CNN Prima News změna jména

změna jména

Výpis příspěvků ke štítku „změna jména“

Muskův syn žádá změnu pohlaví i jména. Nechce, aby ho jakkoli spojovali s otcem

21. června 2022 18:46

Syn amerického miliardáře Elona Muska požádal o změnu jména i pohlaví. Nechce být se svým otcem žádným způsobem spojován. Osmnáctiletý Xavier Alexander Musk o změnu jména a pohlaví požádal soud v Kalifornii, oznámila stanice CNN. Chce se jmenovat Vivian Jenna Wilsonová, hodlá tedy přijmout jméno své matky a Muskovy první ženy Justine Wilsonové. Musk, který vede firmy Tesla a SpaceX a je nejbohatším člověkem planety, s ní měl dalších pět dětí.

Jmenuji se Céline Dion. Brit se opil a změnil si jméno podle slavné zpěvačky

6. ledna 2021 16:23

Netradiční probuzení z noci plné alkoholu zažil na konci roku 2020 třicetiletý Brit Thomas Dodd. Velký fanoušek kanadské zpěvačky Céline Dion ráno zjistil, že v podnapilém stavu si během noci změnil jméno právě podle svého velkého ženského vzoru. I když ho teď čeká spousta papírování a vysvětlování, jméno si zatím vrátit zpět nehodlá.

Pančurak, Kokotek nebo Moula. Co dělat, když nechcete příjmením vyvolávat smích

25. listopadu 2020 05:59

Jmenujete se Jiří Novák? Gratulujeme, jste nositelem suverénně nejnudnější kombinace jména a příjmení v České republice. Někdy ale není trocha nudy na škodu. V České republice totiž žijí lidé, kteří by si to s vámi rádi vyměnili. Po svých předcích totiž zdědili příjmení, které v lepším případě budí úsměv na tváři, v horším musí příslušníky policie při silniční kontrole zlomit v pase.

Jak pojmenovat dítě? Jiřího a Annu pomalu střídá Rumia či Lennon

27. května 2020 22:10

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu tak nahrazují Rumia, Ragnar nebo Lennon. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se potom nemusí sejít s pochopením úřadů.