Tereza Ramba prožívá těžké období, skončila v nemocnici. Vzkaz fanouškům musela diktovat
byznys
Výpis příspěvků ke štítku „byznys“
Konference Dialogy pro dobro propojila neziskový sektor a byznys: Neplavme v marketingu
Více než stovka vedoucích pracovníků českých neziskových organizací se sešla na pondělní konferenci s názvem „Dialogy pro dobro aneb už neplaveme v marketingu“ v pražském Emauzském klášteře. Pohledy na různá témata prezentovaly formou dialogů na první pohled nesourodé dvojice řečníků – jeden ze světa neziskových organizací a druhý z byznysu.
Čtvrtka másla za 140 korun. Tolik bychom zaplatili v roce 1989 v přepočtu na dnešní mzdy
Ceny másla v současnosti astronomicky stoupají, jenže čtvrtka (250 gramů) je pořád mnohem levnější než před sametovou revolucí. „Za komunismu máslo určitě nepatřilo k levným potravinám,“ vzpomíná Petr Hlubek, který byl před rokem 1989 vedoucím obchodu s potravinami. V roce 1989 stála čtvrtka 10 korun, při přepočítání na dnešní průměrnou mzdu je to ale 140 korun. Stačí totiž porovnat hrubé průměrné měsíční mzdy. V roce 1989 to bylo 3 170 korun, nyní 44 943 korun (údaj za 1. pololetí 2024), platy se tedy za 35 let navýšily čtrnáctkrát. A přestože čtvrtka másla aktuálně stojí 65 až 75 korun, stále je o polovinu levnější než za socialismu. Agentura STEM ovšem v aktuálním průzkumu zjistila, že podle 31 procent občanů se před rokem 1989 žilo lépe než dnes.
Systém v Česku ženám nepřeje. Brzdí je však i stereotypy, které v sobě nevědomky nosí
Výplaty žen v Česku jsou stále zhruba o 20 procent nižší než v případě mužů. Zároveň je na „něžné pohlaví“ kladen mnohem větší tlak, protože musí kromě práce zvládat také domácnost. Podle odborníků i samotných žen nastavení systému i celé společnosti „byznysmenkám“ příliš nepřeje. Často je ale brzdí i stereotypy zakořeněné v jejich vlastních hlavách, případně ve vztazích.
Švihlíková: Solární byznys má u nás dlouhé pacičky. Ministerstvo financí nezná stav ekonomiky
Ministerstvo financí podle ekonomky Ilony Švihlíkové nemá reálný přehled o stavu ekonomiky státu a při přípravě rozpočtu jedná chaoticky. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS Švihlíková zároveň upozornila, že například vládní snahy o vyšší zdanění firem zabývajících se solární energetikou se nemusí setkat s kýženým úspěchem. Solární byznys má podle ní v tuzemsku „dlouhé pacičky“.
Kyberpodvodníci jsou čím dál sofistikovanější. Oběť mohou udolávat týdny
Volají, píší, slibují, straší a všechno s jediným cílem — okrást lidi o peníze. Tak by se dalo shrnout chování finančních kyberpodvodníků. Ti se stávají větší a větší hrozbou. Kde se ale berou? A jak je možné, že se i přes nekonečná varování najdou lidé, kteří jim naletí? Podle Marka Macháčka z Komerční banky, jenž méně i více zdařilé pokusy o nelegální převody peněz řeší denně, se jedná o rozsáhlý a mimořádně výdělečný byznys za hranou zákona, který se s největší pravděpodobností nikdy nepodaří vymýtit. S nadsázkou ho přirovnává k chobotnici, jíž jedno chapadlo useknete a další dvě narostou. Součástí výcviku členů podvodných skupin bývá nejen spisovná čeština nebo základní finanční pojmy, ale třeba i výslech na detektoru lži.
