CNN Prima News Skotsko

Skotsko

Výpis příspěvků ke štítku „Skotsko“

Smrtící následek turistického selfie. Kvůli jedné fotce muselo zemřít tulení mládě

13. října 2022 19:45

Claire de Haasová a Brock Montgomery pracují jako ošetřovatelé na ostrově Great Blasket v hrabství Kerry už šest měsíců. Za tu dobu se setkali se spoustou případů nepochopitelného chování návštěvníků. Jedna událost z letošního léta se ale všem jednoznačně vymyká. Sobecké a neuvážené chování dvojice turistů kvůli jednomu selfie mělo za následek smrt zvířete pro ostrov typického. Tuleně.

Porušení královského protokolu? Karel III. byl při návštěvě Skotska na tenkém ledě

7. října 2022 19:05

Nový britský král Karel III. si oblékl tradiční skotský kilt a vyrazil do jedné ze čtyř zemí Velké Británie na svoji první cestu od smrti Alžběty II. S manželkou Camillou přijel nejdříve do skotského města Dunfermline, kde se se svými fanoušky bavil více než obvykle. Dokonce se ho mohli dotýkat, čímž málem došlo k porušení závazného protokolu.

Muže uštknul jedovatý had. Než zemřel bolestivou smrtí, nahrál manželce srdcervoucí vzkaz

29. září 2022 10:31

Čtyřicetiletý Sebastian Wicker zemřel v Mosambiku po uštknutí hadem. Ještě před svou smrtí své manželce poslal srdcervoucí vzkaz, ve kterém řekl, jak moc svou ženu miluje. Muž byl převezen do nemocnice, ve které ovšem neměli dávky protijedu. Musel být proto transportován do jiné nemocnice, kde už mu ale lékaři nedokázali pomoct.

Královnina rakev zůstává v edinburské katedrále. Rodina odjela, loučit se může veřejnost

12. září 2022 14:37

Procesí s rakví královny Alžběty II. prošlo skotským Edinburghem, v místní katedrále svatého Jiljí následovala mše za zesnulou panovnici. Rakev v katedrále, kam se s královnou může přijít rozloučit veřejnost, zůstane 24 hodin. V úterý večer pak budou ostatky panovnice převezeny do Londýna. Britská metropole se již na nápor veřejnosti, která se bude chtít s královnou osobně rozloučit, připravuje.

Český silák Tuláček: Královna Alžběta se mi svěřila, že by se ráda vrátila do Prahy

12. září 2022 12:19

Patří mezi několik málo Čechů, kteří si podali ruku s britskou královnou Alžbětou II. Českému silákovi Vladislavu Tuláčkovi se to poštěstilo po jednom z jeho triumfů na prestižních skotských hrách, na nichž exceloval v tradičních disciplínách místních horalů. Tuláček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná jak na nedávno zesnulou panovnici, tak na jejího syna Charlese, s nímž pomrkávali po hezkých děvčatech.