reklama
CNN Prima News Skotsko

Skotsko

Výpis příspěvků ke štítku „Skotsko“

Slavné trio se vrací zpět na obrazovky. Chybět nebudou ani narážky na koronavirus

The Grand Tour včele s Jeremym Clarksonem, Richardem Hammondem a Jamesem Mayem se po delší pauze vrací zpět na obrazovky. Dvoudílný speciál „Lochdown“ byl, jak název napovídá, natáčen během lockdownu na území Skotska. Slavné moderátorské trio sem však zavítalo trochu nečekaně s americkými vozy ze 70. let. Již tradičně se pak dočkáme řady demolic, naschválů a tentokrát nebudou chybět ani časté narážky směrem k pandemii koronaviru.

Rezek o (ne)slavné penaltě: Ještěže tehdy nebyl VAR. Proč se rozhodčímu neomluvil?

Před necelými deseti lety zažil teď už bývalý fotbalista Jan Rezek asi jeden z nejslavnějších okamžiků kariéry. Není to ale nic, na co by byl pyšný. Nasimulovaným pádem rozhodl o tom, že česká reprezentace kopala penaltu, díky které remizovala se Skoty 2:2 a udělala výrazný krok k tomu, aby se tehdy kvalifikovala na Euro 2012. I o této události mluvil v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu

Ryze ostrovní souboj za ryze ostrovního deštivého počasí nabídl závěr osmého hracího dne na Euru. Na legendárním londýnském stadionu Wembley si Anglie po bezgólové remíze 0:0 rozdělila body se Skotskem. To tedy znamená, že skupinu D nadále vede Česká republika. O tom, zda na líbivé pozici zůstanou Patrik Schick a spol. i po třetím utkání, rozhodne úterní duel právě s anglickým výběrem.

Zničíme ty anglický bastardy: Tisíce Skotů zaplavily Londýn. Zajímá je alkohol a fotbal

Pro Skoty jde o velký svátek. Po 25 letech se jejich národní tým utká na velkém turnaji s nenáviděnými Angličany. Není proto divu, že se do dějiště zápasu v Londýně valí tisíce skotských fanoušků. Značná část z nich dorazila už v předvečer zápasu a v ulicích britské metropole to bylo znát. Alkohol tekl proudem a i policie měla co dělat. Jak probíhá velká skotská party, se můžete podívat ve fotogalerii.

Gigant Anglie to na Euru dotáhl nejdál k bronzu. Překročí letos svůj stín?

Vousatá medaile straší anglické fotbalisty, na Euru byli totiž nejlépe třetí, naposledy se dostali do semifinále na domácím šampionátu v roce 1996. Teď zatím bojují o osmifinále, k postupu ze skupiny jim stačí porazit v britském derby Skoty. Přinášíme detailní statistický rozbor favorita skupiny D fotbalového Eura 2021. Jaká je nejvyšší výhra nebo nejtěžší porážka? Kdo je nejlepší střelec a kdo odehrál nejvíce zápasů?

reklama