reklama
CNN Prima News léčba

léčba

Výpis příspěvků ke štítku „léčba“

Těhotné tvoří v Británii pětinu pacientů s těžkým covidem. Očkujte se, apelují experti

18. října 2021 21:53

Pětinu těžce nemocných pacientů s covidem tvoří neočkované těhotné ženy. Uvádí to nová studie z Velké Británie. Mnoho nastávajících maminek se kvůli obavám o zdraví své i svého potomka vyhnulo očkování. Britská Národní zdravotnická služba (NHS) je teď vyzývá, aby to napravily. Lůžek na intenzivní péči totiž rapidně ubývá.

PŘEHLEDNĚ: Lidé v bezvědomí i dárci orgánů. Jací pacienti leží na klinice jako Zeman?

15. října 2021 06:01

Prezident Miloš Zeman je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM). Lékař, který pracuje jako intenzivista na stejném typu kliniky, CNN Prima NEWS podrobně přiblížil, jací pacienti na takovém pracovišti leží, co jsou schopní dělat, vnímat, jak se stravují a jakou mají šanci na vyléčení.

Hrůza: Lékaři mi po útoku předpovídali brutální následky. Zpěvák popsal své problémy

11. října 2021 16:44

Už je to sedm let, co Michala Hrůzu surově zbili ve Stodolní ulici v Ostravě. Hudebník tehdy utrpěl těžké poranění mozku a dva týdny se nacházel v umělém spánku. Dnes už je Hrůza z nejhoršího venku, trvalé následky ho však po brutálním napadení trápí dodnes. Špatně slyší na pravé ucho a má problémy s krátkodobou pamětí. Uvedl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Děsivé fotky z boje s rakovinou: „Brenda“ z Beverly Hills ukázala, co jí nemoc způsobila

9. října 2021 12:44

V minulosti herečka Shannen Dohertyová zazářila v seriálu Beverly Hills 90210 coby Brenda nebo v magické sérii Čarodějky v roli nejstarší sestry Prue. V současnosti se však řeší zejména její zdravotní stav. Herečka již podruhé bojuje s agresivní formou rakoviny prsu, je ve čtvrtém stádiu nemoci. V rámci osvěty se rozhodla sdílel fotografie ze svého soukromí, díky nimž odhaluje, co boj s rakovinou obnáší.

Robert popsal muka po nákaze koronavirem. Teď by za očkování dal i čtvrt milionu

7. října 2021 18:57

Robert z Bratislavy otálel s očkováním proti covidu tak dlouho, až se koronavirem nakazil. Těžký průběh onemocnění se snažil nejdříve zahnat vitamíny, antibiotiky a kontroverzním ivermektinem, rentgen ale ukázal oboustranný zápal plic. Ani to však 36letého Slováka nepřesvědčilo, aby zůstal v nemocnici. Raději se léčil doma, kam si kupoval kyslíkové bomby, zpětně ale nejvíc lituje rozhodnutí nenechat se očkovat.

Znásilněná Nela předčasně ukončila sbírku. Už jsem vše vykřičela, říká

28. září 2021 13:39

Do světa vykřičela vše, co chtěla. Nyní se chce třicetiletá Nela Moravcová soustředit hlavně na svou budoucnost. Dívka si před čtyřmi lety prošla hotovým peklem. Stala se obětí brutálního znásilnění svým sousedem Jiřím Meindlem. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna, kvůli čemuž skončila na invalidním vozíku. Teď se mladá žena snaží se svými zdravotními problémy poprat a postavit se zpět na nohy. K tomu jí měla dopomoci sbírka, Nela ji však předčasně ukončila.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

23. září 2021 19:05

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

22. září 2021 10:19

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

Rodiče Maxíka museli sehnat 50 milionů na léčbu. V Ostravě začali testovat děti na SMA

21. září 2021 06:58

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začala jako první v Česku nabízet maminkám v porodnici zdarma vyšetření na výskyt spinální svalové atrofie, zkráceně SMA. Pokud se nemoc prokáže, je třeba dítěti podat okamžitě léčbu. SMA trpí například Maxík z Ostravy, u něj se ale na nemoc přišlo poměrně pozdě a jeho rodiče pak na léčbu sháněli 50 milionů korun.

reklama