reklama

Záchrana psa si vyžádala 15 kilo srsti: Kdyby nelapal po dechu, nevíme, kde měl hlavu!

V Jižní Karolíně budou zvířecí záchranáři ještě dlouho vzpomínat na Pata, který k nim dorazil jako koule ztvrdlých chlupů. Těžko se mu dýchalo a museli rychle jednat. Aby ho osvobodili, bylo nutné ho uspat a ostříhat z něho několik kil srsti, vydalo to na dva odpadkové pytle.

reklama

Nebyli si jistí, zda je to vůbec pes

Do veterinární kliniky Clinton v Jižní Karolíně dorazila na konci října koule ztvrdlých dredů a chlupů, která ani nepřipomínala živé zvíře. Veterináři i dobrovolníci z organizace Heart of LCAC byli v šoku. Našli ho lidé, kteří informovali organizaci a dovezli zvíře na kliniku. Už když volali, že přivezou chlupatou kouli, o které si myslí, že je to pes, ale nejsou si tím jistí, byli záchranáři připraveni na to, že to asi nebude pěkný pohled. Ale tohle opravdu nečekali.

„Kdybychom ho neslyšeli, jak lapal po dechu, nebyli bychom schopni říct, který konec je hlava,“ řekla dobrovolnice z Heart of LCAC Betty Burns webu The Dodo. „Neviděli jsme jehi oči, neviděli jsme jeho nos, neviděli jsme jeho ústa. Dodnes nevíme, jak se mu to stalo.“

Patnáct kilo chlupů

Tým lékařů psa uspal a začali ho vysvobozovat ze zatvrdlých chlupů. Po čtyřech hodinách z něho odstříhali asi 15 kilo chlupů, zabralo to dva odpadkové pytle.

Ošetřovatelé odhadují, že pes musel být držen v kleci tak rok, aby se jeho srst dostala do takového stavu. S tolika chlupy omotanými kolem malého zvířátka se nedalo poznat, co je to za plemeno. Ale jakmile ho vysvobodili, zjistili, že se jedná o rozkošného křížence. Pojmenovali ho Pat the Mat. Jedná se o devítiletého voříška, nejspíš křížence kokršpaněla a jiného plemene s delším tělem.

Pat the Mat enjoying the great weather today. He is such an upbeat little guy.

Posted by HEART of LCAC on Friday, October 22, 2021
Pat je miláček, bezkonfliktní šťastný pes, a to navzdory všemu, čím si prošel,“ dodává Betty. Pat the Mat se má čile k světu a organizace o jeho stavu velmi často informuje, nachází se v dočasné péči v domečku a čeká ho ošetření zoubků, které má ve špatném stavu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama