CNN Prima News zdravotní sestra

zdravotní sestra

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní sestra“

Za nezákonné stíhání dostane zdravotní sestra 100 tisíc korun. Původně žádala milion

Celkem 100 tisíc korun jako odškodné za nezákonné trestní stíhání dostane od státu zdravotní sestra, která byla v roce 2022 zproštěna obžaloby z ublížení na zdraví z nedbalosti. Stíhání souviselo s případem chlapce, který v roce 2017 skončil po operaci mandlí v Pardubické nemocnici v takzvaném bdělém kómatu. Sestra podala žalobu na ministerstvo spravedlnosti, požadovala původně odškodné milion korun, později 200 tisíc korun, nakonec soud schválil smír s podstatně nižší částkou.

Herce Jiřího Růžičku se v nemocnici pokusila zabít zdravotní sestra. Nesnášela jeho matku

Herec Jiří Růžička, kterého nejvíce proslavila role tlustého Josefa v komediích Slunce, seno... se během svého krátkého života stačil oženit třikrát, všechna manželství ale skončila rozvodem. V nemocnici, kde bojoval o život, zažil scénu jako z hororu. Zemřel ve věku 43 let, od jeho smrti 20. února uplynulo 25 let. Jaké bylo jeho soukromí?

Lékaři sestřičce Lucii zachránili život, ochrnuly jí však nohy. Shání pomoc, aby zůstala fit

Pětinásobné mamince Lucii před šesti lety praskla aorta a prodělala náročnou operaci. Šestihodinový zákrok byl úspěšný a podařilo se ji zachránit. Jak ale sama říká, měla velké štěstí v neštěstí. Během zákroku došlo k nevratnému poškození a ochrnutí nohou. Chuť do života však neztratila. Před dvěma lety se dokonce vrátila zpět do nemocnice, nikoliv však jako pacientka, ale znovu jako zdravotní sestra. K udržení kondice Lucii pomáhají rehabilitace, jsou však finančně nákladné. Proto prosí o pomoc veřejnost.

Noční můra pacientů. V prešovské nemocnici sloužila opilá sestra, nadýchala jako po párty

Případ opilé zdravotní sestry ve Fakultní nemocnici v Prešově řeší kriminalisté. Podezřelého chování si všimli její kolegové, kteří neváhali a přivolali policisty. Po jejich příjezdu žena ve službě nadýchala 1,5 promile alkoholu. Orgány činné v trestním řízení následně zahájily její stíhání kvůli možnému ohrožení zdraví pacientů. Tématu se věnuje TV JOJ.

Andělé smrti: Lékaři a sestry zabíjeli z nudy či kvůli komplexům. Mezi oběťmi byly i děti

Lékaři, pečovatelé, zdravotní sestry. Ve chvíli, kdy se rozhodnou životy brát, namísto toho, aby je zachraňovali, jsou titulováni jako andělé milosrdenství, potažmo smrti. Termín, který tento typ vrahů označuje, však není tak ojedinělý, jak by se mohlo zprvu zdát. Přízvisko od konce letošního srpna patří i britské zdravotní sestře Lucy Letbyové, která zavraždila sedm miminek. Stala se nejhorší sériovou vražedkyní dětí v moderní britské historii: nebyla však první. Připojila se k řadě těch, kteří se rozhodli hrát si na bohy a rozhodovat, kdo právo na život má, a kdo nemá. Jaké motivy je k jejich hrůzným činům – dle jejich slov – vedly?

Živé vysílání: Kdo se stane Andělem mezi zdravotníky?

Lékařům, pečovatelům, zdravotním sestrám, záchranářům a farmaceutům chce za jejich náročnou a obětavou práci letos už počtvrté poděkovat soutěž Anděl mezi zdravotníky. Koho porota zvolila jako nejsympatičtějšího Anděla? Sledujte vysílání 4. ročníku soutěže z Městského divadla Dr. J. Čížka v Náchodě 26. srpna od 20:00.