CNN Prima News Česká televize

Česká televize

Výpis příspěvků ke štítku „Česká televize“

Sledujte živě: Summit stavebního rozvoje 2024 v Obecním domě v Praze

Aktualizováno

Summity stavebního rozvoje s účastí klíčových představitelů veřejného a soukromého sektoru se konají již 7 let. Jejich pořadatelem je Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR) a generálními partnery jsou společnosti Central Group a KPMG. Summity se konají pololetně v reprezentativních prostorách Obecního domu s osobní účastí zhruba 200 VIP hostů a s on-line přenosem s mnohatisícovou sledovaností. Ani letošek není výjimkou. Na jaká témata, která se denně dotýkají našich životů, se můžete těšit?

Rozsudek kauzy trafik poslanců ODS přezkoumá Nejvyšší soud. Nečas i Boček podali dovolání

Rozsudek v kauze takzvaných trafik pro poslance ODS přezkoumá Nejvyšší soud. Dovolání podle České televize (ČT) podal jak bývalý premiér Petr Nečas (ODS), tak bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček. Oba dostali podmíněné a peněžité tresty. Obvodní soud pro Prahu 1, který se případem zabýval jako první instance, dovolání podle databáze InfoSoud obdržel koncem února, spis zatím neodeslal Nejvyššímu soudu do Brna.

Teenager se pustil do křížku s Rajchlem a jeho věrnými. Vzduchem létaly peprné vzkazy

Značně vyhrocená situace nastala v pondělí při protestu zemědělců na Malostranském náměstí v Praze. K hloučku s předsedou strany PRO Jindřichem Rajchlem a jeho podporovateli se připojil mladík a začal s nimi vzrušeně diskutovat. V jednu chvíli se situace vyhrotila tak, že chlapce musel od agresivního davu odvést antikonfliktní tým. Mladíka se na sociální síti zastal například předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

Starostovi Řeporyjí hrozí až tři roky vězení. Před soud půjde kvůli výrokům o Palestincích

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) půjde kvůli výzvám k zabíjení Palestinců před soud. Uvedla to na svém webu Česká televize (ČT). Politik na síti X na začátku loňského prosince po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamás v Jeruzalémě napsal, že Palestinci jsou „opice“ a mají být vybombardováni. ODS se od jeho výroků distancovala. Novotný se později za výroky omluvil a příspěvek smazal.

Co se na fakultě vlastně učí? Kobza se omluvil za šokující výroky po střelbě na univerzitě

Poslanec opozičního hnutí SPD Jiří Kobza se omluvil za své výroky v souvislosti s prosincovou střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK). Na svém facebookovém profilu napsal, že svůj příspěvek psal ve chvíli, kdy měl velkou zlost nad zmařenými životy. Nechtěl se dotknout rodin obětí a dalších účastníků této tragédie či narušit pietu, dodal. Od výroků se dříve distancovala SPD, podle České konference rektorů překročily hranice slušnosti i lidskosti. Univerzita Karlova na ně chce reagovat trestním oznámením.

Moderátor Železný zmizí z obrazovky. ČT ho stahuje ze zpráv i pořadu Události, komentáře

Velkou změnou projde v příštím roce pořad Události, komentáře ve veřejnoprávní televizi. Končí totiž dlouholetý moderátor Jakub Železný, který by se měl nově podílet na přípravě nových pořadů. Železný už v průběhu roku naznačoval, že ke konci roku chce skončit. Na jeho místo míří Tereza Řezníčková, která dosud moderovala pořadu Newsroom ČT. Železný skončí i s moderováním hlavních zpráv.

Nové koncesionářské poplatky pro firmy? Jenom další tahání peněz, zlobí se podnikatelé

Podnikatelům se hrubě nelíbí nově navržená pravidla pro platby koncesionářských poplatků. Podle ministerstva kultury by měly společnosti odvádět peníze veřejnoprávním médiím podle počtu zaměstnanců. Podniky namítají, že jejich zaměstnanci už jednou poplatek zaplatili, a nechápou, proč musejí i ony. Změna vadí i malým podnikatelům, s nimiž o návrhu nikdo nediskutoval.

Zvýšení televizních poplatků? Za tyhle peníze bych postavil novou ČT1, říká šéf Primy Singer

Je to neuvěřitelná suma mezi 1,5 až 2 miliardami korun ročně, říká o nových příjmech pro Českou televizi v podobě zvýšení koncesionářských poplatků generální ředitel skupiny Prima Marek Singer. A naplňují pořady typu StarDance veřejnoprávní roli? Přinášíme ukázku z rozhovoru pro magazín CNN Prima NEWS, který je na stáncích od 13. listopadu.

Volby do Sněmovny by vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu zaostává o více než 10 procentních bodů

Volby do Poslanecké sněmovny by v říjnu vyhrálo hnutí ANO, získalo by 33 procent hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) s 21,5 procenta. Na třetím místě by se shodným ziskem 10,5 procenta byli Piráti a SPD. Pokud by strany koalice Spolu kandidovaly samostatně, ODS by obdržela 15,5 procenta hlasů a byla by druhá. TOP 09 a KDU-ČSL by skončily pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny. Vyplývá to z volebního modelu agentury Kantar pro Českou televizi. Průzkum se uskutečnil od 16. října do 3. listopadu a zúčastnila se ho necelá tisícovka lidí.