CNN Prima News zastupitelstvo

zastupitelstvo

Výpis příspěvků ke štítku „zastupitelstvo“

Paní Kleslová byla poslední kapka. Marvanová vysvětlila, proč šla v Praze proti Svobodovi

16. prosince 2022 23:19

S opoziční smlouvou, která by takovýmto způsobem vznikla, nesouhlasím. Těmito slovy komentuje Hana Kordová Marvanová (nestr. za ODS) své rozhodnutí nehlasovat pro zvolení Bohuslava Svobody (ODS) primátorem hlavního města. Poslední kapkou, jež o jejím kroku rozhodla, byla zastupitelka hnutí ANO Radmila Kleslová, která byla pro političku nepřijatelná svou minulostí spojenou s StB. Mluvila o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kalousek cupuje Fialu: Ať se na to vykašle, pokud neumí zjednat pořádek ve vlastní straně

16. prosince 2022 12:01

Neuvěřitelná neschopnost a impotence. Těmito slovy okomentoval odložení volby nového pražského primátora na únor bývalý ministr financí a expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Výsledek táhlých a bezvýsledných jednání na magistrátu označil za neakceptovatelný. Ostrou kritikou nešetřil ani na adresu premiéra a šéfa ODS Petra Fialu – tomu vzkázal, „ať se na to vykašle“, pokud nedokáže zjednat pořádek ve své vlastní straně. Praha hledá nové vedení už přes dva měsíce.

Zaskočený Svoboda: Marvanová mě nepodpořila, protože chtěla posílit vlastní image

16. prosince 2022 00:04

Hana Kordová Marvanová (Spolu) upřednostnila budování vlastní značky bojovnice proti všemu před zájmem Pražanů. Těmito slovy hodnotil její rozhodnutí lídr koalice, za kterou byla zvolena, a zřejmě budoucí primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Marvanová mu totiž ve čtvrtek znemožnila na jednání pražského zastupitelstva jeho zvolení. Svoboda byl živě hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Překvapení v Praze: Svoboda neuspěl, volba primátora se odkládá. Nepomohla ani podpora ANO

15. prosince 2022 21:41

Pražští zastupitelé ve čtvrtek nezvolili primátorem lídra Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) Bohuslava Svobodu (ODS). Po mnohahodinovém projednávání volbu přerušili do zasedání 9. února 2023. Přerušení volby primátora podpořilo 55 z celkových 65 zastupitelů hlavního města. Spolu se původně domluvilo s hnutím ANO, že zvolí primátorem Svobodu, ale zbylých deset radních volit nebudou. Spolu a ANO chyběl jeden hlas, neboť proti dohodě se postavila radní Hana Kordová Marvanová (za Spolu), které vadí způsob volby.

GLOSA: Starostování zadarmo neexistuje. Za nemalé peníze se politici zbavují odpovědnosti

22. září 2022 13:26

Jako před každými volbami, i před těmi komunálními se objevil pravidelně se opakující nešvar. Kandidáti na primátora či starostu se předhánějí v tom, kdo bude skutečně pracovat pro město, obec i nejposlednější vísku s co nejmenším nárokem na plat. Objevují se i výkřiky, že někdo bude starostou zadarmo. Promiňte, ale takového opravdu nechci. Navíc zadarmo to opravdu není.

Komunální volby? Nezájem. Ani nevíme, kdo je u nás starosta, přiznávají mladí voliči

20. září 2022 05:11

O nadcházející komunální volby není v řadách mladých voličů příliš velký zájem. Mnozí z nich do volební místnosti z různých důvodů vůbec nezamíří. Zatímco někteří nechtějí absolvovat několikahodinovou cestu domů „jen kvůli volbám“, jiní argumentovali tím, že se o obec, kde mají trvalé bydliště, moc nezajímají. „Popravdě ani nevím, kdo je u nás starosta,“ přiznala jedna z dotázaných žen v anketě CNN Prima NEWS.