reklama

Wales

Výpis příspěvků ke štítku „Wales“

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas

Ve skupině A fotbalového Eura je dobojováno. Itálie zvládla i třetí zápas, ačkoliv pošetřila několik klíčových hráčů. O vítězství 1:0 nad Walesem rozhodl doma v Římě v závěru prvního poločasu Matteo Pessina. „Squadra azzurra“ tak jde suverénně z prvního místa do osmifinále, druzí skončili právě Velšané. Bez šancí na vyřazovací fázi nejsou ani Švýcaři, kteří v paralelně hraném utkání v Baku porazili Turky 3:1. Teď musí reprezentanti země helvétského kříže čekat, jak na tom budou týmy na třetích pozicích v ostatních skupinách.

Ronaldo, Mbappé, Lewandowski. Euro 2021 je plné hvězd. Kdo má nejnabitější soupisku?

Euro 2021 vypukne už v pátek. Na fotbalový svátek se těší miliony fanoušků po celém světě a kladou si otázku: Kdo to bude letos? Na triumf si brousí zuby hned několik týmů. Podle bookmakerů je největším favoritem Francie, z jejíž soupisky jde hrůza. Následují Belgie a Anglie s rovněž kvalitním týmem. A bez šance určitě nejsou ani Španělé či obhájci prvenství z Portugalska. I v nominaci ostatních týmů se ale najdou velice zajímaví hráči, kteří můžou překvapit. Ostatně nestalo by se poprvé, kdyby evropský šampionát ovládl outsider. Posuďte sami. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nominací jednotlivých účastníků UEFA Euro 2021.

Je to jen předčasná menopauza, řekl jí lékař. Matka čtyř dětí pak zemřela na rakovinu

Matka čtyř dětí zemřela v pouhých 27 letech. Lizzy Evansové vloni lékaři diagnostikovali rakovinu děložního čípku a díky rychlé léčbě se uzdravila. O několik měsíců později se však její zdravotní stav začal zhoršovat. Kvůli pandemii koronaviru nemohla docházet na pravidelné kontroly a lékaři nepředpokládali, že by se choroba mohla vrátit. Její praktický lékař jí navíc chybně diagnostikoval předčasnou menopauzu.

Bale dal Kúdelovi loktem a „ostrovy“ se radovaly. Zákrok ocenil i komentátor

Wales i Česká republika dohrávaly úterní zápas kvalifikace mistrovství světa s jednou červenou kartou. Domácí fotbalisté teoreticky mohli v závěru jít dokonce do devíti. Hvězdný Velšan Gareth Bale se v 85. minutě ohlédl, koho že to má za sebou, vyskočil do hlavičkového souboje a dost okatě vytyčil levý loket. Ruka hráče momentálně působícího v Tottenhamu Hotspur zasáhla do obličeje Ondřeje Kúdelu, v posledních týdnech těžce propíraného hráče. Zákrok, který si běžně vyslouží odsouzení, udělal fanouškům z Britských ostrovů radost.

Češi před zápasem ve Walesu nepoklekli. K boji proti rasismu se přihlásili jinak

Čeští fotbalisté se před začátkem utkání kvalifikace mistrovství světa nepřipojili k domácím Velšanům, kteří před výkopem poklekli na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Reprezentanti vyjádřili v Cardiffu svůj boj proti rasismu i dalším projevům nesnášenlivosti, xenofobie či antisemitismu tak, že ukázali na nápis na rukávu dresu, odkazující na kampaň s názvem UEFA Respect.

Coufal podpořil Kúdelu, fanoušci se do beka West Hamu pustili: Rasisté drží spolu

Na „ostrovech“ se rychle stal oblíbeným. Vladimír Coufal v říjnu přestoupil ze Slavie Praha do West Hamu za svým exparťákem Tomášem Součkem. Ihned se etabloval do základní sestavy, fanoušci „Kladivářů“ si ho pro příkladný přístup zamilovali a obdiv sklízí napříč celou Premier League. Jenže když se český obránce pustil do nebezpečných vod – do tématu Ondřej Kúdela –, šel respekt části ostrovní fotbalové komunity stranou.

reklama