reklama

Neonacista dostal doživotí. Soud vynesl verdikt v případě vraždy Waltera Lübckeho

K doživotnímu trestu odnětí svobody byl odsouzen německý neonacista Stephan Ernst za vraždu hesenského regionálního politika Waltera Lübckeho, který podporoval migraci směrem do Německa. Ernstův údajný komplic byl obvinění z vraždy zproštěn. Informoval o tom web Deutsche Welle.

reklama

Odsouzením sedmačtyřicetiletého Ernsta je u konce první německý soudní proces kvůli politické vraždě od roku 1970. Soudce Thomas Sagebiel připustil „obzvláštní závažnost“ provinění Stephana Ernsta. Tím se prodlouží doba, kterou bude muset muž strávit za mřížemi, než bude možné zvažovat jeho podmínečné propuštění.

V případě doživotních trestů v Německu je minimální doba strávená ve vězení před eventuálním podmínečným propuštěním patnáct let, v případě Ernsta je pak nepravděpodobné, že by se o takové možnosti uvažovalo dříve než za dvaadvacet let.

Politika zastřelil na terase jeho domu

Odsouzený, který se k činu přiznal a jehož DNA policie nalezla na politikově košili, je podle Deutsche Welle známý svými krajně pravicovými postoji. V noci na 2. června 2019 Waltera Lübckeho zastřelil na terase jeho domu v hesenském městě Kassel.

Politik Walter Lübcke, jenž byl členem německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU), veřejně podporoval kancléřku Angelu Merkelovou v jejím rozhodnutí z roku 2015 přijmout statisíce běženců. Kvůli tomu se stal nepřítelem krajní pravice.

Markus H., údajný komplic Stephana Ernsta, byl obviněn z vraždy. Usvědčen však byl z nedovoleného držení zbraně. Ernst dosvědčil, že Markus H. byl přítomen na místě činu a pronesl několik sarkastických poznámek k oběti, než Ernst vypálil smrtící ránu. Podle BBC dostal Markus H. podmíněný trest na osmnáct měsíců.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, míní epidemiolog IKEM a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal. Ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové v televizi CNN Prima NEWS spolu s dalšími odborníky varoval před slabými opatřeními, kvůli kterým se za tři týdny rozvolňovat nebude. Například podle epidemiologa Rastislava Maďara je potřeba dostat se pod tisíc nakažených denně, aby se mohlo rozvolňovat. Odborníci volají po přísném lockdownu.

Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček
Jak dvě žáby na prameni. Jedna sedí na Hradě, druhá ve Strakovce, říká Pekarová
Doping v bývalé NDR: Byl jsem jako pokusný králík, říká zneužitý rekreační sportovec
reklama
reklama
Od best in covid až po Bergamo. Jak politici komentovali uplynulý rok s koronavirem

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou
Další články
reklama
reklama