reklama
CNN Prima News Skotsko

Skotsko

Výpis příspěvků ke štítku „Skotsko“

Kamara a spol. si poradili se Spartou. Úřadoval Morelos, Pražané v Evropské lize končí

25. listopadu 2021 22:58

Ostře sledovaný duel v Evropské lize mezi Glasgow Rangers a Spartou Praha českému týmu rozhodně nevyšel podle představ. Tým nově koučovaný nizozemskou legendou Giovannim van Bronckhorstem měl zápas plně pod kontrolou a díky trefám útočníka Alfreda Morelose vyhrál přímý souboj o druhé místo ve skupině A 2:0. Pro Letenské to znamená, že skončí nejlépe třetí. Na jaře si tak zahrají maximálně Evropskou konferenční ligu.

Greta sepsula klimatickou konferenci. Vaše bla, bla, bla nás unavuje, vzkázala lídrům

5. listopadu 2021 18:24

Tisíce převážně mladých lidí v pátek v Glasgow demonstrují za rychlejší kroky k ochraně klimatu. Děje se tak necelý týden poté, co v tomto skotském městě začala klimatická konference COP26. Účastníci páteční demonstrace volají po „systémových změnách“ a klimatické spravedlnosti, zejména pro chudší státy. Na transparentech jsou k vidění slogany jako „Kapitalismus zabíjí planetu“, „Jednejte ihned!“ či „Dinosauři si také mysleli, že jim zbývá čas“, píše agentura DPA. Švédská aktivistka Greta Thunbergová v projevu po pochodu městem označila klimatickou konferenci za neúspěšnou a poznamenala, že světoví lídři usilují o zachování stávajícího pořádku. Dodala, že mladí lidé nestojí o prázdné sliby.

Gerrard je mrzák, nepoklekneme. Čeští politici stojí za Spartou a dětskými fanoušky

2. října 2021 14:28

Mediální útoky z Velké Británie na děti, které ve čtvrtek fandily Spartě na Letné v zápase Evropské ligy proti Rangers, pobouřily českou veřejnost. Názory, že by bučení na záložníka skotského týmu Glena Kamaru dokládalo rasismus, tvrdě odsoudilo i několik politiků. Mezi ně patří mimo jiné premiér Andrej Babiš (ANO), vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), šéf hnutí SPD Tomio Okamura či řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) si kvůli incidentu dokonce předvolá britského velvyslance.

Kamara byl kvůli dětem smutný, z důvodu urážek si vypnul telefon, tvrdí jeho právník

2. října 2021 11:47

Právník Glena Kamary uvedl, že si finský fotbalista tmavé pleti musel vypnout telefon kvůli velkému množství zpráv s rasistickým podtextem. Ty mu prý začaly chodit poté, co hráči Glasgow Rangers odehráli zápas se Spartou na pražské Letné za přítomnosti dětských fanoušků. „Glen byl z bučení dětí smutný. Co by se asi stalo, kdyby byl stadion plný dospělých fanoušků,“ zmínil právník.

reklama