reklama
CNN Prima News Národní muzeum

Národní muzeum

Výpis příspěvků ke štítku „Národní muzeum“

Jak to muselo vypadat v době, kdy se zapálil, zavzpomínal Vystrčil na Palacha

16. ledna 2021 12:20

Obhajoba svobody a snaha vyvést národ z nesvobody byl podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila bezprecedentní čin studenta Jana Palacha, který se před 52 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Počátkem roku 1969 tak učinil v pokusu o vyburcování lidí z letargie, do níž společnost upadala po srpnové okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. V den 52. výročí jeho činu Vystrčil s dalšími třemi senátory položil květiny a svíčky v místě, kde událost připomíná dřevěný kříž v chodníku pod Národním muzeem.

Národní muzeum vystavuje nálezy ze starověkého Egypta, řada z nich je v Evropě poprvé

30. srpna 2020 16:55
Aktualizováno

Národní muzeum v pondělí otevřelo výstavu Sluneční králové, na které návštěvníci mohou spatřit téměř 300 historických předmětů ze starověkého Egypta starých až 5000 let. Egypt ještě nikdy do zahraničí nezapůjčil takové množství významných artefaktů a výstava i proto patří mezi nejvýznamnější v historii muzea. Mezi nejvýznamnější vystavené předměty patří bazaltová socha krále Raneferefa nebo soubor soch princezny Šeretnebej a písaře Nefera.

Výstava roušek v pražském Národním muzeu zaujala v zahraničí

9. června 2020 07:16

Staly se symbolem šikovnosti, ale i schopnosti Češek a Čechů poradit si v krizové situaci. Řeč je o rouškách, které si lidé začali podomácku vyrábět během nouzového stavu vyhlášeného po vypuknutí koronavirové pandemie. Zatím nevelkou kolekci nejrůznějších barev, typů a hlavně osobitých příběhů představují v pražském Národním muzeu do 30. září. Výstavy nazvané Držíme spolu si všimla také zahraniční média, včetně amerického deníku The New York Times.

Na 1. máje se rozsvítí fontána pod Národním muzeem

30. dubna 2020 14:04

V pátek 1. května ve 20:00 bude letos poprvé nasvícena fontána před historickou budovou Národního muzea. Tentokrát nebude střídat různobarevné kombinace, ale bude osvícená v barvách trikolory. Národní muzeum v tiskové zprávě uvedlo, že by tak rádo poukázalo na soudržnost národa a připomnělo její důležitost v současné komplikované době.

reklama