reklama

Žádné drogy nemám, lhal řidič v Pardubicích. Policejní pes odhalil několik skrýší

Řidič v Pardubicích zapíral, že by měl v autě nějaké drogy. Odmítl taky odběr krve, i když byl podle testu zdrogovaný. Do práce tak nastoupil policejní pes s výcvikem na hledání narkotik a u auta se nezastavil. Odhaloval jednu skrýš za druhou.

reklama

Stačilo pár vteřin rychlé jízdy v ulici kapitána Bartoše a hned byl řidič v hledáčku pardubické hlídky. Dojela jej po pár stovkách metrů a chtěla ho zkontrolovat. U testu na alkohol řidič prošel, horší to pro něj bylo s testem na drogy.

„Drogový test vyšel pozitivně, a to na látky amfetamin, metamfetamin a THC. Následně byl řidič vyzván k odběru biologických materiálů, které odmítl. Hlídce uvedl, že žádné drogy během jízdy ani před jízdou neužil,“ řekla mluvčí pardubické policie Andrea Muzikantová.

Hlídka řidiče vyzvala, aby vydal případné návykové látky, které má u sebe. Odvětil však, že žádné nemá. Policisté už měli v tu chvíli podezření, že to nebude jen tak, a na pomoc si přivolali psa speciálně vycvičeného na vyhledávání drog. Ten začal označovat škrábáním v autě jedno místo za druhým.

„Bylo nalezeno více než 200 gramů sušiny zelené rostliny, bílá neznámá látka o hmotnosti více než tři gramy a sáček s hnědou neznámou látkou. Co přesně v sáčcích bylo, se dozvíme až z odborného zkoumání. Řidič uvedl, že nalezené látky nejsou jeho,“ doplnila Muzikantová.

Případ si už převzali pardubičtí kriminalisté, kteří budou zjišťovat původ ukrytých balíčků a také to, komu měly být určené. Řidič může momentálně jít za přechovávání narkotik až na jeden rok do vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama