Zadar

Výpis příspěvků ke štítku „Zadar“

České děti zůstaly v Chorvatsku v rozpáleném autě. Rodiče nikde, šlo o život, tvrdí svědkyně

Chorvatsko řeší nepochopitelný zkrat českých rodičů, kteří v pondělí nechali v Zadaru dvě malé děti v rozpáleném autě na parkovišti u obchodu a šli nakupovat. Kolemjdoucí si toho všiml a zavolal policii se záchrankou. Ani po více než půlhodině nikdo nepřišel, tak se je vydal svědek hledat mezi regály. Podle přihlížejících rodiče následně za záchranu potomků ani nepoděkovali, otec měl navíc na staršího syna křičet.

Chorvatsko jinak. 10 fantastických míst, která naplní všechny vaše sny o dovolené

Už jste se koupali u neobydlených Paklených ostrovů, viděli slavná místa ze seriálu Hra o trůny a úchvatné starověké památky z dob antického Říma? Ať jste v Chorvatsku byli již několikrát, nebo se tam chystáte poprvé, rozhodně nezůstávejte ležet jen na nejznámějších přeplněných plážích. Chorvatsko totiž nabízí pro letní dovolenou úplně všechno pro milovníky historie, přírodních parků, tajuplných pláží, zábavy i turistiky. Kde je nejvíce písečných pláží, kam se jet potápět a kde to v noci žije? Přinášíme průvodce po 10 nejlepších destinacích v Chorvatsku, ze kterých si vybere každý.

Léto nekonečných dobrodružství a nezapomenutelných pobřežních kouzel

Léto v Chorvatsku je kouzelný zážitek! Se svou ohromující krajinou, křišťálově čistou vodou a příjemnými teplotami je Chorvatsko skutečným rájem léta. Se svými stovkami pobřežních ostrovů a velkým počtem hodin slunečního svitu patří Chorvatsko mezi nejkrásnější pobřežní krajiny Evropy. Ať už hledáte aktivní dobrodružství, romantický útěk nebo zábavnou rodinnou dovolenou, Chorvatsko má pro každého cestovatele něco. Sůl na kůži, slunce na obličeji a spousta endorfinů v těle - to je pravděpodobně nejlepší způsob, jak shrnout den na chorvatském pobřeží. Obklopen magickou přírodou a okouzlujícím výhledem na moře, Falkensteiner Hotels & Residences v Chorvatsku nabízí nejlepší podmínky pro holistický zážitek z dovolené.

Leo Express bude v létě vypravovat autobusy do Chorvatska

Soukromý dopravce Leo Express začne od 10. července vypravovat autobusy do Chorvatska. Z Prahy bude autobus vyrážet každý pátek a zastavovat bude například v Zadaru, Splitu nebo na Makarské. Linka bude fungovat až do 12 září. Vlaky do Chorvatska v úterý odpoledne poprvé vypraví konkurenční RegioJet, už dříve tam začal jezdit také FlixBus.