CNN Prima News Národní muzeum

Národní muzeum

Výpis příspěvků ke štítku „Národní muzeum“

OBRAZEM: Demisi, volaly davy lidí. Hymnu zpíval Ortel, vypustili holubici míru

28. září 2022 21:36

V Praze se konala druhá protivládní demonstrace uskupení Česká republika na 1. místě. Podle policie na ni dorazily „nižší desítky tisíc“ účastníků. Pořadatelé požadovali demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Dění na Václavském náměstí pořadatelé přenášeli živě na obrazovky i v dalších městech po České republice.

Hádka o cyklostezky a přechody v Praze. Macinka obviňoval Hřiba, prý šikanuje motoristy

30. května 2022 23:59

Doprava v Praze je nadále velmi palčivé téma. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) však v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mínil, že se pro pohodlí motoristů nikdy nedělalo tolik jako za současné koalice. Jako příklad uvedl opravu Barrandovského mostu či výstavbu P+R parkovišť. Od Petra Macinky (Motoristé sobě) si však vyslechl pouze kritiku. Podle něj vedení města motoristy šikanuje.

Jedinečný stadion 974 i maskot bez nohou. Co jste nevěděli o fotbalovém MS v Kataru?

9. května 2022 10:17

V netradičním datu, přesto se fanoušci dočkají. Mezi listopadem a prosincem se příznivci kopané mohou těšit již na 22. ročník mistrovství světa ve fotbale. Poprvé v historii bude jeden z významných sportovních svátků hostit arabská země, konkrétně Katar. Pořadatelé museli vybudovat sedm nových stadionů, překvapili i neobvyklým maskotem. Na co vše se mohou nejen účastníci těšit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech zajímavostí.

Roztomilá zvířátka drancují českou přírodu. Jak je to s invazními druhy u nás?

17. ledna 2022 15:30

Zatímco mýval severní získává popularitu díky videím zachycujícím jeho zručnost a vynalézavost, nutrie říční si v Česku dělá z lidí přátele tváří v tvář při snaze vyloudit nějaký ten pamlsek. Obě zvířata jsou přitom na seznamu invazních druhů a je povolen jejich odlov. Proč bychom je u nás neměli vítat s otevřenou náručí?

Vystrčil uctil památku Jana Palacha. Fiala poslal květiny, veřejnost zapálila svíčky

16. ledna 2022 11:49

Odkaz činu Jana Palacha upozorňuje, že hájit svobodu a nezávislost je velmi důležité. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) to v neděli dopoledne řekl na pietním aktu k uctění památky studenta, který se před 53 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Vystrčil také zdůraznil, že je třeba se o demokracii starat. Palach se v lednu 1969 zapálil, aby vyburcoval společnost z letargie, do níž upadala po zděšení z okupace země vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Těžce popálený mladík zemřel 19. ledna 1969.

V den invaze měla slavit osmé narozeniny. Místo toho skončila bez rodičů u sousedů

21. srpna 2021 08:54

Invaze vojsk Varšavské smlouvy byla pro obyvatele tehdejšího Československa katastrofou. Kromě šoku a vzteku se v lidech mísil i strach z potenciální války. Ivana Šebestová slavila osudného 21. srpna 1968 osmé narozeniny. Místo sfoukávání svíček na narozeninovém dortu ale sledovala letadla a bála se o těhotnou maminku a tatínka, který byl policistou.