reklama

Za VIP telefonní číslo zaplatíte i stovky tisíc. Jaké je v Česku nejdražší?

Překupníci na internetu obchodují s velmi neobvyklými telefonními čísly, která jsou unikátní pro svou zapamatovatelnost. Jejich cena se v Česku může vyšplhat i ke dvěma milionům korun.

reklama

Operátoři takzvaná zlatá čísla prodávají za 6500 korun. Jenže vzhledem k tomu, že někteří lidé jsou schopni za neobvyklou kombinaci zaplatit mnohem více, čísla od operátorů ve velkém vykupují společnosti, které je pak za mnohonásobně vyšší cenu přeprodávají dál.

Nejdražším telefonním číslem v Česku je kombinace 777 717 777. Firma VIPčísla.cz jej nabízí za jeden milion a osm set patnáct tisíc korun. „Je-li spotřebitel předem řádně seznámen s cenou takové služby, pak je možné, aby si cenu nastavil libovolně,“ řekl mluvčí České obchodní inspekce (ČOI) Jiří Fröhlich.

Podle překupníků službu často využívají majitelé firem, kteří své společnosti chtějí zviditelnit právě zajímavým telefonním číslem. „Taková čísla se hodí firmám, které provozují třeba rádiovou nebo televizní reklamu, lidem se to pak mnohem lépe pamatuje,“ uvedl marketingový odborník Jakub Horák.

O specifická čísla je velký zájem i v zahraničí. Například o takzvané ďábelské sedmičíslí 666-6666 od katarského operátora se v roce 2006 ucházelo osm zájemců. Nový majitel ho nakonec vydražil za rekordní částku 60 milionů korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Medvědů se bojíme, jsou přemnožení, shodují se chataři v Tatrách. Střet nepodceňují

V horách žijeme dlouhé roky, přesto se medvědů bojíme, shodli se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS chataři ze slovenských Vysokých Tater. Jana Kalinčíková a Pavol Kulanga zdůraznili, že šelmy lidem nechtějí ublížit. V horách jsou podle nich ale přemnožené a čím dál tím více si proto zvykají na kontakt s lidmi, což je problém. Střet s nimi rozhodně nepodceňují.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

reklama