CNN Prima News Hana Lipovská

Hana Lipovská

Výpis příspěvků ke štítku „Hana Lipovská“

Lipovská slibuje přebytkový rozpočet. Zrušíme šest ministerstev i kraje, říká ekonomka

7. října 2021 23:03

Jak zkrotit narůstající inflaci a současné ekonomické problémy? Ekonomka a kandidátka Volného bloku Hana Lipovská by zrušila až šest ministerstev a také rozdělení země na kraje. Řekla to ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Lipovská mimo to slibovala, že již příští rok by se svojí partají sestavila přebytkový rozpočet a Česko by oddlužila do roku 2030.

Výbor doporučil odvolat Lipovskou z Rady ČT. Jednání narušili příznivci Volného bloku

7. září 2021 11:12

Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti média, v úterý doporučil Sněmovně odvolat z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou. Důvodem je její politické angažmá a údajná ztráta nezávislosti, kterou zákon pro členství v radě vyžaduje. Lipovská v říjnových volbách kandiduje za uskupení Volný blok do Sněmovny. O jejím odvolání musí rozhodnout plénum Sněmovny.

Lipovská: Když se Volný zapře, tři chlapi s ním nehnou. Flákanec nikomu nedal

11. srpna 2021 15:23

Nezařazený poslanec Lubomír Volný nikomu flákanec nedal, neviděla jsem, že by se napřahoval, tvrdí ekonomka, radní ČT a kandidátka za hnutí Volný blok Hana Lipovská. Podle ní panuje v Evropě kultura metrosexuálů a slabochů, svérázného a kontroverzního zákonodárce proto oceňuje za odvahu. „Když se Volný zapře o pultík, tři chlapi s ním nehnou,“ řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Nenuťte mě reagovat na každého blbečka, řekl Zeman k smazanému tweetu Lutonského z ČT

3. července 2021 12:54

K eskalaci napěti mezi Českou televizí a Hradem přispěl tweet zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského. Ten na sociální síti kritizoval prezidenta Miloše Zemana za to, že se ihned nevyjádřil k pohromě, kterou minulý týden na jihu Moravy způsobilo tornádo. Zemana tam přitom volila drtivá většina lidí. Lutonského twitterový účet je od pátku 2. července smazaný.

Lipovská o generálu Pavlovi: Bývalý voják Varšavské smlouvy je brán jako hrdina, diví se

16. listopadu 2020 07:14

Jako radní České televize je mnoha lidem trnem v oku. Obzvláště poté, co navrhla a zvedla ruku pro odvolání dozorčí komise, jejíž práci dlouhodobě kritizovala. V Radě ČT je považována za člověka Jany Bobošíkové, s níž před časem založila Institut svobody a demokracie. „Řídím se jen zákony a svou hlavou,“ odmítá Hana Lipovská podobné nálepky. Proč jí nevadí někdejší kandidatura Bobošíkové za KSČM na prezidentku republiky? Co si myslí o Trikolóře a proč podle ní Václav Klaus mladší zničil pravici v Česku? I to se dočtete ve druhé části rozhovoru s ekonomkou Hanou Lipovskou.

Ekonomka Lipovská: Vláda věděla, co přijde. Premiér Babiš ale odletěl odpočívat na Krétu

11. listopadu 2020 08:26

Promarnili jsme čas, který nám teď chybí. Ekonomika se začala uzavírat velmi bolestnou salámovou metodou. Máme vládu zákazů a příkazů, která se zhlédla v absolutistických manýrech, opatření jsou oznamována v ich-formě. Lidé jsou vyčerpaní, že už ani nemají sílu švejkovat. „Kabinet navíc rezignoval na vzdělanost, a tak vznikne jedna generace nedisciplinovaných pologramotů,“ říká Hana Lipovská, ekonomka a členka Rady České televize. Co měla podle ní vláda dělat jinak? Kteří lidé jsou současnou situací nejvíce ohroženi? A co si myslí o vznikajícím bloku proti Babišovi? I to se dočtete v první části velkého rozhovoru.

Xaver Veselý: Moravce by mohli střídat různí moderátoři. Nevznikal by kult osobnosti

8. června 2020 10:06

„Líbilo by se mi, kdyby moderátora diskuzního pořadu České televize Otázky Václava Moravce střídali různí moderátoři.“ V pořadu K věci televize CNN Prima NEWS to řekl nový radní České televize a moderátor Lubomír Veselý, známý pod jménem Luboš Xaver Veselý. Pořad prý už dlouho nepovažuje za prestižní a představoval by si jeho změnu.

Ministerstvo financí má růžové brýle, myslí si experti. Dopady koronaviru na českou ekonomiku budou mnohem horší

7. dubna 2020 17:46

České ministerstvo financí vydalo aktualizovanou prognózu ekonomického vývoje České republiky, do níž promítlo dopady koronavirové pandemie. Pro letošek v ní počítá s propadem hrubého domácího produktu o 5,6 procenta a s nárůstem nezaměstnanosti na více než tři procenta. Podle oslovených odborníků je však taková předpověď příliš optimistická.