CNN Prima News zámek Štiřín

zámek Štiřín

Výpis příspěvků ke štítku „zámek Štiřín“

Projde Koudelka u Zemana? Změnil postoj k Rusku, může otočit i teď, myslí si Bartoš

20. dubna 2022 22:18

Projde u prezidenta Miloše Zemana sedmý pokus na jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky generálem? Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nastínil, že když Zeman změnil po invazi na Ukrajinu postoj k Rusku, může otočit i teď. Jiní politici ale odhadují, že verdikt vynese až další prezident.

Ministři vyrazili na zámeček. Nejedeme ale na výlet nebo hrát paintball, brání se Bartoš

20. dubna 2022 15:44

Vláda Petra Fialy (ODS) ve středu vyrazila na výjezdní zasedání na zámek Štiřín v Kamenici u Prahy. Po oficiálním jednání tam ministři zůstanou na neformálním jednání až do čtvrtka. Podle šéfa resortu pro místní rozvoj a digitalizaci Ivana Bartoše (Piráti) ale členové kabinetu nejeli na výlet nebo hrát paintball. Chtějí prý do hloubky řešit témata, která trápí Česko.

Vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku a berou plný plat. Zpět do Ruska nesmí

23. dubna 2021 11:09

Někteří vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku ve Štiříně, který patří pod ministerstvo zahraničí, řekl Blesku.cz šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD). Uvedl také, že 20 Čechů nepřišlo o práci vlastní vinou, proto mají 90 dnů nárok na plný plat. Po návratu navíc nemuseli do karantény. V Rusku jsou nežádoucími osobami a nesmí tam už ani jako turisté.

Ministerstvo zahraničí si chce posvítit na hospodaření zámku Štiřín

26. května 2020 05:34

Zámek Štiřín, který slouží jako konferenční středisko a hotel ministerstva zahraničí, čeká hloubkový finanční audit. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něj jsou v hospodaření zámku rezervy. Šéf české diplomacie chce, aby zámek zvýšil podíl vlastních příjmů a nebyl tak závislý na finanční podpoře ministerstva.