CNN Prima News Zdeno Chára

Zdeno Chára

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeno Chára“

Brady skončil „nadobro“, přesto se chystá podpis nové smlouvy. Má se rozloučit jako Patriot

Znovu po roce sportovní legenda legend ukončila kariéru. Velikán amerického fotbalu Tom Brady se dušoval, jak se tentokrát přesouvá do důchodu nadobro, teď americká CNN informuje, že je blízko podepsání nového kontraktu. Pokud vše klapne, půjde jen o formální záležitost. Skoro 20 let strávil sedminásobný vítěz Super Bowlu v organizaci New England Patriots a ta si přeje, aby se nejslavnější quarterback rozloučil jako její hráč.

Tuukka Rask ukončil kariéru. Dlouholetého parťáka Krejčího či Pastrňáka trápila kyčel

Brankář Tuukka Rask ukončil hokejovou kariéru. 35letý Fin se pokusil v lednu vrátit do NHL po operaci kyčle, jenže po čtyřech zápasech poznal, že mu už tělo nedovoluje pokračovat. Rask strávil v týmu Boston Bruins 15 sezón. Po mnoho let si tak zahrál například s Davidem Pastrňákem, Davidem Krejčím či Slovákem Zdenem Chárou. Se dvěma posledními jmenovanými má i jeden Stanley Cup. Během výluky NHL odchytal 17 zápasů také za Plzeň.

Vaněček si splnil sen. Obří radost, pomohl mi i Ovečkin, říká po premiéře v NHL

Kdo si počká, ten se dočká. Vítek Vaněček si pět let budoval renomé především v hokejové AHL. Jakožto gólman draftovaný Washingtonem v roce 2014 působil několik sezon v týmu Hershey Bears. Poctivá práce se vyplatila, na začátku nového ročníku debutoval ve věhlasné NHL a nasává nablýskaný svět. „Užívám si každý trénink,“ líčí 25letý novic v bráně Capitals.

NHL postavila zeď mezi Kanadou a USA. Co byste měli vědět před startem zámořské ligy?

Ročník NHL s označením 2020–2021 začíná až ve středu a bude to pořádný sprint. Oproti obvyklým 82 zápasům čeká na týmy z nejlepší hokejové ligy světa „jen“ 56 utkání. A pak je tu další pikantnost. Kvůli pandemii vedení soutěže přerozdělilo divize tak, aby se kanadské celky během základní části vůbec nepotkaly s americkými. V článku naleznete nejdůležitější informace před startem zámořského kolotoče.