reklama

Lékař našel u ročního chlapečka 12 zlomenin. Matka ho zřejmě týrala, u soudu se rozplakala

Krajský soud v Hradci Králové poslal 24letou ženu na osm let do vězení. Ta podle obžaloby způsobila svému ročnímu synovi několik zlomenin rukou a nohou. Měl mít také celou řadu modřin na těle i v obličeji. Rozsudek není pravomocný.

reklama

Matka přišla v únoru k lékaři se svým ročním synem, protože měl opuchlé nohy. Zdravotníci poté zjistili, že má chlapeček obě dolní končetiny zlomené a na těle má mnoho modřin.

Rovněž objevili i straší zlomeniny, podle obžaloby jich bylo celkem 12. Žena skončila ve vazbě za těžké ublížení na zdraví. Před soudem ale popřela, že by ročnímu kojenci ublížila.

„Víme akorát, jaká zranění dítěte byla zjištěna, a dovozujeme z důkazů, že je způsobila matka. Ale mechanismus je nám neznámý s ohledem na to, že u soudního jednání nikdo nebyl a obžalovaná se nedoznává,“ řekla státní zástupkyně Lucie Žabková.

U soudu vypovídal i otec malého dítěte. Ten uvedl, že se matka o chlapce prakticky nestarala. Jednou ji prý dokonce viděl, jak s chlapcem třásla a pohazovala.

„Obžalovaná osoba je disharmonická a vztahově životně neukotvená. Dítě, o kterém se teď jedná, je její třetí. Teď čeká čtvrté dítě, o první dvě se stará jejich babička ze strany otce,“ zmínila zástupkyně Žabková.

Soudce mladé ženě neuvěřil, že by dítěti nikdy nic neudělala, a neobměkčily ho ani její slzy. Ženu nakonec poslal na osm let do vězení. Obhájce se k rozhodnutí soudu odmítl vyjádřit, po vynesení rozsudku se se svojí klientkou odvolali. Rozsudek tak není pravomocný a celý případ bude znovu řešit Vrchní soud v Praze.

Tagy:

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Herečka Kuklová o zákeřné rakovině: Po vztahu s Pomejem jsem tušila, že nemoc přijde

Míša Kuklová má za sebou těžké období, zhruba před rokem jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Dnes už má ale svoje vnady, které chorobě obětovala, zpět. Od samého začátku byla odhodlaná rakovinu porazit. Přiznává však, že tuto nemoc očekávala. Podle ní za to mohou stresy, které vznikly na základě prvního manželství s Jiřím Pomejem a které se hromadily ještě několik dalších let. Řekla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

reklama