reklama

Bez tebe by Přátelé nebyli stejní, Gunthere. Hvězdy posílají do nebe dojemné vzkazy

Hrdiny seriálu Přátelé o víkendu zasáhla zpráva, že ve věku 59 let zemřel jejich kolega James Michael Tyler, představitel číšníka Gunthera z kavárny Central Perk. Se smutkem na něj zavzpomínala Jennifer Anistonová či Courteney Coxová.

reklama

Tyler se objevil v téměř 150 epizodách komedie, která se na stanici NBC vysílala v letech 1994 až 2004. Ačkoli nepatřil mezi hlavní hrdiny seriálu, fanoušci si jeho postavu oblíbili. „Tyler zemřel pokojně ve svém domě v Los Angeles v neděli ráno,“ uvedl v prohlášení manažer. „Nebyl to jen Gunther. Blízcí ho znali také jako milujícího manžela, hudebníka i šiřitele osvěty o rakovině,“ dodal.

Cítil jsem se výjimečně

V květnu se Tyler prostřednictvím Zoomu krátce mihnul ve vzpomínkovém díle seriálu. „Upřímně řečeno, bylo to nejpamátnějších 10 let mého života,“ řekl o období natáčení Přátel. „Všichni byli fantastičtí a byla s nimi prostě radost pracovat. Cítil jsem se výjimečně,“ sdělil.

„Bez tebe by Přátelé nebyli stejní. Děkuji ti za smích, který jsi vnesl do seriálu i do života nás všech. Budeš nám moc chybět,“ napsala na Instagram Jennifer Anistonová, představitelka Rachel. Zároveň sdílela ukázku závěrečné epizody seriálu. V ní Gunther Rachel vyznal lásku.

„Míra vděčnosti, kterou jsi vnesl do místnosti a projevoval každý den na place, je stejně velká jako vděčnost, kterou chovám za to, že jsem tě poznala. Odpočívej v pokoji,“ uvedla Courteney Coxová, která v seriálu hrála Moniku.

Společnost Warner Bros Television, jeden z koproducentů sitcomu, uvedla, že Tyler byl „milovaným hercem a nedílnou součástí naší rodiny Přátel“.

Tylerovi byla v roce 2018 diagnostikována pokročilá rakovina prostaty, která se později rozšířila do kostí. „Chtěl pomoci co největšímu počtu lidí, statečně se podělil o svůj příběh a stal se aktivistou kampaně za to, aby si lidé nechali dělat krevní testy na rakovinu už ve 40 letech,“ uvedl jeho manažer.

Tagy:
rakovina herečky herec seriál Jennifer Aniston Přátelé Courteney Cox manažer James Michael Tyler Gunter

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama