i na vinylových deskách

Píseň byla nahrána v londýnském hudebním studiu Abbey Road, které proslavila skupina Beatles. Singl existuje v omezeném počtu i na vinylových deskách. Výtěžek z nich bude věnován organizaci Dudes & Dogs.

V minulosti některé výzkumy naznačily, že psi reagují na hudbu pozitivně. Studie z roku 2002 zjistila, že při přehrávání klasické hudby v útulku byli psi mnohem uvolněnější. Výzkum charity SPCA ve Skotsku zase naznačil, že si zvířata užívají reggae a soft rock.

K tématu

Tagy: zvířata sociální sítě Vánoce psi reakce pes vánoční písnička

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
Britská mutace koronaviru je v Česku. Jaké představuje nebezpečí?
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde
Další články
reklama
reklama