CNN Prima News zastřelení

zastřelení

Výpis příspěvků ke štítku „zastřelení“

Krvavá výprava za 26 hodin: Dvojice zavraždila čtyři lidi. Vše berou jako lež, tvrdí Kott

Krvavá výprava v rozmezí 26 hodin stačila dvojici bývalých vězňů k tomu, aby připravili o život čtyři lidi a pátého vážně zranili. Obětí jejich řádění byli dva muži a dvě mladé stopařky. Krátký časový sled jednotlivých vražd je v české kriminalistice věcí zcela neobvyklou. Když se po jejich dopadení spustilo vyšetřování, Josef Kott a Michael Kutílek se vzájemně obviňovali, kdo byl krvežíznivější a měl na vraždách větší podíl. To jim však bylo k ničemu – oba soud potrestal doživotními tresty. Zatímco Kutílek zemřel v roce 2017, Kott se neustále snaží o obnovu procesu. Detailní profil 26 hodin hrůzy vám redakce CNN Prima NEWS přináší spolu s novým pořadem Bez lítosti, který přibližuje život a činy nejhorších vrahů v Česku.

Ruský špion v Praze Alfred Redl se zastřelil před 110 lety. Moskva tu verbuje agenty i dnes

Posledních osm měsíců života strávil ruský agent v rakouské plukovnické uniformě v pražském Lichtenštejnském paláci na Malé Straně. V předvečer smrti ovšem zamířil do Vídně a Pražané si 26. května 1913 mohli přečíst v Národní listech: „Z Vídně. Náčelník generálního štábu 8. sboru v Praze, plukovník Alfred Redl, spáchal dnes v hotelu ve vnitřním městě sebevraždu, střeliv se do úst.“ Důvod? Provalila se jeho dlouholeté špionážní činnost pro Rusko. Ve zpravodajské žargonu byl Alfred Redl takzvaným krtkem, tedy agentem uvnitř ústředí zpravodajské služby protivníka. „Naverbovat či zlanařit krtky, o to se Rusové v Praze zcela jistě snaží i dnes,“ říká historik Tomáš Kykal.

Obrovská vlna solidarity v Lovčicích: Lidé posílají na podporu Honzovy rodiny tisícové dary

Jen několik hodin poté, co obec Lovčice na Hodonínsku spustila veřejnou sbírku na podporu těhotné partnerky tragicky zesnulého Honzy, se na transparentním účtu podařilo lidem nashromáždit přes 200 tisíc korun. Lidé posílají částky v řádech stokorun i několika tisíců. Organizovat sbírku se rozhodl starosta obce, který znal mladého muže osobně.

Byla to poprava, říká rodina zastřeleného Honzy z Lovčic. Jeho přátelům poslala rázný vzkaz

Byla to poprava, při které vrah několika ranami zastřelil našeho milovaného syna. Přesně těmito slovy označili rodiče Honzy z Lovčic nedělní incident, při kterém byl přímo před svým domem zabit 29letý muž. Proč se měl 56letý Václav T. rozhodnout sprovodit jejich potomka ze světa, tomu rodiče dle svých slov nerozumí. Na přátele zesnulého mladíka apelovali, aby byli silní a „nečinili nic, co by je snížilo na vrahovu úroveň“.