CNN Prima News pokuta

pokuta

Výpis příspěvků ke štítku „pokuta“

Klaus soud kvůli roušce pod nosem vyhrál. Hygiena mu musí vrátit pokutu, kterou zaplatil

27. října 2022 15:48

Pražský městský soud zrušil pokutu 8 000 korun, kterou úřady uložily bývalému prezidentovi Václavu Klausovi za vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze v roce 2020. Rozhodnutí o pokutě se totiž opíralo o opatření, které už v té době bylo zrušeno jako nezákonné. Rozsudek je pravomocný, žalované ministerstvo zdravotnictví proti němu může podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS).

Parkovací místa u nabíječek okupují auta se spalovacím motorem. Hrozí jim jen nízká pokuta

24. října 2022 09:25

Vedle dobře známých problémů s chybějící dobíjecí infrastrukturou komplikuje život řidičům elektromobilů další rozšířený nešvar. U nabíječek totiž často neoprávněně parkují auta s běžným spalovacím motorem, což majitele elektromobilů odsuzuje k obtížnému hledání jiné volné nabíječky, v krajním případě je nutný i odtah vybitého vozu.

Vězení a pokuta pro Bannona. Trumpův exporadce mařil vyšetřování útoku na Kongres

21. října 2022 18:12

Někdejší vrchní stratég amerického exprezidenta Donalda Trumpa a prominentní představitel americké pravice Steve Bannon byl v pátek odsouzen ke čtyřměsíčnímu vězení za to, že odmítl spolupracovat se zákonodárci při vyšetřování loňského útoku Trumpových stoupenců na sídlo Kongresu. Informuje o tom agentura AP. Soudce rozhodl, že Bannon může zůstat na svobodě, dokud nebude projednáno jeho odvolání. Zároveň mu udělil pokutu 6 500 dolarů.

Čmoude, jez banány. Teplický záložník si stěžuje na rasistické fanoušky, klub je zaskočen

9. října 2022 10:19

Fotbalový záložník týmu FK Teplice Tomáš Kučera si stěžuje na rasistické nadávky královéhradeckých fanoušků v sobotním zápase 11. kola první ligy. Podle něj měli diváci urážet senegalského hráče Severočechů Abdallaha Gninga. Ředitel Teplic chování domácích příznivců odsoudil. Zástupci Hradce Králové byli nařknutím zaskočeni.

Čtvrtmilionová pokuta pro Slavii. Pyká i za fanoušky, kteří v Plzni napadli hasiče

6. října 2022 17:01

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila pražské Slavii vysokou pokutu čtvrt milionu korun za výtržnosti fanoušků při utkání 9. kola nejvyšší soutěže v Plzni. Příznivci červenobílých výrazně poničili zařízení stadionu, vhazovali mezi domácí diváky předměty včetně pyrotechniky a také napadli hasiče. Disciplinárka o trestu informovala v komuniké.

Zoufalý útěk muže před mobilizací. Do EU se plavil na prkně, nakonec skončil zase v Rusku

28. září 2022 09:23

Ruští muži houfně prchají před částečnou mobilizací. Někteří volí pro únik ze země i poněkud bizarní způsoby. Estonští pohraničníci v pondělí zadrželi muže, který nelegálně přicestoval z Ruska. Na tom by zřejmě nebylo nic zvláštního, „uprchlík“ se však snažil překročit hranici na surfovacím prkně v ústí řeky Narva. Úřady ho obratem poslaly zpět, informovala televizní stanice ERR.