CNN Prima News léčba

léčba

Výpis příspěvků ke štítku „léčba“

Krutá diagnóza po svatbě: Těhotné Victorii řekli, že má HIV. Bylo to jako rozsudek smrti, líčí

Dnes se Victorie Roscowová raduje ze zdravého 19měsíčního syna a láskyplného manželství. Krátce po svatbě si však v devátém týdnu těhotenství od lékařů vyslechla zdrcující diagnózu: výsledky krevních testů odhalily, že je HIV pozitivní. V otevřeném rozhovoru pro web Daily Mail 29letá Britka vzpomíná, že ji tato zpráva zasáhla jako rozsudek smrti. Byla si jistá, že její i synův život je u konce. To se však nakonec nevyplnilo. O své počáteční obavy se začala dělit se sledujícími na sociálních sítích. Později se rozhodla, že se bude snažit bořit stigmata ve společnosti.

Rána do srdce ukrajinské rozvědky. Manželku jejího šéfa Budanova otrávili, píší tamní média

Manželce šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Kyryla Budanova lékaři diagnostikovali otravu těžkými kovy, tvrdí s odvoláním na své zdroje v rozvědce ukrajinský zpravodajský portál Babel. Podle jeho informací ukrajinské úřady v souvislosti s otravou zahájily vyšetřování pokusu o vraždu. O otravě Marianny Budanovové těžkými kovy napsal s odvoláním na své zdroje v tajné službě též server Ukrajinska pravda. Otrava se podle něj navíc potvrdila také u několika pracovníků rozvědky.

Brutálně znásilnil a podřízl 11letou Haničku. Sadistický pedofil je z Bohnic zpátky na svobodě

Sadistický pedofil a vrah Zdeněk Moré je ve věku 75 let opět na svobodě. Za mřížemi strávil většinu svého života, za brutální znásilnění a vraždu jedenáctileté Haničky v pražské Třešňovce unikl o vlas trestu smrti. Posledních deset let strávil v ochranném léčení v Bohnicích, to bude dál pokračovat pouze v ambulantní formě, informuje deník Blesk.

Občas děláme ze zdravých nemocné, přiznávají lékaři. Proč Čechům předepisují tolik léků?

Občas děláme ze zdravých nemocné. Konstatují to čeští internisté, kteří při předepisování léků podléhají tlaku pacienta či jeho rodiny nebo snaze dodržet zaběhnutou praxi. Pacienti v Česku, ale i jinde na světě, totiž užívají zbytečné množství medikamentů, které jim může i uškodit. Mnohdy navíc procházejí řadou vyšetření, která jsou někdy nadbytečná a mohou organismus zatěžovat. Právě tento fakt chtějí čeští internisté změnit, připojili se proto ke kampani Choosing Wisely aneb Vybírej moudře.

Sirup s penicilinem bude příští týden, slibuje ministerstvo. Některé léky ale dál chybějí

Příští týden dorazí do ČR další dodávka antibiotických sirupů, další ministerstvo zdravotnictví (MZd) očekává v prosinci a lednu. Tabletových antibiotik je podle MZd dostatek a budou se dál dodávat pravidelně. Novinářům to ve čtvrtek řekl náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček. Mohou chybět některá antidepresiva a antipsychotika, lékaři se jejich uživatele budou snažit převádět na jiný lék.

Близько тисячі чехів не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Пройдіть просте анонімне тестування безкоштовно. Це може врятувати вам життя.

На сьогодні у Чехії від 600 до 1000 людей не знають, що вони ВІЛ-інфіковані. При цьому лікування тепер знаходиться на високому рівні - якщо його розпочати вчасно, воно може зберегти якість життя практично без наслідків і на багато десятиліть. Ви можете пройти тестування. Безкоштовно та анонімно. Де? У Чехії, як і в інших країнах Європи, у межах Європейського тижня тестування на ВІЛ та жовтяницю. Список місць можете переглянути тут. (www.tadyted.com)

Až tisíc Čechů neví o své HIV pozitivitě. Přijďte zdarma na jednoduchý anonymní test. Může vám zachránit život

V České republice je aktuálně 600 až 1000 osob, které nevědí o své HIV pozitivitě. Léčba je přitom dnes na takové úrovní, že zahájí-li se včas, dokáže zachovat kvalitu života prakticky bez následků a na dlouhá desetiletí. Můžete se nechat otestovat. Zdarma a anonymně. Kde? V České republice, stejně jako v ostatních zemích Evropy, a to v rámci Evropského týdne testování na HIV a žloutenky. Seznam míst najdete na tadyted.com

Když antibiotika ohrožují zdraví: Klíčový je přístup lékaře. Jak zajistit bezpečí?

Ve světě medicíny představují antibiotika zázračný lék, při nevhodném užívání však mohou pacienty i ohrozit. Vznikne-li u nich antibiotická rezistence, bakterie si na tento typ léčiva vybuduje odolnost a medikament ztrácí svou účinnost. Jaké jsou v zemi iniciativy, které přispívají k edukaci, co je podstatou racionální léčby podporující sílu antibiotik a jak s těmito léky pracují lékaři v nemocnicích?

Operace v zahraničí může Lilli změnit život, stojí však 10 milionů. Naděje rodinu neopouští

Lillinku si rodiče z nemocnice odnášeli jako zdravou holčičku s velkýma očima. Ty jí zůstaly, přibyla však celá řada těžkých diagnóz a nemocí. Dnes rodina takřka sedmileté malé slečny potřebuje deset milionů korun, aby Lillince mohla zajistit operaci a následnou léčbu v zahraničí, která jí pomůže normálně dýchat, jíst a mluvit. S prosbou o pomoc se tak znovu obrací na veřejnost.