reklama

Žena kradla vánoční ozdoby ze zahrad. I přes malou škodu jí hrozí tříleté vězení

Policie objasnila krádeže vánoční výzdoby na Královéhradecku. Ze stromků na zahradách rodinných domů i dalších míst se během adventu ztratily vánoční ozdoby, světýlka nebo adventní věnce. Na ženu, kterou zachytila bezpečnostní kamera, upozornili policisty všímaví občané. Osmatřicetiletá žena se přiznala a hrozí jí teď nejen pokuta, ale i vězení.

reklama

Krádeže začaly o prvním adventním víkendu. „Měli jsme modrý řetěz a někdo ho zřejmě utrhl zvenčí,“ popisuje obyvatel obce Humburky Josef Synek. Nad finanční ztrátou několika set korun by prý mávl rukou, jde mu spíš o citovou ztrátu. Navíc bez napájecího zdroje, který zůstal na místě, je podle něj pachatelce vánoční osvětlení k ničemu.

Výzdoba se ztratila i před obecním muzeem. „Během víkendu se z lípy ztratila světla. Taky jsme tady měli tři sněhuláky, ale zůstali nám bohužel už jenom dva. Jednoho taky ukradli,“ uvádí starosta obce Lubomír Pešek.

V nedalekých Nepolisech žena kradla v sobotu v noci přímo před vchodem do obecního úřadu. „Ztratil se nám adventní věnec ze vchodových dveří, dvoje svíčky ze stromečku a dvoje svíčky z okenních výzdob,“ vypočítává starosta obce Dušan Šustr.

Jen několik set metrů od úřadu žena přelezla plot a počínala si jako straka na zahradě rodinného domu. Tam už ji ale bezpečnostní kamera zachytila, jak očesává ozdoby z jehličnanu. Pak ještě strhla ze vchodových dveří adventní věnec. Podle policie způsobila škodu za celkem čtyři tisíce korun, což by jí vyneslo maximálně peněžitou pokutu, jenže vstoupila na cizí pozemek. Proto jí teď hrozí vězení.

„Dvě krádeže, při kterých 38letá žena přelezla plot, řešíme jako trestný čin porušování domovní svobody, za což jí hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Další dvě krádeže řešíme v přestupkové rovině,“ upřesňuje policejní mluvčí Iva Kormošová.

Žena prý policistům řekla, že jednala v tíživé finanční situaci a ve stresu. Podle informací CNN Prima NEWS chtěla ozdobami a světýlky obdarovat své blízké.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama