reklama

Xaver Veselý: Moravce by mohli střídat různí moderátoři. Nevznikal by kult osobnosti

„Líbilo by se mi, kdyby moderátora diskuzního pořadu České televize Otázky Václava Moravce střídali různí moderátoři.“ V pořadu K věci televize CNN Prima NEWS to řekl nový radní České televize a moderátor Lubomír Veselý, známý pod jménem Luboš Xaver Veselý. Pořad prý už dlouho nepovažuje za prestižní a představoval by si jeho změnu.

reklama

„Líbilo by se mi, kdyby se střídali moderátoři, aby nevznikal kult osobnosti,“ uvedl Xaver Veselý. „Nevyhovuje mi ten styl, nemám rád štěkání v rozhovorech. Já mám touhu si se svými hosty vyprávět,“ dodal na dotaz moderátorky Marie Bastlové, co konkrétně mu na pořadu vadí.

Reakce, které provázely volbu nových radních České televize (ČT) a v níž zaznívalo, že ČT kvůli tomu ztratí nezávislost, označil za až hysterické. „Nezávislost ČT není ohrožená, je dána zákonem. Pokud by tak důležitá instituce měla stát na takových základech, aby ji ohrozila jedna volba člena do rady, bylo by to hodně špatné,“ dodal.

Líbilo by se mi, kdyby se střídali moderátoři, aby nevznikal kult osobnosti.

Xavera Veselého budou v radě ČT zajímat především hospodaření veřejnoprávní instituce a transparentnost. „Vadí mi začerněné smlouvy,“ řekl a dodal „Byl bych rád, aby bylo hospodaření úplně průhledné.“

Lubomíra Veselého doplnili v poslední volbě nových radních ČT ještě ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. Zvolili je poslanci.

Veselý působí také jako moderátor a byl před časem v médiích kritizovaný za to, že nechal v rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem (ANO) pro Český rozhlas (ČRo) přílišný prostor premiérovi bez kritických otázek.

Další hlavní zprávy

360°

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

Politický matador Miroslav Kalousek (TOP 09) odešel z Poslanecké sněmovny, jelikož se nechystá kandidovat v říjnových volbách. Jeho odchod tak urychlilo brzké vyhlášení voleb prezidentem Milošem Zemanem. Zároveň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že jeho odchod ze Sněmovny neznamená odchod z politiky. Podle bývalého premiéra Mirka Topolánka by byl Kalousek dobrým prezidentem.

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Miroslav Kalousek odchází ze Sněmovny, vzdal se poslaneckého mandátu
Blatný se kvůli hašteření poslanců ANO téměř nedostal ke slovu. Plán očkování neukázal
Palachův pohřeb byl posledním svobodným vzedmutím emocí, vzpomíná pamětník
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama