reklama
CNN Prima News Hana Lipovská

Hana Lipovská

Výpis příspěvků ke štítku „Hana Lipovská“

Nenuťte mě reagovat na každého blbečka, řekl Zeman k smazanému tweetu Lutonského z ČT

K eskalaci napěti mezi Českou televizí a Hradem přispěl tweet zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského. Ten na sociální síti kritizoval prezidenta Miloše Zemana za to, že se ihned nevyjádřil k pohromě, kterou minulý týden na jihu Moravy způsobilo tornádo. Zemana tam přitom volila drtivá většina lidí. Lutonského twitterový účet je od pátku 2. července smazaný.

Lipovská o generálu Pavlovi: Bývalý voják Varšavské smlouvy je brán jako hrdina, diví se

Jako radní České televize je mnoha lidem trnem v oku. Obzvláště poté, co navrhla a zvedla ruku pro odvolání dozorčí komise, jejíž práci dlouhodobě kritizovala. V Radě ČT je považována za člověka Jany Bobošíkové, s níž před časem založila Institut svobody a demokracie. „Řídím se jen zákony a svou hlavou,“ odmítá Hana Lipovská podobné nálepky. Proč jí nevadí někdejší kandidatura Bobošíkové za KSČM na prezidentku republiky? Co si myslí o Trikolóře a proč podle ní Václav Klaus mladší zničil pravici v Česku? I to se dočtete ve druhé části rozhovoru s ekonomkou Hanou Lipovskou.

Ekonomka Lipovská: Vláda věděla, co přijde. Premiér Babiš ale odletěl odpočívat na Krétu

Promarnili jsme čas, který nám teď chybí. Ekonomika se začala uzavírat velmi bolestnou salámovou metodou. Máme vládu zákazů a příkazů, která se zhlédla v absolutistických manýrech, opatření jsou oznamována v ich-formě. Lidé jsou vyčerpaní, že už ani nemají sílu švejkovat. „Kabinet navíc rezignoval na vzdělanost, a tak vznikne jedna generace nedisciplinovaných pologramotů,“ říká Hana Lipovská, ekonomka a členka Rady České televize. Co měla podle ní vláda dělat jinak? Kteří lidé jsou současnou situací nejvíce ohroženi? A co si myslí o vznikajícím bloku proti Babišovi? I to se dočtete v první části velkého rozhovoru.

Ministerstvo financí má růžové brýle, myslí si experti. Dopady koronaviru na českou ekonomiku budou mnohem horší

České ministerstvo financí vydalo aktualizovanou prognózu ekonomického vývoje České republiky, do níž promítlo dopady koronavirové pandemie. Pro letošek v ní počítá s propadem hrubého domácího produktu o 5,6 procenta a s nárůstem nezaměstnanosti na více než tři procenta. Podle oslovených odborníků je však taková předpověď příliš optimistická.

reklama