reklama

Žárem praskala skla v oknech. Bleskový zásah berounských hasičů zachránil hotelové hosty

Bleskový zásah berounských hasičů při požáru hotelu
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Škodu asi 15 milionů korun způsobil noční požár fasády hotelu v centru Berouna. Z objektu bylo evakuováno devět lidí, nikdo se nezranil. Budova byla silně zakouřená. Na webu o tom za středočeské hasiče informoval Ladislav Holomčík.

reklama

Hasiči o požáru v zadním traktu hotelu z ulice Karly Machové dostali zprávu v neděli kolem 23:30. „Oznamovatel ohlásil požár popelnice, od které začala hořet fasáda budovy a také v těsné blízkosti zaparkované osobní vozidlo,“ uvedl Holomčík. Hasiči podle něj na místo přijeli po pár minutách, plameny už se v té době šířily po fasádě až do čtvrtého patra. „Silným žárem popraskaly v zasažené části budovy výplně oken, především ve spodních podlažích. Z objektu se podařilo evakuovat osm hostů a jednoho zaměstnance hotelu –⁠ všichni vyvázli bez zranění,“ doplnil.

Požár hotelu v Berouně
Požár hotelu v Berouně
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Zasahovali profesionální hasiči z Berouna a dobrovolní z obcí Chyňava a Králův Dvůr. Požár lokalizovali ještě před půlnocí, vzhledem k silnému zakouření objektu ve všech patrech na odvětrání použili přetlakové ventilátory. Krátce po 01:30 odvětrávání ukončili o ohlásili operačnímu středisku závěrečnou likvidaci požáru. „Podle předběžného odhadu vznikla požárem škoda asi za 15 milionů korun. Bleskovým zásahem hasiči uchránili majetek v hodnotě 100 milionů,“ napsal Holomčík.

K tématu

Tagy: hotel evakuace požár popelnice Beroun hasiči
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Slovensko

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

Od 1. července nastane velké rozvolnění, které bude v lecčem přívětivější, než byly podmínky loni v létě. Ministři Adam Vojtěch (za ANO) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) představili nové podmínky na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády. Týká se především kultury a společenského života. Jaká nová pravidla budou od 1. července platit? A co se mění už v úterý?

Epidemie na ústupu. Přibylo 188 případů covidu, o třetinu méně než před týdnem
reklama
reklama
Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
Piráti stále ve vedení, Přísaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS
Další články
reklama
reklama