reklama
CNN Prima News zdravotní sestra

zdravotní sestra

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotní sestra“

Sestřička Eliška zachránila život otci mluvčího fotbalového klubu. Dostala dojemný vzkaz

5. prosince 2021 16:14

Zdravotní sestra Eliška z Liberce se náhodou připletla k páteční dopravní nehodě, při které jeden z účastníků dostal infarkt. Neváhala, a přestože nebyla ve službě, přispěchala na pomoc. Muže, který potřeboval pomoc, začala sestra ihned resuscitovat. Jak se později ukázalo, šlo o otce mluvčího fotbalového klubu FK Jablonec Martina Bergmana.

Proč se nedaří očkovat? Na vině je míra vzdělání i totalitní minulost, říká infektolog

14. listopadu 2021 06:48

Jedním z faktorů, proč se v některých zemích nedaří dobře očkování proti koronaviru, je i tamní míra vzdělání. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský infektolog Vladimír Krčméry. Ten poukazuje na to, že mezi propadlíky v očkování patří zejména postkomunistické země, včetně Slovenska. Na vině je podle něj i totalitní minulost.

Agrese i výčitky kvůli lockdownu. Svědectví sester děsících se další covidové vlny

25. října 2021 21:58

Sevřený žaludek a úzkost. To cítí zdravotní sestry na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) nejmenované pražské nemocnice při pohledu na zrychlující se nárůst počtu nakažených koronavirem. Mezi hospitalizovanými jsou tady z 95 procent nenaočkovaní a ti také v 99 procentech případů končí připojení na přístrojích od umělé plicní ventilace až po ECMO. Někteří litují, že se nenaočkovali, jiní jsou agresivní a se sestřičkami se dokonce perou a sundávají si kyslíkovou masku.

reklama