Praha, nebo Bratislava? Rodina rozhoduje o místě posledního odpočinku Miro Žbirky

Miro Žbirka

Praha, nebo Bratislava? Zatím není jasné, kde bude místo posledního odpočinku československé hudební legendy Mekyho Žbirky. Ačkoliv hudebník zemřel nečekaně 10. listopadu na zápal plic, svůj pohřeb si naplánoval. O tom, kde budou uloženy jeho ostatky, rozhodne rodina.

Nečekaná smrt teprve 69letého zpěváka všechny zaskočila. Meky prý nikdy neřekl, kde chce být pohřben, a tak je teď rozhodnutí na rodině. „Poslední místo odpočinku? To zatím ještě nebylo rozhodnuto. Musíme se jako rodina sejít a projednat to,“ sdělila vdova Katka Žbirková.

Nebude to nic jednoduchého. Syn David studuje v Londýně, dcera Denisa bydlí ve Vídni a velká část příbuzných je ze Slovenska. Větší část života a kariéry však Meky prožil s rodinou v Praze a konalo se zde i poslední rozloučení. Existuje tak možnost, že by fanoušci mohli svému idolovi nosit svíčky na hrob v Česku.

Na Mekyho vzpomíná stále i jeho rodné Slovensko, kde Žbirka v 70. letech minulého století odstartoval hvězdnou dráhu. Po rozhodnutí vlády mu udělí státní cenu Alexandra Dubčeka. I poté, co odešel do hudebního nebe, dělá Meky fanouškům radost.

V lednu vyjde první singl z alba, které dokončil těsně před smrtí. Jeho 15. sólová deska, kterou připravuje na vydání Žbirkův syn David, spatří světlo světa během příštího roku.

Tagy: