reklama

Závod Hard dog race, který vymyslel voják, vyhrála žena

Martina Štěpánková, ambasadorka značky Fitmin, měla lepší čas než mužský vítěz
Foto:

První zářijový víkend se v Pardubickém kraji ve městě Opatov uskutečnil dlouho očekávaný 3. ročník extrémního překážkového závodu s názvem Hard Dog Race, který se koná pod záštitou české značky Fitmin. Své síly zde porovnalo 968 závodníků, kteří společně se svými psími parťáky museli překonat 6 km dlouhou trať se 16 speciálně sestavenými překážkami, hromady bahna, vody a kopců. Všem soutěžícím nakonec ukázala záda Martina Štěpánková.

reklama

Hard Dog Race je extrémní překážkový závod, který absolvuje člověk společně se svým psem. Kromě toho, že závodí s časem, musí mimo jiné překonat těžké překážky, sebe samu a jiné nástrahy, které na něj čekají. Autorem závodů je Andráš Púza, který sloužil jako voják v maďarské armádě a jeho životní zkušenosti ho přivedly k myšlence uspořádat závody typu HDR. Sám se totiž zúčastnil několika výcviků, kde musel ukázat svoji píli, sílu a vytrvalost. A když úspěšně vyzkoušel závod s překážkami, kterých se zúčastnil sám bez svého psa, jedna myšlenka mu nedala pokoj:

„No jo, to je fajn, ale kde mám svého psa?“

A bylo rozhodnuto! Andráš se rozhodl jako velký milovník psů založit závody, kde se ukážou všechny cnosti lidí a zvířat dohromady. Takto vznikl Hard Dog Race.

Nejlepší čas zaběhla žena

To, že ženy nejsou outsidery, dokazuje Martina Štěpánková, ambasadorka značky Fitmin, která zaběhla se svým psem Nickem nejlepší čas (29:47) ze všech závodníků a umístila se tak na 1. místě závodů HDR Base v kategorii ženy. O 25 sekund ale předběhla i nejlepšího muže Jiřího Švancaru se psem Yuki, který doběhl jako první za muže v čase 30:12. Martina si tak může do své sbírky přidat další zlatou medaili a slavit úspěch v dalším z mnoha závodů, které vyhrála.

/ fotografií

Přední česká musherka a běžkyně

Vítězství Martiny není náhoda. Tato rodačka z Jirkova patří mezi světovou špičku v mushingu a své smečce vládne na vrcholové úrovni již osmnáct let. Se psy běhá canicross, jezdí scootering. V zimě zase vytáhne běžky a závodí ve skijöringu nebo pulce (pes táhne lyžaře a přidanou zátěž tzv. „pulka“ sáně). Kariéru musherky začala Martina v roce 2002 s pitbulteriérem Dakem. A jen těžko by tehdy věřila tomu, že se za pár let stane nejen českou, ale také světovou špičkou v mushingu. V současnosti s ní žijí a závodí čtyři psí parťáci – Terri, Grey, 4měsíční Thor a Nick, se kterým v sobotu zaběhla nejlepší čas na HDR base v Opatově.

Kvalitní strava je základ

Mushing patří bezesporu k jednomu z fyzicky nejnáročnějších psích sportů. Základním předpokladem úspěchu je skvělá kondice psa i mushera, připravenost psa a jeho chuť do práce. Neméně důležitá je také strava, kterou nepodceňuje ani Martina. „Své psy krmím značkou Fitmin. Ta mi umožňuje dávat jim kvalitní zátěžové krmivo, aby pes nehubnul a zvládl veškerou zátěž v pohodě,“ říká musherka Martina. Fitmin navíc přináší ucelenou nabídku nejen granulí ale i doplňků stravy a lososového oleje, které pomáhají udržovat psí sportovce ve skvělé kondici. Proto není divu, že jsou dnes Martina a její psi držiteli několika titulů Mistrů světa, Evropy a ČR, ke kterým letos přidali i zlato z překážkového běhu Hard Dog Race.

/ fotografií

Velký obdiv na závodech si vysloužila žena, která celý závod absolvovala se svým psem a o holi.

Pár zajímavostí:

  • Značka Fitmin je generálním partnerem závodů Hard Dog Race od roku 2018.
  • Od roku 2018 na závodech soutěží i tým zaměstnanců značky Fitmin.
  • Závodů se v roce 2018 a 2019 zúčastnil i Ing. Petr Křivohlávek, MBA, generální ředitel firmy Dibaq a.s., která vyrábí značku Fitmin.
  • V roce 2018 vyhrála za ženy Petra Mencáková – manželka Jirky Mencáka, předního českého mushera a ambasadora značky Fitmin.
  • V roce 2019 vyhrála za ženy Martina Štěpánková, přední česká musherka a ambasadorka značky Fitmin, Petra Mencáková obsadila druhé místo.

S Fitminem můžete i soutěžit o skvělé ceny, stačí kliknout na tento odkaz.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Pokud vláda nerozvolní, popře svůj vlastní systém PES

Když vláda představila systém rozvolňování, který nazvala PES, spousta lidí jásala. Konečně bude všechno jasné a předvídatelné. Pokud však kabinet na nedělním jednání rozhodne, že Česká republika nepřejde od pondělí do stupně číslo 3, popře sama sebe.

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

reklama
Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama