Žena na Rychnovsku ubodala muže. Údajně se vůči ní choval násilnicky

Od páteční noci vyšetřuje královéhradecká mordparta případ ubodaného muže v obci Solnice na Rychnovsku. V pondělí policie uvolnila podrobnosti krvavého útoku a obvinila ženu ze stejné domácnosti. Motivem mohlo být násilnické chování muže.

Obětí útoku se stal čtyřiačtyřicetiletý muž. Zaútočit na něj měla osmadvacetiletá žena ze Slovenska, údajně jeho partnerka. Policisté vyhodnocují důkazy a stopy, které na místě činu zajistili. Podle informací CNN Prima NEWS našli i nůž, kterým měla žena svého druha bodnout.

„V přízemí domu policisté nalezli čtyřiačtyřicetiletého muže s bodným poraněním, bez známek života,“ uvedla Eva Prachařová, mluvčí policie Královéhradeckého kraje.

Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby, muži už ale lékaři nedokázali pomoci. Podle sousedky vrtulník odletěl prázdný.

„V uplynulých hodinách po provedených výsleších a získání dalších informací policisté obvinili osmadvacetiletou ženu žijící s mužem ve společné domácnosti, která podle výsledků dosavadních šetření měla poškozeného bodnout po jeho předchozím násilném jednání vůči ní,“ popsala Prachařová.

V osudnou noc se v domě mělo pohybovat několik dalších lidí, podle policistů byli ale všichni silně opilí. Místní říkají, že policisté na místo nevyjížděli poprvé. „Policie už tady byla víckrát kvůli nějakým neshodám. Někteří lidé tam jsou jiné národnosti a mají jinou mentalitu,“ popsala sousedka a dodala, že v domě jich bydlí více. Podle ní se jedná o Ukrajince, Poláky i Čechy a lidé se v domě často střídají.

Žena je obviněná ze zabití a policisté ji stíhají na svobodě. Hrozí jí až desetileté vězení.

Tagy: