CNN Prima News Zdeněk Šarapatka

Zdeněk Šarapatka

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Šarapatka“

Šarapatka o Ovčáčkovi: Z bolševika je teď katolík. Je mi ho lidsky líto, reagoval mluvčí

Z bolševika katolík. Takovými slovy v emotivním statusu na Facebooku politický komentátor a bývalý poradce Miloše Zemana okomentoval spekulaci, že hradní mluvčí Jiří Ovčáček po konci ve své aktuální funkci zamíří na Arcibiskupství pražské. Římskokatolická arcidiecéze pro CNN Prima NEWS uvedla, že se zaměstnancem Hradu o jeho možném přesunu vůbec nejednala. Ovčáček dodal, že je mu Zdeňka Šarapatky líto.

Vyhodil jsem ho pro neschopnost, řekl Zeman o svém poradci Šarapatkovi. Teď se musí omluvit

Prezident Miloš Zeman se musí omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za to, že o něm v roce 2017 řekl, že ho vyhodil pro neschopnost. Rozsudek rakovnického soudu ve středu pravomocně potvrdil Krajský soud v Praze. Šarapatka u soudů již dříve docílil omluvy od ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novu žalobu mířící na prezidenta.

Zeman měl v nemocnici buchty a klobásu? Nedělejte si z nás pr*el, vzkazují lidé Ovčáčkovi

Nedělejte si z nás pr*el, děláte z nás blbce, vzkazují prostřednictvím sociálních sítí lidé hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi. Ten totiž v úterý uvedl, že prezident Miloš Zeman měl k obědu meruňkové buchty a na středu si objednal vinnou klobásu s kaší. Někteří lidé se pozastavují nad tím, že má prezident hospitalizovaný na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny standardní jídelníček. Podle některých jsou na takovém oddělení pouze takoví pacienti, kteří sami jíst nedokážou a jsou odkázáni na náhradní umělou výživu.

Za prezidenta Zemana se nemá omlouvat ministerstvo financí, rozhodl Ústavní soud

Za výrok prezidenta Miloše Zemana o bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi se nemělo omlouvat ministerstvo financí, odpovědnost nese Zeman jako soukromá osoba. Nepravdivý výrok nesouvisel s výkonem prezidentské funkce. Vyplývá to z úterního nálezu Ústavního soudu, který vyhověl stížnosti ministerstva a vrátil spor k Obvodnímu soudu pro Prahu 1. Ministerstvo nález označilo za potvrzení svého postoje. Advokát Hradu Marek Nespala se chce nejprve důkladně seznámit s jeho obsahem.

Za Zemana se omlouvá ministerstvo, Bartík se musí prezidentovi omluvit sám

Aktualizováno

Ministerstvo financí se omluvilo za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho exporadci Zdeňku Šarapatkovi. Omluvu zveřejnilo na webu a ve středu ji Šarapatkovi poslalo. Jde o tři roky starý výrok hlavy státu. V televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost, ten ale z Úřadu vlády v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel po dohodě. Ve stejný den rozhodl Městský soud v Brně, že Zemanovi se za výrok o prezidentově údajné rakovině musí omluvit bývalý radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík.

Stát se musí omluvit za Zemanovy výroky o exporadci Šarapatkovi, rozhodl soud

Aktualizováno

Stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňku Šarapatkovi. Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání ministerstva financí, které žalobě nynějšího člena Rady České televize čelilo, uvedl web Seznam Zprávy. Přímo hlavu státu zažalovat nelze. Ministerstvo sdělilo, že rozhodnutí soudu respektuje a neprodleně se omluví. Podle dřívějších informací musí do sedmi dnů zaslat Šarapatkovi doporučený dopis s omluvou.