Zakladatelka společnosti Profimed: Varovali mě, že muži nebudou chtít vstoupit do růžové prodejny
Schopnost rozpoznat příležitost k úspěchu a odvaha vyšlapat cestu do neznáma. Důvěra ve vlastní vize navzdory pochybnostem druhých. Nebo umění přetvářet osobní vítězství ve prospěch jiných. A také cit pro správné načasování. To všechno je součástí příběhu jedné z nejúspěšnějších českých podnikatelek, kterou je Alexandra Kala. Osudová šance na ni před sedmadvaceti lety čekala v zubařském křesle a přinesla jí nejen životní poslání, ale bez nadsázky i růžovou budoucnost. Jak se jí podařilo nastartovat byznys přesahující hranice Česka, ačkoli jejímu nápadu na samém začátku nevěřil zdaleka každý? Sledujte pořad CNN Family Business Week a kochejte se příběhy úspěšných rodinných firem, mezi které, kdo ví, jednou může patřit i ten váš.
V ČR chybí několik stovek dětských psychologů a psychiatrů. Kapka naděje je pomáhá najít
Podle dostupných odhadů chybí zhruba 500 odborníků na dětskou duši. Jejich nedostatek v konečném důsledku znamená, že se dětem a mladistvým nedostává včasné péče, což může mít vážné dopady na jejich vývoj a celkovou kvalitu života. Na tuto nepříznivou situaci dlouhodobě upozorňuje nadační fond Kapka naděje, který bude 10. října součástí konference Good Company Circle v pražské Galerii Mánes.
Oceněný Best Western Hotel Moráň: Udržitelnost, přátelský servis i vynikající lokalita v srdci Prahy
Národní program Česká kvalita rozšířil své řady o nového člena. Tím je právě Best Western Hotel Moráň, který se stal hrdým držitelem ocenění za ekologicky šetrný provoz v rámci osvědčení Ekologicky šetrný výrobek/služba. Tento hotel v srdci Prahy dokazuje, že elegantní ubytování může jít ruku v ruce s péčí o životní prostředí. Jaké kroky podniká Hotel Moráň k ochraně přírody a proč se stal vzorem pro ostatní?
Válka o „drogu“. Rozvod nejbohatší Rusky se mění v gangsterku, nechybí mrtví ani zájem Kremlu
Dva mrtví a Ramzan Kadyrov. Takové je zatím skóre nejsledovanějšího rozvodu v Rusku a boje o miliardový majetek. Rodinný spor zakladatelky on-line tržiště Wildberries a nejbohatší ženy Ruska Taťjany Bakalčukové s manželem přerostl v gangsterku, kterou země Vladimira Putina dlouho nezažila.
Do Česka míří nový obchodní řetězec. Hledá zaměstnance a nabízí platy i přes sto tisíc korun
Německý řetězec drogerií Müller, jeden z předních hráčů evropského trhu, se připravuje na expanzi do České republiky. Na svých webových stránkách již začal nabízet nové pracovní pozice. Finanční ohodnocení u jednotlivých pozic sice firma neuvádí, podle slovenského deníku Nový Čas zde na pozici manažera můžete vydělat v přepočtu až 150 tisíc korun měsíčně.
Brašnářství Tlustý údajně hrozí krach, znovu. Šéf společnosti viní mediální tlak
Když společnost Brašnářství Tlustý v čele s Ivanem Petrůvem před týdnem prohlásila, že se ocitla ve finančních problémech a hrozí jí krach, zákazníci se spojili a začali objednávat. Výzva také zněla „nakupte dnes, ne zítra“. Později svá slova Petrův mírnil a dokonce přiznal, že chtěl více zakázek. Nyní se situace opakuje a firmě podle slov současného majitele opět hrozí krach. Tentokrát to prý zavinil mediální tlak a následný odliv zákazníků, kteří učinili objednávky na první výzvu. „Může nám to zlomit vaz,“ sdělil pro web e15.cz. Roman Tlustý, po němž je firma pojmenovaná, si v souvislosti s první výzvou myslí, že se jednalo o trik.
KOMENTÁŘ: Požár ve Vítkovických železárnách dokončil zkázu hutnictví. Co bude dál s Ostravou?
Ve Vítkovických železárnách vzplanul velký táborák, hořela někdejší kovárna i kalírna. V plamenech však byla i určitá symbolika, že jde také o poslední rozloučení s ostravským hutnictvím. Éra uhlí, železa a oceli v tomhle městě prostě definitivně skončila, tohle je kremace a těžký průmysl už je na druhém břehu. Jenže Ostrava musí žít i bez hutnictví, pro město to nejsou a zřejmě ani nebudou úplně šťastné roky.