reklama

Xaver Veselý: Moravce by mohli střídat různí moderátoři. Nevznikal by kult osobnosti

„Líbilo by se mi, kdyby moderátora diskuzního pořadu České televize Otázky Václava Moravce střídali různí moderátoři.“ V pořadu K věci televize CNN Prima NEWS to řekl nový radní České televize a moderátor Lubomír Veselý, známý pod jménem Luboš Xaver Veselý. Pořad prý už dlouho nepovažuje za prestižní a představoval by si jeho změnu.

reklama

„Líbilo by se mi, kdyby se střídali moderátoři, aby nevznikal kult osobnosti,“ uvedl Xaver Veselý. „Nevyhovuje mi ten styl, nemám rád štěkání v rozhovorech. Já mám touhu si se svými hosty vyprávět,“ dodal na dotaz moderátorky Marie Bastlové, co konkrétně mu na pořadu vadí.

Reakce, které provázely volbu nových radních České televize (ČT) a v níž zaznívalo, že ČT kvůli tomu ztratí nezávislost, označil za až hysterické. „Nezávislost ČT není ohrožená, je dána zákonem. Pokud by tak důležitá instituce měla stát na takových základech, aby ji ohrozila jedna volba člena do rady, bylo by to hodně špatné,“ dodal.

Líbilo by se mi, kdyby se střídali moderátoři, aby nevznikal kult osobnosti.

Xavera Veselého budou v radě ČT zajímat především hospodaření veřejnoprávní instituce a transparentnost. „Vadí mi začerněné smlouvy,“ řekl a dodal „Byl bych rád, aby bylo hospodaření úplně průhledné.“

Lubomíra Veselého doplnili v poslední volbě nových radních ČT ještě ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. Zvolili je poslanci.

Veselý působí také jako moderátor a byl před časem v médiích kritizovaný za to, že nechal v rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem (ANO) pro Český rozhlas (ČRo) přílišný prostor premiérovi bez kritických otázek.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Myslet si, že se klient nevrátí k drogám, je utopie, říká terapeut Karel Chodil

Myslet si, že se klient nevrátí k drogám, je utopie, říká terapeut Karel Chodil

Příběhy drogových závislostí jsou často drsné a emotivní. Zvlášť, když se týkají v podstatě ještě dětí. Terapeut Karel Chodil se s takovými osudy setkává denně už deset let. V Terapeutické komunitě Karlov u Písku začínal jako řadový člen týmu a před dvěma lety se vypracoval na pozici jejího ředitele. Komunita Karlov léčí lidi od 16 do 25 let a matky s dětmi. Je jedinou komunitou v Česku, která dává matkám možnost léčit se za přítomnosti svých dětí. V rozhovoru pro magazín Generace 20 hovořil Karel Chodil mimo jiné i o těchto příbězích.

reklama
Opilá žena, která smetla policejní vůz, měla ujíždět od jiné nehody
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Další články
reklama
reklama