reklama

Zpěvák slavné skupiny Blink-182 bojuje s rakovinou. Bojím se, přiznal rocker

Americký zpěvák a baskytarista Mark Hoppus bojuje s rakovinou. Člen slavné punkrockové skupiny Blink-182 to oznámil na sociálních sítích. Nespecifikoval, o jaký typ rakoviny se jedná ani jak závažný jeho stav je. Už několik měsíců ale chodí na chemoterapie.

reklama

Hoppus o své nemoci informoval fanoušky na sociální síti Instagram. „V uplynulých třech měsících chodím kvůli rakovině na chemoterapie,“ píše zpěvák a baskytarista úspěšné kapely Blink-182. Zároveň se přiznal, že má z nemoci strach. „Je to na prd a bojím se, ale zároveň mám štěstí na neuvěřitelné doktory, rodinu a přátele, kteří mi pomáhají se přes to dostat,“ popsala punkrocková hvězda.

Podrobněji se ale ke svému zdravotnímu stavu nevyjádřil, fanoušci tak netuší, o jaký typ rakoviny jde ani v jakém je stadiu. Je mu ale jasné, že s rakovinou bude minimálně ještě nějaký čas bojovat. „Stále mám před sebou měsíce léčby, ale snažím si zachovat naději a být pozitivní,“ dodal Hoppus s tím, že se na všechny fanoušky brzy těší na koncertech.

Svůj vzkaz ještě doplnil fotografií ze zdravotnického zařízení. „Ahoj. Jednu léčbu rakoviny, prosím,“ připsal k ní.

Poslední zakládající člen

Hoppus je poslední ze zakládajícího tria, který v kapele zůstal. Slavnou a oceňovanou punkrockovou skupinu založil v roce 1992 s kytaristou Tomem DeLongem a bubeníkem Scottem Raynorem.

V roce 1998 Raynor kapelu opustil kvůli problémům s alkoholem. Jako náhradníka si zbylí členové vybrali Travise Barkera, který dnes bývá označován za jednoho z nejlepších žijících bubeníků. DeLonge pak skupinu opustil v roce 2015, kdy jej nahradil Matt Skiba.

Největší úspěchy zaznamenala kapela na přelomu milénia. V roce 1999 vydali hudebníci veleúspěšnou desku Enema of the State a úspěch sklidilo také o dva roky mladší album Take Off Your Pants. Celkem skupina Blink-182 dosud vydala osm studiových alb.

Sám Hoppus napsal řadu písní, které hraje nejen jeho kapela. V minulosti byl také členem skupiny +44 a od roku 2019 vystupoval společně s mladým hudebníkem Alexem Gaskarthem v kapele Simple Creatures.

Tagy:
hudba léčba rakovina rock punk Blink-182 Mark Hoppus
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta

Druhý den olympijských her v Tokiu byl ve znamení prvních klání. Nejvíce medailí vybojovala Čína, na kontě má hned tři zlatí. Úspěchy slavila česká výprava skrze postupy do dalších kol, úvodní zápasy dopadly dobře pro české tenistky Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou. Soupeře pokořil také stolní tenista Lubomír Jančařík, postup slavily také veslařské posádky.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.

Proti zdravotnické diktatuře. Ve Francii protestovalo 160 tisíc lidí, zasahovala policie

Ve městech napříč Francií se v sobotu konaly desítky demonstrací proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá. Zapojilo se do nich přes 160 000 lidí, z toho 11 000 v Paříži, uvedlo ministerstvo vnitra. Původně se odhadovala celková účast kolem 110 000 osob. V metropoli a v Lyonu se demonstranti střetli s policií, která použila slzný plyn, uvedla televizní stanice BFM.

Být lesbickou černoškou, nestalo by se to. Propuštění muži vyhráli spor o diskriminaci

Neobvyklý případ diskriminace na základě pohlaví řešil anglický soud. Pracovníci reklamní agentury J. Walter Thompson (JWT), Chas Bayfield a Dave Jenner byli spolu s dalšími třemi kolegy propuštěni, protože jsou muži. Kreativní ředitelka společnosti Jo Wallaceová totiž slíbila, že vymaže zakořeněnou pověst agentury, která je plná „bílých, britských, heterosexuálních mužů“. Následný spor s firmou u soudu dva propuštění zaměstnanci vyhráli.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama