reklama
CNN Prima News Česká televize

Česká televize

Výpis příspěvků ke štítku „Česká televize“

Výbor doporučil odvolat Lipovskou z Rady ČT. Jednání narušili příznivci Volného bloku

7. září 2021 11:12

Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti média, v úterý doporučil Sněmovně odvolat z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou. Důvodem je její politické angažmá a údajná ztráta nezávislosti, kterou zákon pro členství v radě vyžaduje. Lipovská v říjnových volbách kandiduje za uskupení Volný blok do Sněmovny. O jejím odvolání musí rozhodnout plénum Sněmovny.

Nenuťte mě reagovat na každého blbečka, řekl Zeman k smazanému tweetu Lutonského z ČT

3. července 2021 12:54

K eskalaci napěti mezi Českou televizí a Hradem přispěl tweet zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského. Ten na sociální síti kritizoval prezidenta Miloše Zemana za to, že se ihned nevyjádřil k pohromě, kterou minulý týden na jihu Moravy způsobilo tornádo. Zemana tam přitom volila drtivá většina lidí. Lutonského twitterový účet je od pátku 2. července smazaný.

Zemřela Eva Jurinová, slavná moderátorka, novinářka a hlas metra B

14. ledna 2021 12:45
Aktualizováno

V neděli 3. ledna po dlouhé těžké nemoci zemřela novinářka a bývalá televizní moderátorka Eva Jurinová. Bylo jí 67 let. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil Zbyněk Merunka, její někdejší moderátorský kolega. Jurinová pracovala v Československé televizi i Českém rozhlasu, moderovala hlavní zprávy v televizi Nova a byla mluvčí motolské fakultní nemocnice. Na bývalou novinářku zavzpomínali také moderátoři, které Jurinová učila.

Xaver Veselý: Moravce by mohli střídat různí moderátoři. Nevznikal by kult osobnosti

8. června 2020 10:06

„Líbilo by se mi, kdyby moderátora diskuzního pořadu České televize Otázky Václava Moravce střídali různí moderátoři.“ V pořadu K věci televize CNN Prima NEWS to řekl nový radní České televize a moderátor Lubomír Veselý, známý pod jménem Luboš Xaver Veselý. Pořad prý už dlouho nepovažuje za prestižní a představoval by si jeho změnu.

reklama