reklama

Xaver Veselý: Moravce by mohli střídat různí moderátoři. Nevznikal by kult osobnosti

„Líbilo by se mi, kdyby moderátora diskuzního pořadu České televize Otázky Václava Moravce střídali různí moderátoři.“ V pořadu K věci televize CNN Prima NEWS to řekl nový radní České televize a moderátor Lubomír Veselý, známý pod jménem Luboš Xaver Veselý. Pořad prý už dlouho nepovažuje za prestižní a představoval by si jeho změnu.

reklama

„Líbilo by se mi, kdyby se střídali moderátoři, aby nevznikal kult osobnosti,“ uvedl Xaver Veselý. „Nevyhovuje mi ten styl, nemám rád štěkání v rozhovorech. Já mám touhu si se svými hosty vyprávět,“ dodal na dotaz moderátorky Marie Bastlové, co konkrétně mu na pořadu vadí.

Reakce, které provázely volbu nových radních České televize (ČT) a v níž zaznívalo, že ČT kvůli tomu ztratí nezávislost, označil za až hysterické. „Nezávislost ČT není ohrožená, je dána zákonem. Pokud by tak důležitá instituce měla stát na takových základech, aby ji ohrozila jedna volba člena do rady, bylo by to hodně špatné,“ dodal.

Líbilo by se mi, kdyby se střídali moderátoři, aby nevznikal kult osobnosti.

Xavera Veselého budou v radě ČT zajímat především hospodaření veřejnoprávní instituce a transparentnost. „Vadí mi začerněné smlouvy,“ řekl a dodal „Byl bych rád, aby bylo hospodaření úplně průhledné.“

Lubomíra Veselého doplnili v poslední volbě nových radních ČT ještě ekonomka Hana Lipovská a novinář Pavel Matocha. Zvolili je poslanci.

Veselý působí také jako moderátor a byl před časem v médiích kritizovaný za to, že nechal v rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem (ANO) pro Český rozhlas (ČRo) přílišný prostor premiérovi bez kritických otázek.

Další hlavní zprávy

Školství

Situace je špatná, školy zůstanou zavřené ještě několik týdnů, tvrdí Hamáček

Situace je špatná, školy zůstanou zavřené ještě několik týdnů, tvrdí Hamáček

Děti ani týden před avizovaným nástupem do školy neví, jestli skutečně nastoupí. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) rozhodnou až čísla nakažených z konce týdne. Ta současná podle něj ale příliš pozitivní nejsou a zdá se, že návrat dětí do lavic se odloží. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) školy zůstanou zavřené ještě několik týdnů.

reklama
Schillerová sklízí kritiku. Do lodi teče a ona odmítá měřit stav vody, varují odborníci
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Erdogan: S muslimy se zachází jako s Židy před druhou světovou válkou
Koronavirus: V ČR je k pondělnímu večeru 162 866 nakažených, přibylo 5 474 pacientů
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Babiš s Vojtěchem šířili nákazu z nedbalosti, tvrdí autor trestního oznámení
Další články
reklama
reklama