Wales

Výpis příspěvků ke štítku „Wales“

Boj fotbalistů o MS v Kataru vrcholí. Kdy a které týmy musí Češi v baráži porazit?

3. prosince 2021 14:11

I když se z kvalifikace česká fotbalová reprezentace na mistrovství světa v Kataru 2022 neprobojovala, stále může na šampionát proniknout. Díky úspěchů v jedné ze skupin Ligy národů má jistou účast v baráži, ve které se Češi střetnou nejprve se Švédskem. Pojďme si připomenout a detailně vysvětlit celou cestu, která vede k účasti na největším fotbalovém svátku.

Dvanáctiletá dívka skončila s bolestmi břicha v nemocnici, porodila. Znásilnil ji bratr

4. listopadu 2021 16:47

Korunní soud ve velšském Swansea řešil neobvyklý případ. Dvanáctiletá dívka, která se do nemocnice dostala kvůli bolestem břicha, porodila krátce poté dítě svého bratra. Dívce bylo 11 let, když ji v domě rodičů znásilnil její 14letý bratr. U soudu zaznělo, že sourozenci vyrůstali v „dysfunkční“ domácnosti, kde rodiče děti nekontrolovali a kde byly „neostré sexuální hranice“.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

15. října 2021 19:45

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Nejtěžší zápas v životě: Fotbalový reprezentant bojuje s rakovinou. Brzy se vrátím, věří

14. října 2021 16:29

Velšský fotbalový reprezentant David Brooks má zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin. Čtyřiadvacetiletý záložník vypadl kvůli nemoci minulý týden z nominace na zápas kvalifikace mistrovství světa v Česku a nyní oznámil, že mu lékaři diagnostikovali Hodgkinův lymfom, tedy rakovinu lymfatických tkání. Příští týden zahájí léčbu.

Čeští fotbalisté remizovali s Walesem 2:2. Boj o mistrovství světa se komplikuje

8. října 2021 22:48

Čeští fotbalisté remizovali v šestém z osmi utkání kvalifikace mistrovství světa doma s Walesem 2:2 a zkomplikovali si boj o druhé místo ve skupině, které znamená účast v play off. Hosty poslal v pražském Edenu ve 36. minutě do vedení Aaron Ramsey, hned za dvě minuty srovnal Jakub Pešek a čtyři minuty po pauze domácí otočili stav po vlastním gólu brankáře Danny Warda. V polovině druhého dějství ale zařídil dělbu bodů Daniel James.

Plzeň v Evropě po penaltách postoupila, Jablonec jasně prohrál a končí

12. srpna 2021 22:37

Fotbalisté Plzně po obratu postoupili do závěrečného play off o Evropskou konferenční ligu. Svěřenci trenéra Michala Bílka v dramatické odvetě 3. předkola doma porazili The New Saints 4:1 po premiérovém penaltovém rozstřelu v pohárech. Po 90 minutách i prodloužení Západočeši zvítězili 3:1, čímž dotáhli úvodní nečekanou ztrátu 2:4 z Cardiffu. Oproti tomu fotbalisté Jablonce dvojzápas 3. předkola Evropské ligy s Celticem Glasgow neotočili. Po domácí porážce 2:4 podlehli skotskému vicemistrovi i ve čtvrteční venkovní odvetě, tentokrát jasně 0:3, a do závěrečného předkola nepostoupili.

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas

20. června 2021 19:54

Ve skupině A fotbalového Eura je dobojováno. Itálie zvládla i třetí zápas, ačkoliv pošetřila několik klíčových hráčů. O vítězství 1:0 nad Walesem rozhodl doma v Římě v závěru prvního poločasu Matteo Pessina. „Squadra azzurra“ tak jde suverénně z prvního místa do osmifinále, druzí skončili právě Velšané. Bez šancí na vyřazovací fázi nejsou ani Švýcaři, kteří v paralelně hraném utkání v Baku porazili Turky 3:1. Teď musí reprezentanti země helvétského kříže čekat, jak na tom budou týmy na třetích pozicích v ostatních skupinách.

Ronaldo, Mbappé, Lewandowski. Euro 2021 je plné hvězd. Kdo má nejnabitější soupisku?

9. června 2021 07:06

Euro 2021 vypukne už v pátek. Na fotbalový svátek se těší miliony fanoušků po celém světě a kladou si otázku: Kdo to bude letos? Na triumf si brousí zuby hned několik týmů. Podle bookmakerů je největším favoritem Francie, z jejíž soupisky jde hrůza. Následují Belgie a Anglie s rovněž kvalitním týmem. A bez šance určitě nejsou ani Španělé či obhájci prvenství z Portugalska. I v nominaci ostatních týmů se ale najdou velice zajímaví hráči, kteří můžou překvapit. Ostatně nestalo by se poprvé, kdyby evropský šampionát ovládl outsider. Posuďte sami. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nominací jednotlivých účastníků UEFA Euro 2021.