CNN Prima News telefon

telefon

Výpis příspěvků ke štítku „telefon“

RECENZE: Nadupané titanové monstrum s inteligencí. Čím zaujme Samsung Galaxy S24 Ultra?

Nová éra mobilní umělé inteligence. AI pro všechny. Vzletnými slovy korejský Samsung představoval svůj nový vlajkový model mezi mobilními telefony Galaxy S24 Ultra. Redakce CNN Prima NEWS si tento kousek vyzkoušela. Pronášel Samsung jen silná slova, nebo skutečně přinesl královský telefon? Správně je druhá možnost. Na poli mobilních telefonů se jedná o bestii, která si svou cenovku obhájí.

Samsung chce ohromit mladé. Vylepšil pro ně modely, které se staly opravdovým hitem

Jeho nejoblíbenější řada mobilních telefonů se po roce vrací s výrazným vylepšením. Samsung představil nové modely A35 a A55, které se na první pohled neliší od svých předchůdců. Nepřináší ani revoluční novinky jako vlajková loď S24, přesto jsou Samsung A35 a A55 zajímavou volbou v poměru cena výkon. Oba kousky se chlubí vyšším výkonností a také chytrými funkcemi. Korejský výrobce telefonů je využívá především u fotoaparátu a natáčení videí. Není divu, s modely A35 a A55 cílí především na mladé uživatele.

Kocábova vtipná historka se Schwarzenbergem: Lego za tisíce? Trochu jsem žárlil, přiznal

Za svou pomoc nečekal vděk, pomáhal skutečně ze srdce. Tak na Karla Schwarzenberga vzpomínal hudebník a bývalý ministr Michael Kocáb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zdůraznil, jak krásný vztah měl kníže s dětmi včetně jeho syna Davida. „Nikdy jsem nepřišel na to, jak ví, kdy má narozeniny. Ale vždy mu volal. Dokonce mu přinesl obrovské lego za tisíce. Někdy jsem trošku žárlil,“ smál se Kocáb.

Žijeme v zemi úniků informací, hájil šifrované mobily Půta. Odvolání Rakušana nečeká

Žijeme v zemi, kde je zcela běžné, že z živých kauz unikají informace do médií, vysvětloval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS používání šifrovaných telefonů liberecký hejtman Martin Půta (STAN). S problémy ohledně zakódovaného přístroje se aktuálně potýká především jeho stranický kolega, ministr vnitra Vít Rakušan. Půta však upozornil, že například při sestavování vlády převládaly u Starostů obavy, že jejich komunikace může být monitorována, a proto šifrovanou technologii využili. Opozice kvůli tomu nyní požaduje Rakušanův konec ve vládě, k tomu ale podle Půty nedojde.

KOMENTÁŘ: Rakušana pronásleduje neodbytná milenka jménem Dozimetr

Kauza Dozimetr začíná připomínat zhrzenou milenku: Vždycky po čase se vrátí, aby vám připomněla (ne)dávné morální selhání, začne dělat trable a vyhrožovat, že se manželka (v tomto případě veřejnost) dozví celou pravdu, jak to tehdy vlastně bylo. Krom toho se ukazuje, že je velmi těžké, až nemožné, se jí zbavit. Vždycky když už máte pocit, že je pryč, vynoří se znovu a donutí své bývalé ctitele, aby se hloupě vykrucovali, dětinsky vymlouvali a používali argumentaci ve stylu legendární věty: „Žádný prostitutky tam nebyly a ta částka taky nesouhlasí.“

Odvolejte Rakušana. ANO dává Fialovi nůž na krk, hrozí vyvoláním hlasování o nedůvěře

Představitelé hnutí ANO vyzvali premiéra Petra Fialu (ODS), aby navrhl odvolání Víta Rakušana (STAN) z pozice ministra vnitra. Reagovali tak na zjištění médií, že měl Rakušan mít šifrovaný telefon. „Pokud ho bude pan premiér stále držet ve funkci, vyvoláme hlasování o nedůvěře vlády,“ varovala šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová během brífinku ve Sněmovně. Předseda Starostů na svou obhajobu uvedl, že telefon měl kvůli obavám z odposlechů a že na věci neshledává nic divného.

Potvrzeno. Apple ustoupil EU, nový iPhone 15 nabijete s USB-C. Došlo i na model z titanu

Spekulacím je konec. Dlouho očekávané odhalení nové série chytrých telefonů iPhone potvrdilo, že se nadcházející vlajková loď společnosti Apple neobejde bez USB-C kabelu. Ten protlačila Evropská unie ve snaze sjednotit konektory chytrých zařízení. Čerstvě představený iPhone 15, který se mimo jiné chlubí i vyšším výkonem, lepším fotoaparátem či vylepšenými funkcemi, se začne prodávat už za několik týdnů, české ceny ale zatím nejsou známy.

Pozor, WhatsApp přestane fungovat na starších mobilech, včetně iPhonů. Je mezi nimi i váš?

Majitelé starších mobilních telefonů by měli zbystřit. Od 1. ledna 2023 totiž na některých typech skončí podpora populárního chatu WhatsApp. Na mobilech se staršími operačními systémy tak aplikace může přestat fungovat. Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, zveřejnila seznam modelů, kterých se ukončení podpory týká. Pokud mezi nimi najdete i svůj telefon a aplikaci chce užívat, nákupu novějšího zařízení se nevyhnete.