reklama
CNN Prima News telefon

telefon

Výpis příspěvků ke štítku „telefon“

Konec telefonních budek v Česku. 110 let sloužily, teď šla k zemi poslední

V Česku definitivně skončila éra telefonních budek, v Hlubyni na Příbramsku ve čtvrtek dělníci odstranili poslední, která ještě v zemi sloužila. Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) loni rozhodla, že stát budky přestane dotovat. Operátor O2 je v takovém případě nechce dál provozovat. Telefonování z budek nahradily postupem času podle operátora mobilní telefony. Naposledy někdo z budky v Hlubyni volal před dvěma lety. Telefonní automaty sloužily v českých městech a na vesnicích 110 let.

Opice díky čipům ovládá počítač jen pomocí myšlenek. Na záběrech hraje videohru

Že dokáže opice hrát oblíbenou videohru Pong, je samo o sobě unikátní. Ale zpráva, že makak ovládá počítač pouze pomocí své mysli, působí jako z jiného světa. Dokazuje to však video společnosti Neuralink, která se zabývá implantovatelnými čipy. Firmu vlastní podnikatel Elon Musk, který založil také společnosti Tesla a SpaceX. Informoval o tom web CNN.

Otrokem telefonu aneb Když se zábava změní v závislost. Nomofobik může být každý

Ztráta mobilu nebo vybitá baterie jsou noční můrou každého nomofobika – člověka, který je doslova upnutý na svůj telefon. Místo toho, aby trávil čas s přáteli, oddává se například nekonečnému prohlížení nových příspěvků na sociálních sítích. Pojem je starý zhruba osm let a podle odborníků postihuje tento fenomén všechny věkové kategorie.

Nikdo nenaučil mladé lidi jak se správně učit, varuje zakladatel Školy paměti

„Člověk může být i v důchodu v perfektní kondici, klíčová věc pro dobrou paměť je fyzická činnost a paměť používat, stále se něco učit. Stres je největší zabiják dokonalé paměti,“ uvedl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS zakladatel Školy paměti Jakub Pok. Podle něj nikdo nenaučil mladé, jak se správně učit, technologie brzdí lidskou paměť a odvádí od koncentrace, která je nedílnou součástí dobré paměti.

Sledování mobilů nakažených je selhání státu, varuje právník, který vládu už porazil

Vláda narušuje rovnováhu moci a chce rozhodovat bez kontroly Parlamentu, řekl CNN Prima NEWS právník Ondřej Dostál. Ten už na jaře u soudu s žalobou uspěl a stát porazil. Varuje před změnami v zákoně o ochraně veřejného zdraví. Pokud by norma prošla, ministerstvo zdravotnictví by mohlo vydávat nařízení o uzavření obchodů nebo restaurací bez nutnosti nouzového stavu. Mohlo by také sledovat nakažené občany skrze mobilní telefon a navíc by stát nemusel podnikatelům kompenzovat ušlý zisk, pokud by si ho nárokovali.

reklama