reklama
CNN Prima News zdravotní sestra

zdravotní sestra

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní sestra“

Lidé si stále častěji myslí, že se na krizi přiživujeme, tvrdí zdravotníci

Na začátku pandemie Češi zdravotníky obdivovali, v současnosti jim ale čím dál častěji nedůvěřují. Vyčerpaní lékaři se po ročním boji s koronavirem stále více potýkají s agresivním chováním pacientů i kritikou ze strany veřejnosti. Snášet výčitky je pro ně těžké. Zaměstnanci nemocnic ale neztrácejí naději a šanci na zlepšení koronavirové situace vidí zejména v očkování.

Neočkovaní zdravotníci nosí smrt do nemocnic i sociálních zařízení

Asi čtvrtina zdravotních sester a ošetřovatelek vytrvale odmítá vakcínu proti covidu, a představuje tak stále větší riziko pro nemocnice nebo pečovatelská zařízení. Například jediná nenaočkovaná sestra na kterémkoliv lůžkovém oddělení v českých nemocnicích může nakazit řadu pacientů a mnohým způsobit i smrt. „Nepřijetí očkování je zcela proti duchu profese a proti etice povolání,“ zlobí se na takové sestry profesor Vít Procházka z Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

Katka měla během půl roku covid už dvakrát. Následky trápí sestřičku dodnes

COVID-19 měla Kateřina Kujalová za poslední půlrok dvakrát. Následky onemocnění, které překonala naposledy v lednu, si nese dodnes. Je často unavená, bolí ji klouby. Přesto zdravotní sestra z nemocnice v Příbrami znovu chodí do práce. A do nynějška se 42letá zdravotní sestra těšila, jak se dočká očkování, a vyhne se tak další nákaze. Očkovací látku dostala až v těchto dnech.

reklama