reklama

Za volantem jednoho z nejrychlejších Porsche světa. Vítr ve vlasech a za zády 650 koní

Porsche 911 Turbo S Cabriolet
Foto: Bart Běhal

V rámci akce nazvané Porsche Road Tour 2020 jsme osedlali opravdový skvost mezi sportovními vozy. Porsche 911 Turbo S Cabriolet je čirým zvěrstvem, které vám zatne drápy hodně hluboko do srdce.

reklama

Když se řekne sporťák, mnozí z nás si jako první vybaví právě Porsche 911. Auto, jež se stalo ikonou a synonymem ke slovům rychlost, zábava i adrenalin. A bodejť by ne, vždyť tohle německé monstrum disponuje dechberoucím výkonem 650 koní. Ve spojení s relativně nízkou hmotností už o něm hovoříme spíše jako o supersportu. Však taková akcelerace z nuly na 100 km/h je pro model 911 Turbo S záležitostí na 2,7 sekundy, respektive 2,8 sekundy pro Cabriolet.

Továrna na zážitky

U Porsche však nejde jen o silný motor a přitažlivý vzhled, ale především o špičkové jízdní vlastnosti, které jsme měli možnost okusit na vlastní kůži. Zapůjčený exemplář ve verzi Cabriolet byl osazen tím nejlepším, co německá prémiová značka nabízí. To znamená příplatkovým ještě sportovnějším podvozkem, lepším výfukovým systémem, ostřejším řízením nebo třeba závodními sedadly. Tomu samozřejmě odpovídá cena. Základní provedení Porsche 911 Turbo S Cabriolet vyjde na 6 579 000 Kč, přičemž testovaná varianta stála ještě o přibližně milion více.

K tématu

Sportovní kabriolet jsme nejprve prohnali po klikatých okresních silnicích s takřka hladkým asfaltem. Tento typ komunikací byl „devětsetjedenáctce“ střižený na míru. Jednotlivé zatáčky zvládala s absolutní lehkostí a hravostí. Odlepit ji od vozovky vyžadovalo nelidské zacházení, jelikož auto v serpentinách drželo jako přikované. Řízení bychom asi nejlépe popsali jako závodní. Bylo totiž extrémně tuhé a veškeré informace od podvozku šly přímo do volantu, což řidiči zaručuje dokonalou čitelnost auta.

Abychom si řádně vyzkoušeli potenciál motoru, vyrazili jsme poté na dálnici. Řídký provoz nám dovolil využít téměř všech 650 koní. Vůz reagoval na plyn jako gepard na běžící kořist, přičemž sešlápnutí akcelerátoru až na podlahu připomínalo výstřel ze samopalu. Odstředivá síla zarazila tělo do sedačky a až nepříjemně jej promasírovala. Za doprovodu brutálního zvuku agregátu se nám vztyčily veškeré chlupy a v žilách začaly proudit litry adrenalinu. Takový pocit nadšení, radosti a svobody jsme už dlouhá léta nezažili. Porsche 911 Turbo S Cabriolet je prostě továrna na zážitky a my jej chceme mít ve své garáži!

Dětský den pro dospělé

Porsche Centrum Praha si pro potenciální zákazníky i věrné klienty přichystalo nezapomenutelný program. Během jednoho odpoledne nebo dopoledne, záleželo na zvoleném termínu, měli zúčastnění možnost okusit hned celou modelovou řadu značky Porsche. Konkrétně tedy vozy Cayenne Coupé Turbo, Panamera GTS, Taycan Turbo S, Cayman S a 911 Turbo S Cabriolet.

Jedinečná akce Porsche Road Tour probíhá každoročně v podobném datu. Letos byly k dispozici čtyři turnusy během dvou dnů (8. a 9. září). Pořadatelé si pro účastníky připravili trasu dlouhou přibližně 170 km. Pět nadupaných automobilů v čele se zkušeným německým instruktorem vyráželo z hlavního města na sever Čech do malebné rezidence Liběchov, kde na  řidiče čekalo malé občerstvení. Poté se celý konvoj vydal zase zpět do Prahy.

Jednotlivá auta si šoféři střídali zhruba po patnácti minutách, tak aby si každý vyzkoušel všechna.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama