reklama

Vznikla první vánoční písnička pro psy. Jejich reakce jsou hitem internetu

Vánoce se blíží a kromě ozdobeného stromečku a dárků se s nimi pojí i vánoční písničky, které se hrají neustále dokola a nemůžeme je dostat z hlavy. Tento rok byl ale nově vydán singl, který je podle jeho tvůrců první vánoční písničkou určenou výhradně pro psy. Videa sdílená na sociálních sítích naznačují, že u čtyřnohých posluchačů vyvolává silnou odezvu.

reklama

„Raise the Woof“ byla vytvořena na základě vědeckého výzkumu, který se zabýval reakcí psů na různé zvuky. Podle společnosti Tails, autora písničky, využila rytmus reggae, zvuky zvonků u dveří a pískacích hraček nebo pokyny majitelů pro vycvičené psy.

Společnost uvedla, že do výzkumu zapojila 25 psů, kterým přehrála více než 500 zvuků. „To, že si psi nahrávku užívají, je vidět na jejich bdělosti, snaze zjistit, odkud zvuky vycházejí, z natahování hlavy a pohybu uší, aby mohli lépe slyšet, nebo z jejich vrtění ocasy,“ uvedla firma Tails v tiskové zprávě.

Písnička je i na vinylových deskách

Píseň byla nahrána v londýnském hudebním studiu Abbey Road, které proslavila skupina Beatles. Singl existuje v omezeném počtu i na vinylových deskách. Výtěžek z nich bude věnován organizaci Dudes & Dogs.

V minulosti některé výzkumy naznačily, že psi reagují na hudbu pozitivně. Studie z roku 2002 zjistila, že při přehrávání klasické hudby v útulku byli psi mnohem uvolněnější. Výzkum charity SPCA ve Skotsku zase naznačil, že si zvířata užívají reggae a soft rock.

K tématu

Tagy: zvířata sociální sítě Vánoce psi reakce pes vánoční písnička

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Zdraví

Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba

Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba

Dne 17. dubna si připomínáme Světový den hemofilie. Jedná se o vzácné onemocnění, které způsobuje zvýšenou krvácivost. V Česku žije s touto nemocí přibližně tisíc lidí. Pokud se choroba nediagnostikuje a neléčí včas, může způsobit trvalé zdravotní potíže. Sebemenší úraz může být pro tyto lidi nesmírně nebezpečný. Tato nemoc postihuje téměř výhradně muže.

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty
Vozový park bijce Vémoly: Vytuněný Hummer H2, Bentley i nové SUV od Mercedesu
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Další články
reklama
reklama