reklama
CNN Prima News zdravotnická zařízení

zdravotnická zařízení

Výpis příspěvků ke štítku „zdravotnická zařízení“

O pacienty s covidem se mají starat i další zařízení. Zdravotníky by povolávali hejtmani

3. března 2021 15:23

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vládě navrhne, aby hejtmani mohli nařídit pracovní povinnost zdravotníkům z neakutní péče. Řekl to ČT. Kromě toho podle premiéra Andreje Babiše (ANO) připravuje také rozhodnutí, kterým se do péče o pacienty s covidem zapojí více zdravotnických zařízení. Předpokládá, že vláda materiál projedná ještě ve středu.

Chcete pomoci nemocnicím v boji s koronavirem? Víme, kde vás potřebují

27. října 2020 23:16

Chcete pomoci zdravotníkům v boji s koronavirem a nevíte jak? Připravili jsme pro vás přehled zařízení, která hledají dobrovolníky a potřebují každou volnou ruku. Jedná se především o nemocnice, kde chybí personál. Pomoci můžete nejen osobně, ale i prostřednictvím finančních příspěvků, hmotnými dárky či darováním krevní plazmy.

Karanténa pro zdravotníky neexistuje, do práce musí chodit dál. Odměny zatím nedostali

23. září 2020 23:40

Další šíření koronaviru by mohlo znamenat i větší zatížení nemocnic, proto pro zdravotnický personál platí jiná pravidla karantén než pro jiné zaměstnance. Platí například, že pokud se dostali do kontaktu s člověkem s kororonavirem, ale nemají žádné příznaky, chodí dále do práce, musejí ovšem nosit respirátor. Co na to říkají odbory a nemocnice? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger.

reklama