CNN Prima News Zdeněk Hraba

Zdeněk Hraba

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Hraba“

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: O výsledcích voleb i energetické krizi

29. září 2022 13:43
Aktualizováno

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přišla na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry byli: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Hádka o manželství pro všechny. Sníží počet sebevražd, tvrdí Richterová. Hraba ji zpražil

16. srpna 2022 18:19

Poslanci z vládní koalice bez lidovců, ale zato s podporou hnutí ANO volají po uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry. Podle místopředsedkyně sněmovny Olgy Richterové (Piráti) je statisticky dokázané, že v zemích, které stejnopohlavní sňatky zavedly, významně klesl počet sebevražd. Senátor Zdeněk Hraba ale takové tvrzení odmítá jako mylné. Jednou věcí je podle něj narovnání práv stejnopohlavních párů a druhou pojem manželství, který by měl zůstat vyčleněn pro svazek muže a ženy.

To mi hlava nebere, opřel se do vlády kvůli šéfovi rozvědky senátor STAN

16. srpna 2022 08:21

Opozice volá po výměně šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka, který je spojován s obviněným lobbistou Michalem Redlem a nemá potřebnou bezpečnostní prověrku. Babiš a spol. proto hrozí vyvoláním hlasování o nedůvěře vládě, čemuž rozumí i koaliční senátor Zdeněk Hraba (STAN). „Hlava mi nebere, že byl vůbec jmenován,“ kritizoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Rady Pekarové o nošení svetrů? Ubírají vládě body, kritizoval kolegyni Hraba ze STAN

16. srpna 2022 06:07

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS označil výroky předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) o nošení svetru během energetické krize za velmi nešťastné. Podle Hraby ubírají vládě body. Komunikaci ministerstva průmyslu a obchodu pak kritizoval další host pořadu, stínový ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO).

Hraba: Dozimetr nemá konce, Hlubučka můžou i pustit. STAN dle něj trpí pirátizací

1. srpna 2022 15:00

Kauza Dozimetr, při níž byli zadrženi lidé z okolí bývalého pražského náměstka primátora Petra Hlubučka, včetně jeho samotného, nemusí být u konce. V pořadu K věci to řekl senátor Zdeněk Hraba (STAN). Celá aféra se dle něj klidně může vyvrbit i tak, že Hlubuček, jenž až do kauzy působil ve vedení hnutí STAN, může být očištěn. Hraba mimo jiné hovořil i o aktuální situaci v partaji, která je zasypána sérií problémů.

Fiala v projevu nemaloval nic narůžovo, říká Výborný. Ať promluví i prezident, volá Hraba

26. června 2022 13:48

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný v Partii chválil, že premiér Petr Fiala ve svém středečním projevu nesliboval lidem hory doly. Připravil prý občany na náročné období, které je vláda připravena řešit. Senátor za STAN Zdeněk Hraba v Partii na CNN Prima NEWS řekl, že s podobným projevem by měl přispěchat i prezident.

STAN musí jít pryč, žádám rekonstrukci vlády. Zostuzujete Česko v zahraničí, zuří Okamura

26. června 2022 12:31

Šéf SPD Tomio Okamura se v pořadu Partie Terezie Tománkové rozpálil nad korupční kauzou, která tíží hnutí STAN. Podle něj ministr vnitra Vít Rakušan o kauze kolem Petra Hlubučka věděl. Okamura proto volá po okamžitém odchodu STAN z vlády. „Zostuzuje to celou Českou republiku,“ poznamenal s tím, že chce vyvolat hlasování o nedůvěře vládě.

Senátor Láska: Strany před nekalostmi svých lidí zavírají oči. Není to jen problém STAN

24. června 2022 21:06

Podle senátora Václava Lásky (Senátor 21) se kauza Dozimetr týká zejména problému české stranické politiky. „Když jste straník, tak musíte zavírat oči před tím, když je podezření na vašeho kolegu, abyste ho neshodili,“ uvedl v pořadu Divoká karta. Hosty pořadu byli také senátoři Zdeněk Hraba (STAN) a nestraník Pavel Fischer.

O pražském magistrátu se vypráví legendy desítky let. STAN své kauzy přežije, věří Hraba

17. června 2022 12:58

Hnutí STAN čelí dalšímu problému. Mezi osobami obviněnými z korupce v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku (DPP) figuruje i bývalý náměstek pražského primátora a člen Starostů Petr Hlubuček. Ke kauze se v pořadu K věci na CNN Prima NEWS vyjádřil senátor Zdeněk Hraba (STAN). Označil ji za šílenou. Zároveň však věří, že Starostové problémy přečkají.

Pokrytecká vláda, 56 pohlaví a hrozba světového hladomoru: Co všechno zaznělo v Partii

13. června 2022 06:58

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS padaly silné výroky. V první části se mezinárodní situaci věnovali ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Ve druhé části pak diskutovali mimo jiné na téma stejnopohlavních sňatků místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti), poslanec Patrik Nacher (ANO), senátor Zdeněk Hraba (STAN) a bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).