CNN Prima News Česká televize

Česká televize

Výpis příspěvků ke štítku „Česká televize“

Šéf BIS Koudelka se dočká povýšení, potvrdil Pavel. Nový prezident ho jmenuje generálem

30. ledna 2023 23:02

Zvolený prezident Petr Pavel chce jmenovat šéfa BIS Michala Koudelku při nejbližší příležitosti generálem. Potvrdil to v pondělí České televizi. Dosluhující prezident Miloš Zeman odmítal Koudelku opakovaně povýšit a o BIS se vyjadřoval jako „o čučkařích“. Pavel se v pondělí s Koudelkou sešel, aby probrali nastavení vztahů a další spolupráci. Pavel počítá s pravidelným setkáváním.

Babiš nezná Ústavu ani závazky NATO, kritizoval Šedivý. Přiblížil, co jeho výroky způsobí

23. ledna 2023 23:29

Vyjádření Andreje Babiše (ANO) v předvolební debatě o nepodpoře Polska a Pobaltí při hypotetické válce bylo nešťastné a nemělo zaznít. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý. Doplnil, že svým výrokem expremiér ukázal neznalost Ústavy a závazků k partnerům vyplývající z členství v NATO.

Uráží i naše jídlo. Poláky rozčílila Babišova slova o nepomoci, mají ho za „českého Trumpa“

23. ledna 2023 09:53

V případě napadení by nám český spojenec nepomohl. Tak od nedělního večera informují přední polské deníky a zpravodajské weby o slovech prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO). Ten v předvolební debatě na České televizi uvedl, že by neposlal české vojáky, kdyby bylo Polsko nebo Pobaltí napadeno, přestože jde o členský závazek v rámci Severoatlantické aliance. Ačkoliv se později Babiš snažil svá slova korigovat a napsal, že nechtěl odpovídat na hypotetickou otázku, informace už se dostala do zahraničí. A Poláci neskrývají své rozčarování.

GLOSA: Trvalý mír jako Havlova pravda a láska. Obojí je nesmysl, Babiš ale přestřelil

21. ledna 2023 08:10

„Generál nevěří v mír. Volte mír. Volte Babiše.“ Tak zní slogan jednoho z billboardů, který nechal po Česku vylepit prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO). Je evidentní, že jím cílí na svého soupeře, generála ve výslužbě Petra Pavla kvůli jeho citátu, že „trvalý mír je iluze“. Babiš se tím svého soka snaží vykreslit jako válečného štváče, ačkoliv má Pavel naprostou pravdu. Je to prakticky stejné jako s proslulým heslem Václava Havla, že „pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“. Můžeme a měli bychom se o to snažit, ale ani jednoho nejde plně dosáhnout.

Mnozí politici slaví, cítím nespravedlnost. Moderátor Wollner končí v České televizi

13. ledna 2023 16:23

Šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner odchází z České televize (ČT). Tento krok je výsledkem vzájemné dohody náročné pro obě strany, informovala v tiskové zprávě mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Wollner čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany, které odmítal. Zpráva interní komise ČT k jeho případu neobsahuje podle zástupců televize informace vedoucí k podezření z jakéhokoliv trestného činu.

Sledujte jednání Sněmovny: Co budou poslanci řešit na první letošní schůzi?

10. ledna 2023 12:13

Poslanci zahájili v úterý odpoledne první letošní schůzi dolní komory. Na programu jednacího dne by měly být předlohy ve druhém čtení. Jde o návrh opozičního hnutí ANO o posílení postavení finančního arbitra v následných soudních řízeních a vládní novelu, která zejména mění výběr radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Ještě před tím měly tiskové konference poslanecké kluby. Jednání Sněmovny sledujte živě v tomto článku.