Wales

Výpis příspěvků ke štítku „Wales“

Do Evropy dorazil „Troll z Trondheimu“. Jev z Grónska přinesl tuhý mráz i řadu výstrah

8. prosince 2022 16:17

V posledních dnech se Velká Británie připravovala na příchod „Trolla z Trondheimu“. Jev, který vznikl nad Grónském a v oblasti Skandinávie, s sebou do Spojeného království přinesl nejen mrazivé teploty. V platnosti je řada výstrah, a to jak pro řidiče, tak chodce. Na některých místech mohou v noci na pátek teploměry naměřit až -20 °C, dorazit by měly i sněhové kalamity. Britská média „arktickému obrovi“ přičítají i smrt tří lidí při autonehodách.

Na pláži se kupí ponožky, úřady zuří. Fanoušci vzpomínají na skřítka z Harryho Pottera

6. listopadu 2022 06:13

Úřady ve velšském hrabství Pembrokeshire žádají fanoušky Harryho Pottera, aby neodkládali na místní pláž ponožky, protože tím poškozují životní prostředí. Na pláži Freshwater West se natáčela scéna smrti skřítka Dobbyho, který se v příběhu stal svobodným díky darované ponožce. Na místě vznikl Dobbyho pomníček, který obklopují ponožky, píše server BFM TV.

Drzý princ George má hlášku, kterou dokáže uzemnit spolužáky. Dobře ví, že bude králem

28. září 2022 13:57

Od narození ho sleduje celý svět, a tak není překvapením, že si nejstarší syn prince Williama a Catherine, princezny z Walesu, moc dobře uvědomuje, kým je a zejména, kdo jsou jeho příbuzní. O tom podle Katie Nichollové, autorky nové publikace o královské rodině, vypovídá i fráze, kterou se prince George snaží budit respekt u svých spolužáků.

Drama skončilo: William si oddechl, že jsou Harry s Meghan pryč. Čeká se na výbušné memoáry

23. září 2022 21:39

Podle královských zasvěcenců si princ William s Catherine, princeznou z Walesu, s odjezdem prince Harryho a Meghan v roce 2020 oddechli. Jejich cestou do USA prý skončilo drama, které pár provází. Vztahy nejen mezi bratry jsou i nyní napjaté. Mnozí aktuálně přemítají, zda si princ Harry vydáním memoárů spálí i poslední mosty, které ho k rodině pojí.