reklama

Praha, nebo Bratislava? Rodina rozhoduje o místě posledního odpočinku Miro Žbirky

Praha, nebo Bratislava? Zatím není jasné, kde bude místo posledního odpočinku československé hudební legendy Mekyho Žbirky. Ačkoliv hudebník zemřel nečekaně 10. listopadu na zápal plic, svůj pohřeb si naplánoval. O tom, kde budou uloženy jeho ostatky, rozhodne rodina.

reklama

Nečekaná smrt teprve 69letého zpěváka všechny zaskočila. Meky prý nikdy neřekl, kde chce být pohřben, a tak je teď rozhodnutí na rodině. „Poslední místo odpočinku? To zatím ještě nebylo rozhodnuto. Musíme se jako rodina sejít a projednat to,“ sdělila vdova Katka Žbirková.

Nebude to nic jednoduchého. Syn David studuje v Londýně, dcera Denisa bydlí ve Vídni a velká část příbuzných je ze Slovenska. Větší část života a kariéry však Meky prožil s rodinou v Praze a konalo se zde i poslední rozloučení. Existuje tak možnost, že by fanoušci mohli svému idolovi nosit svíčky na hrob v Česku.

Na Mekyho vzpomíná stále i jeho rodné Slovensko, kde Žbirka v 70. letech minulého století odstartoval hvězdnou dráhu. Po rozhodnutí vlády mu udělí státní cenu Alexandra Dubčeka. I poté, co odešel do hudebního nebe, dělá Meky fanouškům radost.

V lednu vyjde první singl z alba, které dokončil těsně před smrtí. Jeho 15. sólová deska, kterou připravuje na vydání Žbirkův syn David, spatří světlo světa během příštího roku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně
Vláda

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama