reklama
CNN Prima News Zdeněk Hraba

Zdeněk Hraba

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Hraba“

Dva noví ministři a širší vedení Sněmovny? Nacher kritizuje i posty pro vlastní kolegy

2. listopadu 2021 21:08

V Česku bude s největší pravděpodobností vládnout koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) se Starosty a Piráty. Programové prohlášení a koaliční smlouvu chtějí podepsat 8. listopadu, v den ustavující schůze nové Sněmovny. Ze zákulisí vyjednávání ale už prosakují informace o obsazení resortů či plánu vytvořit úplně nová ministerstva. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) a senátor Zdeněk Hraba (STAN) jsou ale k některým návrhům skeptičtí.

Klidně jim udělám analýzu zdarma. Za volby si mohou sami, opřel se Nacher do Pirátů

2. listopadu 2021 15:01

Piráti si za výsledek voleb, ve kterých získali jen čtyři poslanecká křesla, můžou sami. Je o tom přesvědčen poslanec hnutí ANO Patrik Nacher, který jízlivě na adresu Pirátů dodal, že analýzu volebního krachu jim udělá klidně zdarma. Reagoval tak na část dokumentu, který nejmenší sněmovní strana zveřejnila a podle které mohou za neúspěch Starostové, tedy jejich koaliční partner. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby může dokument ohrozit vznik budoucí vlády. Jeho hnutí získalo ve Sněmovně 33 mandátů.

Ministři náhradníky v Parlamentu mít nebudou, rozhodl Senát a dal zelenou korespondenční volbě

26. října 2021 16:13

Zavedení dobrovolného klouzavého mandátu pro ministry z řad poslanců Senát v úterý zamítl. Možnost členů vlády předat poslanecký mandát i dočasně náhradníkům tak poslaneckou ústavní novelou zatím uzákoněna nebude. Senát rozhodoval také o možnosti volit v některých případech ze zahraničí korespondenčně nebo o pravomocech NKÚ.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

26. října 2021 14:04

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

Nejde o ústavní puč. Je otázka, za jakých podmínek Zeman listinu podepsal, tvrdí Hraba

24. října 2021 16:16

Senátoři a poslanci plánují hlasovat o aktivaci ústavního článku 66, podle kterého je možné dočasně odebrat prezidentovi některé pravomoci. Důvodem je aktuální zdravotní stav hlavy státu. Podle poslance SPD Jaroslava Foldyny jde o ústavní puč. Prohlásil to v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Senátor Zdeněk Hraba (STAN) se ale proti tvrzení razantně ohradil. K videu, na kterém Zeman podepisuje ustavující schůzi nové Sněmovny, ovšem řekl, že neví, za jakých podmínek vzniklo.

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

24. října 2021 12:45

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

Zeman je příčetný a nelze jej odvolat pro neschopnost, rozhodl Senát

20. července 2021 12:47

Prezident Miloš Zeman je podle senátní komise pro Ústavu příčetný. Nelze jej tudíž odvolat na základě článku 66 Ústavy. Informoval o tom předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) společně se senátory Zdeňkem Hrabou a Michaelem Canovem (oba STAN). Nevyloučili ovšem, že do budoucna nedojde na změny v Ústavě, které by se právě tohoto článku týkaly. S návrhem přišel v červnu senátní bezpečnostní a zahraniční výbor.

reklama