Čechem založený startup ThinkOrbital vyslal nový satelit. Společně s ním cestuje i české pivo
léčba
Výpis příspěvků ke štítku „léčba“
Boj s časem i agresivním nádorem mozku: Naději Svátě dává nová léčba, děti prosí o pomoc
Dnes 56letá Sváťa je maminkou dvou dětí, která od června bojuje s nejagresivnějším a nejzhoubnějším nádorem mozku. Za tu dobu prodělala několik operací, neúspěšné chemoterapie i radioterapie. Naději představuje jediná možnost léčby v Česku, kterou však nehradí zdravotní pojišťovna. Děti proto na platformě Znesnáze založili sbírku. Pomoc však potřebují sehnat co nejdříve, bojují proti času, který jim stanovuje velmi špatná prognóza nemoci.
Správná strava úspěšně brzdí rakovinu prostaty, odhalila nová studie. Čemu se vyhnout?
Změny ve stravování mohou mít významný vliv na zpomalení vývoje rakoviny prostaty, ukázala nová studie. Konzumace potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, jako jsou ryby, olivový olej a vlašské ořechy, v kombinaci s omezením potravin bohatých na omega-6, může pomoci zpomalit růst rakovinných buněk u mužů s časným stadiem onemocnění.
Bála jsem se, že umřu. Autorka Zápisníku alkoholičky Duffková popsala boj se závislostí
Člověk je jednou alkoholikem, a tak to v podstatě zůstává, uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS spisovatelka a zakladatelka centra Alkos Michaela Duffková. Rozdíl je podle ní v tom, zda alkoholik stále pije, či abstinuje. V pořadu K věci zároveň přiznala, že se během své závislosti bála o život.
Komplexní péči o mužské intimní zdraví zajistí nově na klinice ISCARE
Díky nedávnému otevření nového Centra urologie rozšířila klinika ISCARE své široké portfolio služeb. Kombinace urologických, andrologických a dalších specializovaných odborností na jednom místě umožňuje efektivní řešení širokého spektra zdravotních problémů. Pacienti se mohou objednat jak na prevenci, tak i na konzultaci zdravotních obtíží, čímž získají přístup k rychlé diagnostice a individuálnímu přístupu k léčbě. Dále je nově na klinice k dispozici i sexuologie. Tato integrace odborností na jednom místě přináší výraznou výhodu v podobě komplexní péče, která pokrývá všechny aspekty intimního zdraví mužů.
Objev českých vědců může pomoci Angelmankům na cestě k jejich léku. Od léčby je však dělí miliony
Angelmánci, nebo také Andělské děti, jsou děti s Angelmanovým syndromem – vzácným genetickým onemocněním, se kterým v Česku žije více než 80 pacientů, a každý rok se bohužel narodí 2–3 další. Péče je psychicky, emocionálně i finančně velice vyčerpávající.
První tón je jako první slovo, říká muzikoterapeut Lipský. Pomáhal dětem, které se bály mluvit
Má slavné příjmení, ale sám vybudoval kariéru v úplně jiné oblasti než jeho předci. Matěj Lipský je vnukem legendárního herce Lubomíra Lipského, jeho maminka je malířkou, tatínek byl režisér. K uměleckému světu měl tak velmi blízko, nicméně vystudoval psychologii a začal se věnovat muzikoterapii, díky které pomáhal vyléčit děti, jež se bály mluvit. „A když zahrají, něčeho se dotknou, do něčeho bouchnou, cinknou, tak vždy říkám, že to je první slovo ke mně,“ vypráví Lipský v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.
Nejlepší verze sebe sama: Když na změnu vzhledu nestačíte, požádejte o pomoc odborníky
Muž, žena, mladší nebo starší, zkrátka ať jsme kdokoli, jedno máme obvykle společné — chceme vypadat co nejlépe. Zbavit se toho, co nám nelichotí, a naopak vyzdvihnout své přednosti. Jak takového cíle dosáhnout?
Nechtěl mu dát cigaretu, tak ho pobodal. Oživuje mě pervitin, prohlásil agresor u soudu v Ústí
Na 11 let do vězení poslal ve středu Krajský soud v Ústí nad Labem 27letého Roberta Poláka, který se v únoru v Chomutově pod vlivem omamných látek pokusil zavraždit muže. Polák, který v době útoku žil na ulici, bodl oběť kvůli cigaretě. Rozsudek zatím není pravomocný. Agresor u soudu prohlásil, že mu pervitin dává životní sílu.
Ze dne na den v nemocnici. Moderní léčba protonovou terapií dala Haně naději v boji s rakovinou
Onkologická onemocnění dnes patří mezi stále častější diagnózy, které ovlivňují životy mnoha lidí. Přesto pokroky v moderní medicíně a technologie nabízejí pacientům nejen efektivnější léčebné možnosti, ale i naději na lepší budoucnost. Příběh paní Hany, která čelila nečekaným zdravotním komplikacím a postupně prošla náročnou cestou k diagnóze a léčbě, zdůrazňuje význam včasné diagnostiky, dostupnosti inovativních metod a především důvěry v lékařský tým. Tento příběh je připomínkou, že ani v těžkých situacích není člověk sám – díky pokroku v medicíně a podpoře odborníků může každý pacient čelit výzvám s novou nadějí a odvahou.
Před čtvrtými narozeninami si Elenka vyslechla krutou diagnózu. Boj nevzdává, vznikla sbírka
Elenka je čtyřletá bojovnice, která si těsně před svými posledními narozeninami vyslechla, že trpí akutní lymfoblastickou leukémií. Od osudného dne podstupuje náročnou léčbu, při níž je její největší oporou její maminka. Navzdory nemoci je dívenka usměvavá a těší se na moment, až bude zdravá. Na pomoc rodině vznikla na platformě Donio sbírka, která má za cíl vybrat dostatek financí na úhradu všeho potřebného, co Elenka potřebuje ke každodennímu životu.
Naděje pro pacienty s astmatem a CHOPN: Nový lék je převratnou změnou, radují se uživatelé
Britští vědci popsali účinky nového léku proti závažné formě astmatu a CHOPN. Podle pacientů lék benralizumab představuje „převratnou změnu“. Má být totiž mnohem účinnější než běžné steroidní tablety, které se k léčbě život ohrožujících dýchacích obtíží užívají nyní.
Objev českých vědců může pomoci Oliverkovi a tisícům dalších. Od léčby je však dělí miliony
Čeští vědci stojí před dalším milníkem, který by mohl znamenat zásadní změnu v léčbě vzácných genetických onemocnění. V rámci výzkumu Angelmanova syndromu navrhli terapeutický postup, který může pomoci stovkám tisícům pacientů po celém světě. Aby však mohl výzkum pokračovat a v budoucnu pomoci potřebným, je nutné získat 22 milionů korun. Částka je nyní cílem veřejné sbírky, kterou organizuje rodina malého bojovníka Olivera, která stála na počátku celého projektu.