reklama

Zloděj akrobat: Do trafiky se protáhl otevřeným oknem nad dveřmi

V tělocviku by dostal jedničku, ale za chování určitě pětku – tak by asi učitelé klasifikovali jednání mladíka z Ostravy. Vykrádal trafiky, prodejny potravin, sklepy i rodinné domy, kam se vždy protáhl úzkým, třeba větracím otvorem nebo okénkem. Podívejte se na záběry z průmyslové kamery.

reklama

Teprve osmnáctiletý mladík se vloupal do jedné z ostravských trafik. Aby se do prodejny dostal, musel vyšplhat do otevřeného okna nad vstupními dveřmi. Vše zachytila průmyslová kamera. Policisté ho zanedlouho dopadli.

Při výslechu se přiznal nejen k vloupání v dotyčné prodejně. „Celkem se kriminalistům doznal k osmi skutkům vloupání do různých objektů napříč Ostravou. Těmito jsou například sklepní prostory, prodejna potravin či trafika a rodinný dům, ale pokusit se měl vniknout také do kadeřnictví, což se mu nepodařilo. K vloupání ve většině případů měl použít nářadí, kterým vypáčil okno či dveře,“ uvedla policejní mluvčí Moravskoslezského kraje Eva Michalíková.

Mladíkovi hrozí až osm let za mřížemi

Odnášet měl vše, co mu přišlo pod ruce – peníze, doutníky, cigarety, zapalovače. V jednom případě dokonce ukradl šest dřevěných židlí, které byly imitací z renesanční doby a jejich hodnota se pohybuje kolem 60 tisíc korun. „Tyto židle si měl postupně odnést do bytu své matky. Kriminalisty již byly zajištěny a vráceny zpět do rukou poškozené osobě,“ upřesnila mluvčí.

Osmnáctiletý mladík způsobil škodu ve výši 150 tisíc korun. I když se ke všemu přiznal, hrozí mu až osm let ve vězení – kradl totiž v době nouzového stavu.

Další hlavní zprávy

360°

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nevylučuje třetí vlnu koronaviru. Ta by do Česka mohla dorazit začátkem příštího roku. Podle imunologa Václava Hořejšího by si lidé měli odpustit společné oslavy vánočních svátků a Silvestra. V pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové uvedl, že nebezpečí třetí vlny vidí „padesát na padesát“. Šéf podnikatelských odborů Radomil Bábek varoval, že pokud vláda opět vypne ekonomiku, pro malé obchodníky to bude znamenat ránu do vazu.

Evropská unie

EU neproplatí dotaci 100 milionů korun Agrofertu. Holding peníze vracet nehodlá

EU neproplatí dotaci 100 milionů korun Agrofertu. Holding peníze vracet nehodlá

Evropská Unie neproplatí evropskou dotaci 100 milionů korun, kterou holding Agrofert již získal od ČR na modernizaci pekárny. Auditoři z Bruselu si stojí za tím, že projekt nebyl inovativní, uvedl iROZHLAS.cz. Daný typ projektu totiž již zrealizovala jiná firma, která pod Agrofert spadá. Mluvčí holdingu Karel Hanzelka CNN Prima NEWS řekl, že dotaci Agrofert vracet nehodlá. Agrofert vložil do svěřenských fondů premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama
V pondělí přibylo 4 377 nakažených, skóre PES zůstává na 57, to je třetí stupeň
Retro v NHL: Kluby se s dresy vydávají do historie. Co obléknou Voráček a další?
Čtvrtý operátor ani 5G sítě v Česku ještě dlouho nebudou, kritizuje expert Havlíčka
Piráti mají jasno. Koalici se STAN dali zelenou, podpořilo ji 81 procent hlasujících
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Zájem o těžbu kryptoměn rapidně roste
reklama
reklama
Otevřou obchody už příští týden? Vláda o tom bude mimořádně jednat v neděli

Vláda

Domácí zpravodajství

Čeští muži nejčastěji trpí rakovinou prostaty, prevence zachraňuje život
Další články
reklama
reklama