CNN Prima News žhář

žhář

Výpis příspěvků ke štítku „žhář“

Řekl, že všichni chcípnou. Žháři z Liberce měl muž z baru prodat prací prášek místo pervitinu

Za žhářským útokem z Liberce stály drogy, sdělil CNN Prima NEWS zdroj obeznámený s vyšetřováním. Jeden z hostů baru, kam měl útočník vhodit zapálený kanystr, agresorovi dříve údajně prodal místo pervitinu prací prášek. Muži se ještě v ten večer před podnikem poprali. „Řekl, že všichni chcípnou,“ vylíčil jeden ze svědků výhružná slova podezřelého před jeho odchodem pro hořlaviny.

Dohra řádění šíleného žháře z Liberce. Policie dopadla pachatele, který zapálil plný bar hostů

Policie v souvislosti s pondělním večerním požárem baru v Liberci s 15 zraněnými zadržela ve středu dopoledne podezřelého. Odpovídá popisu muže, po němž vyhlásila v úterý pátrání. Na policejním webu o jeho zadržení informovala regionální mluvčí Klára Jeníčková. Podle svědků, kteří popsali CNN Prima NEWS sled událostí, bar zapálil jeden z návštěvníků. Provozovatel podniku Theodor Lenárt pro CNN Prima NEWS řekl, že použil zapálený kanystr. Policie okolnosti vzniku požáru nekomentovala.

Ohnivé peklo má na svědomí vláda, tvrdil Kanaďan na sítích. Lesní požáry založil sám

Kanaďan, který šířil na sociálních sítích konspirační teorie o tom, že tamější vláda záměrně zakládá lesní požáry, se přiznal k založení 14 z nich. Jím rozpoutané ohně vyhnaly stovky lidí z domovů, uvedla televizní stanice CNN. Kanaďan Brian Paré se u soudu přiznal ke 13 případům žhářství a jednomu případu žhářství spojeného s pohrdáním lidským životem. Požáry zažehl loni od května do září.

„Největší zrůda našich dějin“. Opilec z Bohumína rozpoutal peklo, neušetřil ani syna a vnuka

Když Deník Aha! psal o Zdeňku Konopkovi, kvůli jehož šílenému žhářskému útoku zemřelo před třemi lety 11 lidí, nebál se použít označení „největší zrůda našich dějin“. Oprávněně. Moc odpornějších činů česká kriminalistika nezaznamenala. Kdo je Zdeněk Konopka, žhář z Bohumína, který se mstil na rodinné oslavě, zkoumá další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Amatérský pokus pražského žháře. Skoro hodinu se snažil zapálit halu, poté spadl ze žebříku

Pražští kriminalisté pátrají po neznámém žháři, který se na konci října pokoušel zapálit výrobní halu v Praze 9. Ke svému činu si ale nevybral správné počasí. Pršelo, a tak jeho snažení trvalo téměř hodinu. Lezl i na střechu, ale cestou dolů spadl ze žebříku, uvedla ve svém vysílání CNN Prima NEWS. Přestože se plameny úplně nerozhořely, způsobily škodu za sto tisíc korun.

Dron zachytil sériového žháře během činu. Muž po stroji házel kameny, pak ujel na motorce

Italské úřady v Kalábrii zveřejnily záběry, na kterých se pohybuje muž rozdělávající oheň v lese, přičemž se následně snaží ujet z místa činu na motorce. Tamní policie věří, že jde o sériového žháře, který stojí za řadou dalších ničivých požárů v oblasti. Hasiči se kvůli nim prakticky od začátku července nezastavili. K dopadení údajného pachatele pomohla armáda dronů čítající třicet kusů.