CNN Prima News Skotsko

Skotsko

Výpis příspěvků ke štítku „Skotsko“

Manžela modelky Makarenko zadrželi v Glasgow po fotbale. Skotové ho podezřívají ze znásilnění

Manžel oblíbené influencerky Taťány Makarenko, podnikatel Martin Pánek, má údajně být ve skupině Čechů, které před 14 dny zadržela skotská policie po utkání fotbalistů pražské Sparty v Evropské lize na hřišti Glasgow Rangers. Zatčení mají být podezřelí ze znásilnění, potvrdily CNN Prima NEWS místní zdroje. Známá modelka, která s Pánkem stvrdila svůj vztah po tříleté známosti letos v srpnu, webu Super.cz sdělila, že nemá dost informací a že nejistota je pro ni nesmírně frustrující.

Bájná příšera, silné proudy a temná voda. Co víme o tajemném Loch Ness, které nikdy nezamrzá?

Lidé stále vídají věci, které si nedokážou vysvětlit. Pokud ale v jednom z nejslavnějších jezer na světě něco je, nehraje to podle pravidel, řekl štábu CNN nadšenec a zakladatel výzkumné skupiny Loch Ness Exploration Alan McKenna. I když má podle vědců většina podivných jevů logické vysvětlení, pravdou zůstává, že Loch Ness obyčejné jezero není. Ani přes chladné teploty nikdy nezamrzá, tvoří se v něm silné podvodní proudy a nepomáhá ani temnota jeho vod.

Princ William nezvedl Harrymu telefon, když Alžběta II. umírala, tvrdí spisovatel

V britské královské rodině to opět vře. Důvodem je nová kniha, která popisuje období okolo smrti královny Alžběty. Spisovatel Omid Scobie v ní mimo jiné píše, že princ William ignoroval telefonáty svého bratra Harryho, když jejich babička, panovnice Alžběta II., umírala. To vyvolalo mezi dvořany obrovské pobouření. Spisovatel jednoznačně stojí na straně Harryho a jeho kniha je považována za cílený útok na královskou rodinu. O náladě v královském paláci informoval britský The Mirror.

Práce snů pro fandy Harryho Pottera. Skotské dráhy hledají strojvedoucího pro slavnou trať

Pohled na kamenný železniční viadukt Glenfinnan ve Skotsku si dovede představit každý fanoušek filmů o čaroději Harrym Potterovi. V každém díle právě přes tento most z roku 1901 jezdili školáci Bradavickým expresem. Provoz na ikonickém mostě s 21 oblouky zajišťuje vlaková společnost ScotRail, která právě teď hledá nové strojvůdce, napsal v úterý britský zpravodajský server BBC News.

Procházka se změnila v drama. Oblíbený hudebník Capaldi pomohl seniorce, sám bojuje s nemocí

Že má kromě hudebního talentu také dobré srdce, prokázal oblíbený skotský zpěvák a textař Lewis Capaldi. Při procházce s kamarády totiž narazil na starší ženu, která ležela bez hnutí na zemi. Umělec pohotově zavolal záchranku a do příjezdu sanitky se seniorkou zůstal. Když se ubezpečil, že je v pořádku, skromně z místa odešel. Lewisovi byl v minulém roce diagnostikován Tourettův syndrom. Nekontrolovatelné pohyby těla ho tak donutily dát si ve své kariéře delší pauzu. O nesobeckém činu celebrity informoval web The Sun.

Fotbalový svět smutní: Zemřel útočník McDougall, svůj klub dovedl k nečekanému titulu

Skotské fanoušky fotbalu v neděli zasáhla smutná zpráva. Ve věku 65 let nečekaně zemřel útočník Frank McDougall. Svou sportovní kariéru spojil především s klubem z Aberdeenu, kde za 69 zápasů nastřílel během tří sezón 44 gólů. Vedení týmu si na bývalého kanonýra vzpomnělo v příspěvku na sociálních sítích. O nečekaném úmrtí fotbalové legendy píše web Daily Record.

Africký Hitler, řezník z Kampaly a poslední skotský král. Před 20 lety zemřel Idi Amin

Od smrti bývalého prezidenta Ugandy Idiho Amina uběhlo 20 let. Nelítostný diktátor, který si za svou vládu vysloužil přezdívky jako řezník z Kampaly, africký Hitler či poslední skotský král, byl u moci mezi roky 1971 až 1979. Podle odhadů je odpovědný za smrt nejméně 300 tisíc lidí, což z něj činí jednoho z nejhorších diktátorů 20. století. Kromě mimořádné krutosti byl Amin známý také podporou různých teroristických skupin, totální likvidací indické komunity v Ugandě či rozpoutáním válečného konfliktu se sousední Tanzánií. Zemřel v saúdskoarabském exilu v roce 2003.

Rozvod s Harrym jako jackpot? Historik popsal, na jaké peníze by si Meghan přišla

Podle historika Martina Kováře by Meghan po rozvodu s princem Harrym byla zaopatřená na celý život. Jen na alimentech by dostala v přepočtu přes 1,7 milliardy korun. O možném konci manželství horlivě spekulují britská média. Web Mirror zároveň uvedl, že slavný pár údajně nebyl pozván na připomínku ročního výročí smrti britské královny Alžbety II. „Buckinghamský palác tak může dávat najevo, že pro ně již není žádná cesta zpátky,“ uvedla pro CNN Prima NEWS Barbora Koukalová, která dlouhodobě dění v královské rodině sleduje.