CNN Prima News léčba

léčba

Výpis příspěvků ke štítku „léčba“

Při požáru v Mostě přišla o rodinu, sama je těžce popálená. Pomozte Lence s návratem do života

Při tragickém požáru v Mostě přišla paní Lenka o bratra, maminku a další blízké osoby. Plameny jí navíc způsobily závažné popáleniny. Kromě psychického traumatu tak bude muset absolvovat dlouhodobou léčbu. Platforma Znesnáze nyní vyhlásila veřejnou sbírku, která pomůže Lence s náklady na rekonvalescenci a s návratem ke každodenním radostem a povinnostem.

Co odhalí jediná kapka krve: Hladina CRP pomáhá lékařům s léčbou, rozliší bakterii či virus

CRP je jedno z nejčastějších krevních vyšetření, se kterým se lidé setkávají v ordinaci praktického lékaře. Provádí se většinou u pacientů vykazujících příznaky, jako jsou teplota, únava či bolest v krku. Pomáhá totiž odhalit přítomnost zánětu a orientačně rozlišit bakteriální a virovou infekci. Ačkoliv vysoká hladina CRP v krvi často svědčí o bakteriální infekci, ne vždy tomu tak musí být. Poukazovat může i na přítomnost viru, nemoci kloubů, maligní nádory nebo prodělaný infarkt myokardu. Na co vše CRP reaguje a kdy se podle něj můžeme orientovat?

Jak zhubnout a žít? V SurGal Clinic nabízejí chirurgickou léčbu obezity s okamžitými výsledky

Obezita patří mezi nejvážnější civilizační onemocnění a v České republice jí trpí každý čtvrtý člověk. Brněnská klinika SurGal Clinic nabízí efektivní řešení pomocí chirurgických zákroků, které pacientům pomáhají nejen zhubnout, ale také zlepšit jejich zdraví a kvalitu života. Díky metodám jako resekce žaludku a žaludeční bypass zde lékaři každoročně mění osudy stovek lidí.

Zázrak medicíny. Lékaři nedávali ženě s rakovinou šanci, život jí zachránil unikátní postup

Rakovina tlustého střeva v nejpokročilejším stádiu. Diagnóza, kterou si ke konci roku 2021 vyslechla 32letá právnička z britského Manchesteru Bianca Pereaová. Doktoři jí podle jejích slov nedávali šance na zotavení a léčbou se snažili dopady zákeřné nemoci pouze zmírnit. Mladá právnička jim ale dokázala, že zázraky se dějí – po několikaleté léčbě a loňské transplantaci jater je Pereaová, navzdory všem predikcím, zcela zdravá, píše britský web Sky News.

Chemobrain, neuropatie i změna chutí aneb Jaké dopady s sebou přináší léčba rakoviny

Diagnóza rakoviny je pouze první zkouškou na dlouhé cestě pacienta, která následuje. Samotná léčba přináší i vedlejší účinky, které jsou těžko viditelné, ale zásadně ovlivňují kvalitu života. Nejčastější je únava, nevolnost, ztráta vlasů i nechutenství. Jsou však další, o nichž se příliš nemluví. Zhruba 70 procent nemocných má zhoršenou citlivost a motoriku, objevují se i kognitivní poruchy nebo změny chuti. Jaké jsou projevy léčby rakoviny, o kterých byste měli vědět?

Překonala nádor kosti, leukémii i transplantaci srdce. Dnes Míša touží po nové protéze

Až do svých jedenácti let žila Míša z Vysočiny spokojený život. Když si však s rodinou vyslechla diagnózu – osteosarkom, tedy nádor kosti, v pravé noze – vše se začalo měnit. Po ukončení jedné léčby přišla další rána: leukémie. I tuto překážku v životě Míša překonala, v důsledku bakterie však posléze přišla o nohu. Přišly ale další rány osudu, mladé ženě v důsledku dlouhodobé léčby přestávalo pracovat srdce. Dárce se po půl roce našel, a tak mohla Míša opět žít život jako ostatní. Navzdory několika dalším komplikacím, které dosud řeší, hledí do budoucna. Jejím přáním je získat novou protézu. Proto přátelé založili na platformě Donio sbírku.

Hledáme Achillovu patu nádorových buněk, říká vědkyně. Jakou rakovině předvídá budoucnost?

Vědkyně Lenka Bešše z Biologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity působila devět let ve Švýcarsku. Před necelým rokem se vrátila do Česka a v Národním ústavu pro výzkum rakoviny (NÚVR) vede výzkumnou skupinu Imunoterapie nádorů. Jaké strategie používají nádorové buňky, aby je imunitní systém neodhalil? Co konkrétně její práce obnáší a jak lze nalézt „Achillovu patu“ nádorových buněk? Nejen o tom Bešše promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Boj s časem i agresivním nádorem mozku: Naději Svátě dává nová léčba, děti prosí o pomoc

Dnes 56letá Sváťa je maminkou dvou dětí, která od června bojuje s nejagresivnějším a nejzhoubnějším nádorem mozku. Za tu dobu prodělala několik operací, neúspěšné chemoterapie i radioterapie. Naději představuje jediná možnost léčby v Česku, kterou však nehradí zdravotní pojišťovna. Děti proto na platformě Znesnáze založili sbírku. Pomoc však potřebují sehnat co nejdříve, bojují proti času, který jim stanovuje velmi špatná prognóza nemoci.