Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News pokuta

pokuta

Výpis příspěvků ke štítku „pokuta“

Krocení umělé inteligence? Dohoda. EU jako první stanoví jasná pravidla pro její používání

Evropská unie v pátek pozdě večer dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence (AI). Bude však nutné doladit detaily. Informovala o tom agentura Reuters, která píše o „přelomových“ pravidlech. EU podle ní má nakročeno k tomu, aby se stala prvním z významných světových hráčů, který bude mít normy pro regulaci systémů, jako je ChatGPT.

Za tažné zařízení na autě může padnout vysoká pokuta. Mnozí řidiči o problému vůbec nevědí

O tažná zařízení je díky rostoucí oblibě karavaningu, ale i třeba cyklistiky čím dál větší zájem. Karavan nebo držák na kola prostě jen jednoduše zavěsíte za auto a vzhůru na dovolenou. Problém však nastává v případě, kdy přípojné vozidlo či držák odejmete a budete s koulí jezdit takzvaně naprázdno. Mnohdy se totiž budete dopouštět přestupku, aniž o tom víte. Jak je to možné?

Pokousaný Marpo: Ve hře je pokuta, neřeším. Takovou bitku neviděli ani policisté, řekl rapper

Případ rappera Marpa, kterého v říjnu pokousal při potyčce kvůli jízdě v protisměru jiný řidič, se podle jeho vlastních slov nijak nevyvíjí. Incidentem se sice zabývá přestupková komise a ve hře je i pokuta, ale sám hudebník věc nijak neřeší, uvedl pro redakci Prima Ženy. Na kuriózní konflikt však prý nejspíš nikdy nezapomene. V bitkách zažil mnoho zbraní, ale s využitím zubů se setkal poprvé. Kousance prý pobavily i přivolané strážníky.

Žena z Plzeňska musí půjčovat dceru otci, o němž tvrdí, že je pedofil. Nakázal jí to soud

Ve velmi těžké situaci se ocitla matka šestileté dcery z Plzeňska. Odmítá ji půjčovat jejímu otci, i když má tuto povinnost nařízenou opatrovnickým soudem. Dívenka je totiž v podobném věku jako její nevlastní sestra v době, kdy ji měl muž zneužívat. Za to byl i odsouzený, ale rozsudek není kvůli jeho odvolání pravomocný. Zoufalé matce hrozily za neuposlechnutí soudu i pokuty.

Naprostá neúcta, ať je vyhostí, hřímají Italové. „Nahá“ manželka Kanya Westa je pobuřuje

Od začátku srpna se Italům naskytuje pohled, který by si mnozí rádi odpustili. Řeč je o údajné druhé manželce rappera Kanya Westa – australské architektce Biance Censoriové, která se po silně konzervativní a katolické zemi prochází v outfitech, které nenechávají mnoho prostoru pro představivost. Kvůli průhledným oděvům, které odhalují její bujné poprsí i spodní prádlo, někteří Italové požadují vyhoštění páru či minimálně pokutu za obnažování na veřejnosti.