CNN Prima News Zdeněk Hraba

Zdeněk Hraba

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Hraba“

Hraba: Istanbulská úmluva zavazuje k financování neziskovek. Marvanová vyčetla nezájem o oběti

Istanbulská úmluva by Česko zavázala k financování neziskových organizací, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS senátor Zdeněk Hraba (zvolen za STAN). Dokument vnímá jako neomarxistický počin, který obsahuje řadu nebezpečných ustanovení. Podle jeho kolegyně ze senátorského klubu ODS a TOP 09 Hany Kordové Marvanové (zvolena za KDU-ČSL+ODS+TOP 09) se u nás domácí násilí stále řeší nedostatečně. Kritiku směrem k organizacím vnímá jako dehonestaci jejich činnosti.

Do školy jen na osm let? Mach by řešil penzijní reformu specificky, Hraba upozornil na úskalí

Jediné, co politici za 30 let umí, je zvyšovat věk odchodu do důchodu. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl ekonomický poradce SPD Petr Mach a uvedl vlastní návrh řešení. Narážel tím na ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL), podle kterého se věková hranice pro odchod do penze bude postupně zvyšovat. Podle Macha by se mohla zkrátit povinná školní docházka, a tím dostat do systému více peněz. Druhý z hostů senátor Zdeněk Hraba (STAN) přikývl, že i to by mohlo zčásti fungovat, ale uvedl i jedno úskalí.

Celebrity posílají Hadrbolcové vzkazy do nebe: Ať je cesta po obláčku klidná, píší

V pondělí zasáhla české filmové fanoušky smutná zpráva o úmrtí herečky Zdeny Hadrbolcové. Nad jejím odchodem truchlí i slavní kolegové, kteří nyní herečce posílají dojemné vzkazy do nebe. Klidnou cestu po obláčku popřál zesnulé herečce například moderátor Honza Musil. Dojemnou vzpomínku jí věnovala také kamarádka Jaroslava Obermaierová.

Kandidát na Ústavní soud s temnou minulostí? Simon chtěl vzít odškodné politickému vězni

Kandidát na ústavního soudce Pavel Simon se dostává do problémů. Ohledně minulosti nynějšího soudce Nejvyššího soudu totiž vyplouvají na povrch další kontroverze. Nejenže některá jeho rozhodnutí musel Ústavní soud dříve rušit a ve svých nálezech ho kritizoval, ale čerstvé zprávy zveřejněné webem Lidových novin hovoří také o tom, že Simon odmítal odškodnění pro politického vězně minulého režimu. Po invalidním důchodci navíc žádal, aby vrátil 800 tisíc korun státu.

Byl jsem první, chlubí se Rajchl u Martínkovy sbírky. Od něj to nevíme, diví se Babiš i Hraba

Z politické scény jsem zmínil sbírku jako první. V živém vysílání jsem požádal o podporu, přidávali se další a další osobnosti a politici, chlubí se svolavatel protivládních demonstrací Jindřich Rajchl na sociálních sítích. Ve svém příspěvku zmínil expremiéra Andreje Babiš (ANO) či senátora Zdeňka Hrabu (nestraník za klub ODS) jako „ty další“, kteří se poté připojili k pomoci. Oba zmínění politici nicméně uvedli, že se rozhodli pomoci z vlastní iniciativy, nikoliv po Rajchlově výzvě. Tu ani nezaregistrovali. „Je to nesmysl. Neviděl jsem jeho živé vysílání a ani nevím, co píše,“ řekl Babiš redakci CNN Prima NEWS.

Hraba: Piráti by měli být Blažkovi vděční. Neznamená to, že budeme mlčet, ohradil se Kolaja

Piráti by měli být ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi vděční za to, že mohou být součástí vlády. Uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS senátor Zdeněk Hraba (nestr.). Pirátské hlasování o Blažkově odvolání kvůli jeho setkání s lobbistou Martinem Nejdedlým vnímá pouze jako pokus o zviditelnění, na další vývoj podle něj nebude mít žádný vliv. Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) stále považuje celou kauzu za závažnou a odmítá, že by Piráti jako koaliční partneři měli mlčet.

Proč jsou muži častěji hova*a, ptala se Šípová. Istanbulská úmluva to nezmění, podotkl Jirsa

Proč jsou muži častěji hova*a? Takovou řečnickou otázku v pořadu 360° na CNN Prima NEWS položila senátorka Adéla Šípová (za Piráty). Reagovala na tvrzení senátora Zdeňka Hraby, že ženy nejsou častějším terčem domácího násilí proto, že jsou ženy, nýbrž proto, že násilník je hova*o. Senátor Tomáš Jirsa (ODS) přesto dodal, že Istanbulská úmluva je nadbytečná. S tím Šípová nesouhlasila. Podle ní je třeba se vymezit proti násilí na ženách a zvýšit prevenci.

Balaštíková: Za drahé potraviny může vláda. Nejvíc na tom vydělávají řetězce, míní Hraba

Za drahé potraviny může vláda a její pomalé kroky. Pořád patříme mezi státy, které mají nejdražší energie v Evropě. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Margita Balaštíková (ANO). Podle senátora Zdeňka Hraby (za ODS) na drahých potravinách nejvíce vydělávají velké obchodní řetězce, které využívají nepružné poptávky.

Pavlovo nejmenování soudce? Pospíšil změnu ocenil. Podle Vondráčka si za „šarádu“ může sám

Rozhodnutí prezidenta Petra Pavla pozdržet jmenování Roberta Fremra ústavním soudcem oceňují politici z různých stran. Zmiňují především, že by se minulost kandidáta měla prověřit kvůli nově se objevujícím informacím. Fremr měl totiž podle podezření některých senátorů před listopadem 1989 odsoudit přes 100 lidí za emigraci. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) hlavu státu pochválil za ochotu rozvážně vyhodnotit situaci a změnit původní plán. Podobně hovořil i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).

Hraba: Z Istanbulské úmluvy srší genderová ideologie. Děsíte se zbytečně, vmetla mu Hrdá

Je Istanbulská úmluva klíčem pro potírání sexuálního a domácího násilí, nebo kontraproduktivním nebezpečným ideologickým textem, jehož ratifikace by mohla dostat Česko do problémů? Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli senátor Zdeněk Hraba a advokátka Lucie Hrdá. Úmluvu, která v ČR vyvolává tradičně silné emoce, ve středu přiblížila k ratifikaci vláda, když proces posunula k rozhodnutí Sněmovně.