CNN Prima News zdravotní sestra

zdravotní sestra

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní sestra“

Příznaky smrti nejsou bolestivé. Sestra z hospice řekla, jaká bývají poslední slova pacientů

19. listopadu 2022 06:29

Téma smrti a umírání je pro mnohé tabu. To se ovšem snaží změnit zdravotní sestra Julie McFaddenová, která pracuje v kalifornském hospici. Na sociálních sítích se snaží lidem sdělit, že se smrti nemusí bát. Dělí se o své profesní zážitky a sledujícím například vypráví, co pacienti zažívají a říkají před svým skonem.

Tragédie v Opavě, mladou Kristýnu smetl vlak. Zachránila desítky pejsků, smutní kolegové

17. října 2022 09:38

Kristýna z Branky u Opavy pracovala jako zdravotní sestra, svůj život ale zasvětila záchraně zvířat. Patřila totiž k nejlepším psím pěstounkám v okolí. Díky její péči se podařilo předat do adopce až 120 pejsků. Bohužel její život předčasně vyhasl. Kristýna v říjnu vjela se svým autem na červenou na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak.

Záhadná smrt novorozenců má pojítko. Sestřička čelí obvinění ze zabití sedmi kojenců

11. října 2022 08:25

Ve Velké Británii začal soudní proces se zdravotní sestrou, která čelí obvinění, že v jedné z nemocnic mezi lety 2015 až 2016 usmrtila sedm novorozenců a ohrozila život deseti dalších. Obžaloba v pondělí podle agentury AFP uvedla, že přítomnost nyní 32leté Lucy Letbyové byla společným jmenovatelem při úmrtí kojenců na neonatologickém oddělení nemocnice v Chesteru v severozápadní Anglii.

Těžký porod moderátorky Kristíny Jurčové. Dítě bojovalo o život, sestřička byla nepříjemná

18. srpna 2022 06:07

Slovenská moderátorka Kristína Jurčová přivedla v lednu na svět syna Sebastiana. Krátce po porodu ale musel být chlapec umístěn na jednotku intenzivní péče a podstoupit operaci. Jurčová si nyní postěžovala také na chování personálu. Jedna ze sestřiček podle ní nebyla profesionální a měla by změnit povolání.

Renata strávila devět let na lůžku a čekala na smrt. Díky zdravotní sestře zase může žít

11. května 2022 22:28

Po devíti letech na lůžku může znovu žít. Představíme vám dvě ženy – pacientku a zdravotní sestru. Renata zůstala po nemoci upoutaná na nemocniční lůžko a bez vyhlídek na normální život. Změnila to až druhá z žen, zdravotní sestra Kamila. Ta se díky dlouhodobé práci ve speciálním ošetřovatelství navíc letos stala Sestrou roku.

Rodina Adámka, který po operaci mandlí skončil v kómatu, má právo na milionové odškodnění

9. května 2022 14:14

Rodina chlapce, který po operaci mandlí upadl do bdělého kómatu, má právo na odškodné od pardubické nemocnice. O rozhodnutí Okresního soudu v Pardubicích v pondělí informovala Česká televize (ČT). Podle ní soud ponechal prostor pro mimosoudní dohodu rodiny s nemocnicí. V případu v dubnu soud potrestal lékařku a zdravotní sestru podmínkami. Nemocnice bude dál jednat o výši narovnání, řekla mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Kateřina Semrádová.

Kauza Adámek: Chlapec je po operaci v bdělém kómatu. Lékařka a sestra dostaly podmínku

19. dubna 2022 14:49
Aktualizováno

Pardubický soud uložil v úterý podmíněné tresty lékařce a zdravotní sestře v případu chlapce, který po komplikacích po operaci mandlí zůstal v bdělém kómatu. Další sestru zprostil obžaloby. Podobně zprostil obžaloby i společnost Nemocnice Pardubického kraje jako právnickou osobu. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce se proti části výroku odvolal, někteří obhájci si ponechali lhůtu na odvolání.

Mnoho lékařů mezi uprchlíky není, většina zůstala na Ukrajině, upozorňuje Kubek

27. března 2022 20:03

Mezi statisíci ukrajinskými uprchlíky, kteří nalezli alespoň dočasný azyl v České republice, není příliš mnoho lékařů a zdravotních sester, kteří by mohli pomoci českému zdravotnímu systému. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ten každopádně volá po tom, aby uprchlíkům se zdravotnickou praxí bylo umožněno brzy se zapojit do plnohodnotné práce ve svých oborech v tuzemských nemocnicích.

Brutální únava a deprese. Zdravotní sestry čelí syndromu vyhoření, pomoc nepřichází

19. února 2022 20:53

Nedostatek personálu, více práce, vyčerpání a čím dál častější syndrom vyhoření. S tím vším se musí potýkat české zdravotní sestry, které již druhým rokem stojí v první linii koronavirové krize. Zatímco na začátku pandemie byly opěvovány jako hrdinky, nyní mnohé z nich čelí psychickým problémům, aniž by se dočkaly jakékoliv pomoci. Stát ale zatím nenabízí žádné řešení.