reklama

Slamáček: Slepý, plný hnisu čekal na smrt u silnice až jedno auto konečně zastavilo

Každý život má smysl, i ten starý. Je ale vždy jednodušší si říct: „Ten už si své odžil, ukončíme jeho trápení.“ Ale co když má ještě velkou vůli, jen nám to neumí říct? U Slamáčka to organizace Destiny Pet poznala a rozhodla se jeho život nevzdat. Starý kocour, který přežil dehydrataci, hnijícíi dutiny, do jisté míry slepotu, FIP i selhávající plíce, a to jen díky dobrým lidem a organizaci Destiny Pet, která neváhala podat pomocnou ruku i kočičímu seniorovi.

reklama

Čekal u silnice na svou smrt

Válel se na prašné silnici –⁠ slepý, vyhladovělý, nemohl dýchat, z nosu i tlamy mu tekl hnis a i on sám nejspíš doufal, že už přijde konec, který ho vysvobodí. Seděl odevzdaný svému osudu u silnice, kde jezdila auta – nikdo nezastavil až na jedno jediné auto, které odvezlo Slamáčka na dlouhou jízdu za novým životem.

„Slamáčka mi dovezla kamarádka, která ho „potkala“ po cestě z chaty. Když jsem viděla jeho fotku, ihned jsem volala na veterinu do Nuslí, ať na nás počkají i po pracovní době, že by ho jinde určitě uspali,“ popisuje Tereza Peřinová zakladatelka organizace Destiny Pet.

„Nemohl jsem dýchat. Viděl jsem jen tmu a nebylo světla na konci tunelu. Poslední ránou v mém stavu, kdy jsem ležel na kapačkách, bylo, když mi diagnostikovali FIP. Chtěl jsem žít, ale neměl jsem jim to jak říct. Věděl jsem, že teď už to bude můj konec. Chtěl jsem vstát, abych ukázal, že chci bojovat, ale zkrátka to nešlo. Jediné, co jsem mohl, bylo opřít hlavu do dlaní, které jsem cítil, a vrnět. Doufat, že pochopí, a já jim budu moci ukázat, že každá jedna koruna, kterou do mě investují, bude stát za to,“ Slamáček.

Slamáčkovo poselství

Byla to sice cesta dlouhá, náročná, plná peripetií a také drahá. Opět se ukázala síla lidí, kteří se dokáží spojit a Slamáčkovi posílali finanční příspěvky ze všech koutů Česka. Podařilo se.

Příběh Slamáčka ale nese velké poselství. Stačilo totiž málo: aby teta cestou z chaty nezastavila. Aby jiná teta nevolala na veterinu s prosíkem, ať ještě neodcházejí. Aby veterinář řekl, že je zavřeno. Aby řekli, že Slamáčka léčit nebudou, protože to nemá cenu. Stačilo, aby každý z nich v mysli řekl ne a dnes by tu nebyl. Ležel by někde hluboko v zemi a to poslední, s čím by usínal, by byla ta zrada, bolest a samota. Stačilo jen NE. Abyste i vy, kteří jste mu poslali jakoukoliv korunu, řekli ne…

Buďme ohleduplní a neotáčejme se zády, když někdo potřebuje pomoc s tím, že to udělá někdo jiný. On ten někdo jiný můžete být vy a nikdo další už nepřijde…

Má trvalý domov

Slamáček zůstal ve virtuální adopci a trvalý domov má u tety Terezky, která s ním celou cestu prošla, a tak se i rozhodla, že by na stará kolena domov měnit neměl. Pokud byste rádi pomohli organizaci plnit její poslání, můžete přispět do sbírky na nové prostory, které nutně potřebují, aby mohli pomáhat dalším, pro jiné „ztraceným“, případům.

Tagy:

Hlavní zprávy

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?
Koronavirus

Omikronová vlna v Česku nabírá na síle. Co odborníci čekají od příštích týdnů?

V neděli v Česku převládne varianta omikron, varoval již koncem uplynulého týdne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), zda je tomu tak, ukážou data z následujících dnů. Jedno je však jisté, omikronová vlna už v České republice nabírá na síle, což dokazují počty nově nakažených z posledních dní. Co tedy od nadcházející vlny očekávají čeští odborníci?

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?
Tenis

Sledujte ŽIVĚ přílet Djokoviče do Srbska: Jakého se mu dostane přivítání?

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Tenista prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později má přistát v rodném Bělehradě. Na CNN Prima NEWS můžete sledovat, jak byl 20násobný grandslamový šampion na domácí půdě přivítán.

Hlasování mezi polévkou a rizotem či čtení pejska a kočičky. Co padlo v nedělní Partii

Hlasování o důvěře vlády mezi polévkou a rizotem či ministři, kteří si nemohli ani odskočit na toaletu. Jaké nejlepší hlášky zazněly v nedělní Partii Terezie Tománkové? V první části debaty se střetl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s předsedou ČSSD Michalem Šmardou. Ve druhé části zase diskutovali místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN), bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. A kritikou či ostrými slovy nešetřili.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Z vyhnanství do kraje, kde je milován. Srbové natěšeně očekávají přílet Djokoviče

Na začátek roku 2022 rozhodně nebude Novak Djokovič vzpomínat v dobrém. Mise Australian Open se u neočkovaného tenisty zvrtla dávno před startem turnaje. Bylo mu sebráno vízum a u Australanů se stal od příletu veřejným nepřítelem. To u Srbů se status miláčka národa vzhledem ke strastem, které v posledních dnech prožil, ještě posílil. A deportované světové jedničce chtějí přichystat co nejlepší návrat do vlasti.

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

reklama

Domácí zpravodajství

Ministr Baxa položil funkci primátora Plzně. Nástupcem je dosavadní náměstek Šindelář

Novým primátorem Plzně se v pondělí stal jednačtyřicetiletý dosavadní technický náměstek Pavel Šindelář (ODS). Primátora volili zastupitelé poté, co předtím na funkci rezignoval dosavadní primátor, ministr kultury Martin Baxa (ODS). Podle koaliční dohody post v čele čtvrtého největšího města v Česku připadá ODS. Šindelář byl jediným navrženým kandidátem. V tajné volbě dostal 33 z 37 hlasů.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama