CNN Prima News zahraniční politika

zahraniční politika

Výpis příspěvků ke štítku „zahraniční politika“

Diplomacie v době války a předsednictví v Radě EU. Oznámkujte ministra zahraničí Lipavského

7. února 2023 06:21

Premiér Petr Fiala (ODS) v pondělí pokračoval v bilančních schůzkách se členy své vlády. Tentokrát se potkal s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti). Společně hodnotili například českou pomoc Ukrajině či snahu o koordinaci české zahraniční politiky. Jak se ministrovi daří podle čtenářů CNN Prima NEWS? Jeho působení můžete oznámkovat přímo v tomto článku.

Zemřel exministr zahraničí Šedivý. Vyháněl Sověty a zasloužil se o vstup Česka do NATO

30. ledna 2023 12:24

Ve věku 93 let zemřel v sobotu někdejší český ministr zahraničí, diplomat, spisovatel a historik Jaroslav Šedivý. Celý život se věnoval zahraniční politice, po revoluci vstoupil do služeb diplomacie, zasloužil se o odchod sovětských vojsk z Československa či vstup České republiky do NATO. Byl držitelem vysokých českých i francouzských vyznamenání. O jeho úmrtí v pondělí informoval jeho syn Jiří Šedivý.

PŘEHLEDNĚ: Pavel s Babišem odpovídají téměř stejně. V čem se jejich názory liší?

15. ledna 2023 05:42

Finálovou bitvu o Pražský hrad svedou dva muži, expremiér Andrej Babiš (ANO) a generál ve výslužbě Petr Pavel. Redakce CNN Prima NEWS zaslala oběma ještě před prvním kolem volby celkem třicet otázek. Týkaly se domácí a zahraniční politiky a témat, jako je například legalizace marihuany či vyznamenání bratří Mašínů. V drtivé většině odpovědí se oba finalisté shodují. Rozdíly nalezneme pouze v několika názorech, podívejte se v jakých.

Vyšší daně bohatým a za válku nemůže jen Putin. Velký přehled názorů kandidátů na Hrad

11. ledna 2023 05:41

Redakce CNN Prima NEWS přináší velký přehled odpovědí všech prezidentských kandidátů na třicet nejdůležitějších otázek týkajících se domácí a zahraniční politiky nebo hodnotových témat, jako jsou například zavedení eutanázie či legalizace marihuany. Zejména nerozhodnutí voliči si mohou udělat jasno před volbami, jejichž první kolo začíná už 13. do 14. ledna.

Macron slibuje, že se stane verzí 2.0. Jednání s Putinem ho frustrují, říká Fischer

24. dubna 2022 05:58

Francií rezonují prezidentské volby. Současná hlava státu Emmanuel Macron se obává o své znovuzvolení. „Začal slibovat voličům, že zřejmě bude Macron 2.0 a změní si software. Je to příslib, který možná někoho přesvědčí, ale na mě to působí poměrně nereálně,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS senátor a bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer.

Premiér Fiala čelí kritice. Dělá vše pro to, aby ho v Evropě nikdo neznal, míní Bžoch

22. února 2022 12:16

Premiér Petr Fiala je terčem kritiky. Málo prý řeší zahraniční politiku a také by prý měl víc jednat s prezidentem Macronem. Právě po Francii totiž bude Česko přebírat předsednictví EU. Mluvčí vlády Fialu hájí a reportérce CNN Prima NEWS ukázal premiérův kalendář akcí. Například v úterý přivítá australskou ministryni a vypadá to, že zřejmě brzy zamíří právě i do Francie.

Zeman se nechová jako prezident ale náměstek Putina. V konfliktu se ukáže, říká novinář

4. února 2022 15:22

Prezident Miloš Zeman, který hraje také významnou roli v zahraniční politice, se chová spíše jako náměstek ruského prezidenta Vladimira Putina než jako hlava státu. Jeho kroky v souvislosti s děním kolem ukrajinských hranic ve Zprávách PLUS zkritizoval novinář týdeníku Respekt Ondřej Kundra. Podle politologa Lubomíra Kopečka nezbývá nic jiného než doufat, že nedojde k jakémukoli zásadnímu konfliktu do doby, kdy bude Zeman na Hradě.