reklama
CNN Prima News zastřelení

zastřelení

Výpis příspěvků ke štítku „zastřelení“

Policista, který při zásahu u Smržova zastřelil muže, je obžalovaný. Hrozí mu až 10 let

21. ledna 2022 08:29

Policista, který v srpnu 2020 při zásahu v chatové oblasti u Smržova zastřelil muže, je obžalovaný ze zabití a zneužití pravomoci. Hrozí mu deset let vězení, případ řeší českobudějovický krajský soud, píše Právo. Podle deníku je to zřejmě poprvé v novodobé historii, kdy policista půjde před soud kvůli zabití při výkonu služby.

V Panamě zadrželi kolumbijského žoldnéře podezřelého z vraždy haitského prezidenta

4. ledna 2022 08:50

Panamské úřady zadržely v pondělí bývalého kolumbijského vojáka Maria Antonia Palaciose, kterého vyšetřovatelé podezírají ze zapojení do vraždy haitského prezidenta Jovenela Moiseho. Informovala o tom agentura Reuters. Po muži pátrali policisté ve Spojených státech a na Haiti. Vyšetřovatelé se domnívají, že Palacios byl členem skupiny kolumbijských žoldnéřů, kteří v červenci zaútočili na prezidentovu rezidenci. Úřady oficiálně zadržení muže nepotvrdily.

Spletla si pistoli s paralyzérem. Expolicistka je vinna ze zastřelení mladého černocha

24. prosince 2021 00:15

Porota v americkém státě Minnesota ve čtvrtek shledala bývalou policistku Kimberly Potterovou, která v dubnu při silniční kontrole zastřelila mladého černocha Daunteho Wrighta, vinnou ze zabití v obou bodech obžaloby. Potterová při zákroku omylem použila pistoli místo elektrického paralyzéru. Výše trestu by měla být oznámena 18. února, informovaly zahraniční agentury.

Popravy plamenometem nebo rozstřílené dítě. I taková je KLDR, Kim Čong-un vládne už 10 let

17. prosince 2021 17:08

Na světlo světa se dostaly nové informace o poměrech v Severní Koreji. Brutální režim Kim Čong-una, který se k moci dostal přesně před 10 lety po smrti svého otce, zasévá mezi obyvateli strach i prostřednictvím veřejných poprav. Otec například musel sledovat, jak jeho syna upálili plamenometem. Svědci ale hovoří i o dalších zvěrstvech páchaných úřady. Životu nebezpečné je i pouhé sledování filmů nebo poslouchání hudby.

Byla to moje kamarádka, řekl Baldwin o Hutchinsové. Herec poprvé od tragédie promluvil

31. října 2021 10:54

Americký herec Alec Baldwin poprvé po smrti kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou před pár dny neúmyslně zastřelil při natáčení, veřejně promluvil na kameru. Novinářům řekl, že filmařka byla jeho kamarádka. Případ přitom označil za „jeden z bilionu“ a poznamenal, že by v zájmu bezpečnosti podpořil omezení používání střelných zbraní při natáčení.

Baldwin cvičil tasení zbraně v kostele, pak zazněla rána. Asistent měl problém už dříve

26. října 2021 00:34

Asistent režie Dave Halls, který minulý týden podal herci Alecu Baldwinovi nabitou zbraň, byl již dříve propuštěn z jiné produkční společnosti kvůli podobnému incidentu. V roce 2019 měl zranit „nečekaným výstřelem“ člena zvukařského štábu, uvedla americká stanice CNN s odkazem na prohlášení firmy Rocket Soul Studios. Baldwin omylem zastřelil kameramanku, když trénoval tasení zbraně v kostele.

Vražda prezidenta Haiti: Bezpečnostní složky zabily čtyři podezřelé, dva zadržely

8. července 2021 08:24

Bezpečnostní složky na Haiti zastřelily čtyři členy komanda, které podezírají ze středeční vraždy prezidenta Jovenela Moiseho. Další dvě osoby pak zadržely. Podle zahraničních médií to oznámil šéf tamní policie. Haitská první dáma, která při útoku utrpěla těžká zranění, podle amerických médií již dorazila do nemocnice v Miami. Dominikánská republika kvůli situaci v Haiti uzavřela se svým sousedem hranice. Zavraždění Moiseho odsoudila ve společném prohlášení Rada bezpečnosti OSN.

reklama