Zemřel bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina. V 54 letech prohrál boj s rakovinou

Ve věku 54 let zemřel známý bývalý hokejista Ladislav Lubina, který největší část kariéry strávil v Pardubicích, kde později působil i jako trenér. Prohrál roční boj s rakovinou, jak informoval web Denik.cz.

Kromě Pardubic Lubina krátce působil také v Dukle Jihlava a v Třinci, zahrál si i ve Finsku, Německu a Švýcarsku. S 910 ligovými zápasy byl dlouho rekordmanem české nejvyšší soutěže, v sezoně 1990/91 byl se 41 góly nejlepším střelcem ligy. Za reprezentaci odehrál 121 utkání a vstřelil 26 branek, přivezl tři bronzové medaile z mistrovství světa, jednu z olympijských her.

Po ukončení hráčské kariéry přešel Lubina na trenérskou dráhu, v extralize vystřídal Pardubice, Brno a Slavii Praha. S Pardubicemi slavil v roce 2012 titul jako asistent trenéra. Vedl i Nové Zámky na Slovensku či Pavlodar v Kazachstánu, v českých nižších soutěžích trénoval Trutnov, Dvůr Králové a naposledy Prostějov.

V červenci 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina z místa nehody ujel, za více než šest hodin se přihlásil na policii. V květnu 2009 byl za nehodu a neposkytnutí pomoci odsouzen na dva roky podmíněně.

Tagy: