Drama u soudu ve Zlíně: Obžalovaný žhář všechny urážel. Musel jsem se držet, nechápal poškozený


U Okresního soudu ve Zlíně začalo hlavní líčení s třicetiletým mužem, který podle obžaloby před rokem úmyslně založil požár v baru na tamním autobusovém nádraží. Majitel podniku v důsledku toho tehdy utrpěl vážné popáleniny. Souzený muž si během líčení neodpustil dát najevo své emoce. Obžalovanému v současnosti hrozí až doživotí.

Hlavní líčení začalo dramaticky. Po prvních slovech státního zástupce se obžalovaný rozčílil a začal hlasitě všechny urážet. „Rok jsem izolovaný, rok mám advokáta, který mi ku*va zakazuje i doplnění svědků, doplnění všeho. Jen ať to televize vidí,“ křičel v soudní síni. Soudkyně ho následně musela nechat vyvést.

Hlavní líčení pokračovalo po necelé hodině, obžalovaný již přiznal, že osudný den byl pod vlivem drog, léků i alkoholu. Kvůli tomu si, dle svých slov, vůbec nic nepamatuje. Několikrát pak zopakoval, že trpí halucinacemi a je psychicky nemocný. To potvrzuje i obhájce Miroslav Jančík. „Klient si na skutek jako takový nepamatuje. Jeho obhajoba tak tkví aktuálně v tom, že v podstatě má za to, že je stižen duševní poruchou,“ dodal. „Je to šílené, je to prostě šílené. Musel jsem se držet, skutečně netuším, jak to může pokračovat dál, protože jestli ten člověk se míní takto chovat po tom, co udělal,“ komentuje situaci během soudního řízení poškozený majitel baru Karel Šindelek.

ČTĚTE TAKÉ: Všichni viděli, jak ji tříská, a nikdo nic neudělal.“ Ubití dívky ve Višňové začne řešit soud

Žhářský útok se odehrál během loňského ledna v baru na autobusovém nádraží. Majitel podniku vykázal obžalovaného muže ven z baru kvůli nevhodnému chování. Ten se ale podle obžaloby za chvíli vrátil a se slovy „tady máš dáreček“ měl za bar hodit kanystr s benzínem. Během chvíle celým bar vzplanul. „To byl takový žár, který mě zahnal až do kraje skladu. Asi poprvé v životě jsem se dostal do situace, kdy jsem si říkal to je konec, to už nedám,“ vzpomíná majitel baru Šindelek. Muž se z baru nakonec dostal tím, že holýma rukama prorazil díru do sádrokartonové stěny a protáhl se ven. V důsledku toho utrpěl Karel Šindelek popáleniny třetího stupně na hlavě i rukou. Dodnes trpí posttraumatickým syndromem, díky čemuž nemůže najít práci a navštěvuje psychologa.

I přesto, že obžalovaný recidivista tvrdí, že si nic nepamatuje, se dnes u soudu snažil zpochybnit výpověď svědka, který prohlásil, že ho v baru viděl. Hlavní líčení bude pokračovat v úterý výslechy soudních znalců. Rozsudek se ale s největší pravděpodobností neočekává.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Státní svátky v roce 2026: Návod, jak si vzít 17 dní dovolené a užít si 50 dní volna