CNN Prima News zahraniční politika

zahraniční politika

Výpis příspěvků ke štítku „zahraniční politika“

Schmarcz tepal Babiše: Shodit cestu Fialy do USA je chyba. Stejně nic nezmění, říká Kulidakis

Shodit cestu premiéra Petra Fialy (ODS) je podle komentátora Martina Schmarcze hluboko pod úroveň. Řekl to ve vysílání CNN Prima NEWS v reakci na slova bývalého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), který Fialovu cestu zkritizoval. Podle komentátora Thomase Kulidakise nikdo cestu jako takovou nezpochybňuje, diskusi však vyvolává její význam. Premiér se podle něj snaží vyvolat dojem, že „je něco víc“.

Nevzdávám se naděje vtažení Ruska zpět do Evropy, prohlásil Zeman. Podmínkou je jiná vláda

Nevzdávám se naděje vtáhnout Rusko do Evropy, ale pouze pokud se změní tamní garnitura. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásil bývalý prezident Miloš Zeman. Země se podle něj vrátila k „imperiálním ambicím a vzpomínkám na Sovětský svaz“. Zeman rovněž zdůraznil, že se nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini nesmí stát „loutkou v rukou druhých“.

Ruský národ je uvězněný ve velkém žaláři, vzkázal Lipavský. Varuje před moskevskou nadvládou

Ruská imperiální agrese je obrovskou tragédií pro všechny, včetně ruského národa. Je uvězněn ve velkém žaláři, řekl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) před novináři během své pracovní cesty v Indii. Ta zachovává v ukrajinsko-ruském konfliktu vlažný postoj a ani česká návštěva na tom nic nemění. Se svým protějškem Subrahmanyamem Jaishankarem již český šéf diplomacie jednal. „Mé názory zná,“ dodal Lipavský na tiskovém briefingu. V následujících dnech zamíří rovněž do Austrálie či Japonska.

Nepěkné vysvědčení Fialovy vlády. Lidé ji oznámkovali v průzkumu, nejvíce jim vadí inflace

Koaliční vláda Petra Fialy (ODS) by při školním známkování dostala od lidí horší trojku. V průzkumu společnosti Median pro Radiožurnál Češi vládní kabinet ohodnotili celkovou známkou 3,76. Kladně hodnotí mezinárodní působení, nejvíc jim vadí inflace. Fialova vláda je nyní v polovině čtyřletého mandátu a premiér dle svých slov očekává, že se situace příští rok obrátí k lepšímu.

Fiala v příštím roce vyrazí na jih, zmínil i Indii. Prezident chystá návštěvu velkovévodství

Premiér Petr Fiala (ODS) zamíří v první polovině příštího roku do Indie, Španělska a Itálie. Chystá také návštěvu dalších zemí. Prezident Petr Pavel jedná například o Lucembursku. Předseda vlády rovněž sdělil, že ač je Česko opatrné ohledně zvyšování unijního víceletého finančního rámce, řadí se mezi státy, které chtějí v tomto ohledu pomoct Ukrajině v růstu. Vrcholní politici to ve čtvrtek potvrdili během tiskové konference s novináři.

Kulidakis: Nejdřív blahobyt, pak zahraničí. Fotky Fialy se státníky nikomu chleba nenamažou

Preference vlády Petra Fialy (ODS) ohrožuje špatná domácí ekonomická situace a nezachrání je ani výborná zahraniční politika a fotky premiéra se státníky, zhodnotil ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Thomas Kulidakis. Šéf kabinetu podle něj zatím dokázal držet vládu úspěšně pohromadě, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN mu však kdykoliv mohou šlápnout na krk.