reklama

Zloděj akrobat: Do trafiky se protáhl otevřeným oknem nad dveřmi

V tělocviku by dostal jedničku, ale za chování určitě pětku – tak by asi učitelé klasifikovali jednání mladíka z Ostravy. Vykrádal trafiky, prodejny potravin, sklepy i rodinné domy, kam se vždy protáhl úzkým, třeba větracím otvorem nebo okénkem. Podívejte se na záběry z průmyslové kamery.

reklama

Teprve osmnáctiletý mladík se vloupal do jedné z ostravských trafik. Aby se do prodejny dostal, musel vyšplhat do otevřeného okna nad vstupními dveřmi. Vše zachytila průmyslová kamera. Policisté ho zanedlouho dopadli.

Při výslechu se přiznal nejen k vloupání v dotyčné prodejně. „Celkem se kriminalistům doznal k osmi skutkům vloupání do různých objektů napříč Ostravou. Těmito jsou například sklepní prostory, prodejna potravin či trafika a rodinný dům, ale pokusit se měl vniknout také do kadeřnictví, což se mu nepodařilo. K vloupání ve většině případů měl použít nářadí, kterým vypáčil okno či dveře,“ uvedla policejní mluvčí Moravskoslezského kraje Eva Michalíková.

Mladíkovi hrozí až osm let za mřížemi

Odnášet měl vše, co mu přišlo pod ruce – peníze, doutníky, cigarety, zapalovače. V jednom případě dokonce ukradl šest dřevěných židlí, které byly imitací z renesanční doby a jejich hodnota se pohybuje kolem 60 tisíc korun. „Tyto židle si měl postupně odnést do bytu své matky. Kriminalisty již byly zajištěny a vráceny zpět do rukou poškozené osobě,“ upřesnila mluvčí.

Osmnáctiletý mladík způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun. I když se ke všemu přiznal, hrozí mu až osm let ve vězení – kradl totiž v době nouzového stavu.

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Rozřezal a snědl vlastní matku. Dělala mi ze života peklo, hájí se španělský kanibal
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama