reklama

Zlaté glóby putovaly celebritám do obýváků. Ceny se přebíraly i v Praze

Zlaté glóby jsou rozdány. Filmové ceny putovaly hvězdám virtuálně až do jejich obýváků. Nedělní slavnostní večer totiž proběhl z větší části on-line. Nominované hvězdy stříbrného plátna se většinou hodily do gala, i když je tentokrát nečekal červený koberec. Část z nich se ale před televizi usadila v klidu jako doma – v pyžamu. Ceremoniál provázely i skandály.

reklama

Slavnostní večer předávání filmových cen Zlatý glóbus proběhl kvůli pandemii polovirtuální formou. Provázely jím komičky Tina Feyová a Amy Poehlerová, každá z jiného místa. Poehlerová z Hollywoodu a Feyová z Rockefellerova centra v New Yorku.

K tématu

Galavečer ovládl seriál Koruna, který získal hned čtyři ceny. Zaslouženě dostala zlatý glóbus i herečka Gillian Andersonová za roli Margaret Thatcherové v tomto seriálu. Ocenění přebírala na hotelovém pokoji v Praze, kde momentálně natáčí. „Je to skvělé, tolik nominací jsme proměnili a je úžasné, že jsme si dnešní večer podmanili,“ řekla hollywoodská herečka. Spolu s předáváním cen mohla sledovat i východ slunce.

Do české metropole ale putovala ještě jedna cena. Z Prahy si ji pomyslně přebírala také britská herečka Rosamund Pikeová za film Jako v bavlnce. Bývalá Bond girl se do našeho hlavního města přestěhovala s celou rodinou kvůli natáčení seriálu The Wheel of Time (Kolo času).

Nejlepším hercem v komediálním žánru se stal Sacha Baron Cohen za druhý díl filmové série Borat. Samotný snímek si vysloužil cenu za nejlepší komedii. Naopak nejlepším dramatem uplynulého roku byl vyhlášen festivalový favorit Země nomádů. Režisérka Chloé Zhaová si za něj odnesla ocenění jako teprve druhá žena v téměř osmdesátileté historii udílení glóbů.

/ fotografií

Cenu za nejlepšího herce v dramatu získal posmrtně Chadwick Boseman, který loni ve třiačtyřiceti letech podlehl rakovině. Ocenění za něj v slzách převzala jeho manželka. „Určitě by děkoval Bohu, rodičům a svým předkům za jejich sílu a za to, že se museli obětovat,“ prohlásila. Cenu za celoživotní dílo si odnesla herečka a aktivistka Jane Fonda.

Diváci přitom nesledovali jenom outfity hvězd a jejich projevy při přebírání cen, ale všímali si i detailů v jejich osobních životech. Slavnostní večer byl příležitostí, kdy mohli fanoušci proniknout do domovů svých idolů. O herečce Gal Gadotové tak začali ihned spekulovat, že je potřetí těhotná. Měli pravdu. Kráska nedělala žádné drahoty a fanouškům radostnou zprávu potvrdila na Instagramu.

Ceremoniál poznamenal ale i skandál, kdy vyšlo najevo, že v Asociaci zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA), kteří o vítězích rozhodují, není ani jeden člen s tmavou pletí. Kritiku si vysloužila i produkce samotného předávání. Kvůli prodlevám v přenosu vznikaly nepříjemné pauzy a trapné situace, podle filmového časopisu Variety působil přenos bezradně.

Filmové ceny putovaly hvězdám virtuálně až do jejich obýváků.
Filmové ceny putovaly hvězdám virtuálně až do jejich obýváků.
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Tagy: Zlatý glóbus Gal Gadot on-line Hollywood filmy seriály filmový festival Galavečer virtuální přenos

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Krimi

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko

Co se stalo v Dolních Chabrech? Záhada, která se udála před půlnocí v rodinném domě v klidné ulici, dostává základní obrysy. Další zdroj totiž potvrdil verzi, kterou redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS už zveřejnila, a navíc přidal podrobnosti. Co bylo na začátku a proč měl vzít teprve čtrnáctiletý hoch do ruky nůž, zatím není jasné. Záchranáři ale bojovali o život dvou lidí.

Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Hrozba z vesmíru: Experti odhadli místo dopadu čínské rakety. Kdo by se měl obávat?
Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty
Další články
reklama
reklama