reklama

Zlaté glóby putovaly celebritám do obýváků. Ceny se přebíraly i v Praze

Zlaté glóby jsou rozdány. Filmové ceny putovaly hvězdám virtuálně až do jejich obýváků. Nedělní slavnostní večer totiž proběhl z větší části on-line. Nominované hvězdy stříbrného plátna se většinou hodily do gala, i když je tentokrát nečekal červený koberec. Část z nich se ale před televizi usadila v klidu jako doma – v pyžamu. Ceremoniál provázely i skandály.

reklama

Slavnostní večer předávání filmových cen Zlatý glóbus proběhl kvůli pandemii polovirtuální formou. Provázely jím komičky Tina Feyová a Amy Poehlerová, každá z jiného místa. Poehlerová z Hollywoodu a Feyová z Rockefellerova centra v New Yorku.

Galavečer ovládl seriál Koruna, který získal hned čtyři ceny. Zaslouženě dostala zlatý glóbus i herečka Gillian Andersonová za roli Margaret Thatcherové v tomto seriálu. Ocenění přebírala na hotelovém pokoji v Praze, kde momentálně natáčí. „Je to skvělé, tolik nominací jsme proměnili a je úžasné, že jsme si dnešní večer podmanili,“ řekla hollywoodská herečka. Spolu s předáváním cen mohla sledovat i východ slunce.

Do české metropole ale putovala ještě jedna cena. Z Prahy si ji pomyslně přebírala také britská herečka Rosamund Pikeová za film Jako v bavlnce. Bývalá Bond girl se do našeho hlavního města přestěhovala s celou rodinou kvůli natáčení seriálu The Wheel of Time (Kolo času).

Nejlepším hercem v komediálním žánru se stal Sacha Baron Cohen za druhý díl filmové série Borat. Samotný snímek si vysloužil cenu za nejlepší komedii. Naopak nejlepším dramatem uplynulého roku byl vyhlášen festivalový favorit Země nomádů. Režisérka Chloé Zhaová si za něj odnesla ocenění jako teprve druhá žena v téměř osmdesátileté historii udílení glóbů.

Cenu za nejlepšího herce v dramatu získal posmrtně Chadwick Boseman, který loni ve třiačtyřiceti letech podlehl rakovině. Ocenění za něj v slzách převzala jeho manželka. „Určitě by děkoval Bohu, rodičům a svým předkům za jejich sílu a za to, že se museli obětovat,“ prohlásila. Cenu za celoživotní dílo si odnesla herečka a aktivistka Jane Fonda.

Diváci přitom nesledovali jenom outfity hvězd a jejich projevy při přebírání cen, ale všímali si i detailů v jejich osobních životech. Slavnostní večer byl příležitostí, kdy mohli fanoušci proniknout do domovů svých idolů. O herečce Gal Gadotové tak začali ihned spekulovat, že je potřetí těhotná. Měli pravdu. Kráska nedělala žádné drahoty a fanouškům radostnou zprávu potvrdila na Instagramu.

Ceremoniál poznamenal ale i skandál, kdy vyšlo najevo, že v Asociaci zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA), kteří o vítězích rozhodují, není ani jeden člen s tmavou pletí. Kritiku si vysloužila i produkce samotného předávání. Kvůli prodlevám v přenosu vznikaly nepříjemné pauzy a trapné situace, podle filmového časopisu Variety působil přenos bezradně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

Štastný: Lidi už opatření vůbec nechápou. Politici schválili protiepidemického parchanta

Pandemický zákon je „brutální politická chyba“. Politici pokračují ve vytváření protiepidemického parchanta, postěžoval si na vládní kroky bývalý poslanec za ODS a zdravotnický expert Boris Šťastný v pořadu 360°. Do studia CNN Prima NEWS si přinesl vytištěný soubor vládních opatření se slovy, že kdyby se pokusil vyzkoušet úředníka resortu zdravotnictví z platných restrikcí, nejspíše by se nedočkal správných odpovědí.

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama