CNN Prima News žhář

žhář

Výpis příspěvků ke štítku „žhář“

Žhářům z Vítkova stále hrozí vězení. Jsou pod pravidelným dohledem a splácejí odškodné

17. května 2023 23:54

Žháři z Vítkova, kteří byli podmíněně propuštěni z věznice Mírov, se už podle informací CNN Prima NEWS přihlásili probační a mediační službě, jak jim nařídil soud. Bez vědomí úředníků nesmí vycestovat, musí si hledat práci a splácet odškodné popálené Natálce. Jestli jsou i nadále přívrženci extremismu a neonacismu, nikdo neví.

Podivné manévry u věznice: Žháře z Vítkova kryla cisterna hasičů. Je to rarita, žasl advokát

16. května 2023 18:11

Dva ze žhářů, kteří v roce 2009 zaútočili zápalnými lahvemi na obytný dům plný lidí ve Vítkově, jsou na svobodě. Manévry vězeňské služby v Mírově, aby je nebylo možné natočit, byly podle námi osloveného advokáta nestandardní. Vězeňská služba sice odmítla, že dozorci odsouzené před novináři chránili, jenže jak vyšlo najevo, advokát žhářů se s ředitelem věznice dopředu domluvil.

Dva roky od požáru v Bohumíně: Žhář dostal za smrt 11 lidí doživotí, byt má nové nájemníky

8. srpna 2022 20:35

Dva roky uplynuly od nejtragičtějšího požáru v historii Česka. Zdeněk Konopka v Bohumíně zapálil dveře bytu, kde jeho příbuzní slavili narozeniny. Zemřelo jedenáct lidí včetně malých dětí, část uhořela, část se zabila skokem z okna v 11. patře. Pachatel se tehdy mstil za to, že ho opustila manželka. Po dohodě se státním zástupcem dostal doživotí.