Americký soud dnes rozhodl o trestu pro Harveyho Weinsteina!

Harvey Weinstein (Zdroj: CNN)

Desítky žen obvinily někdejšího filmového producenta ze sexuálního násilí, v únoru byl soudem shledán vinným. Dnes se rozhodlo, jakou výši trestu si Weinstein ve vězení odsedí. Soud v USA poslal bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina na 23 let do vězení! Zprvu hrozilo 67letému muži až 29 let za mřížemi, jeho obhajoba však tuto možnost zamítala.

Před soud dostalo Harveyho Weinsteina obvinění ze sexuálního napadení, jehož se měl dopustit na asistentce produkce Mimi Haleyiové v roce 2006 a na herečce Jessice Mannové v roce 2013. Za napadení Haleyiové mu hrozilo 25 let za mřížemi, za znásilnění Mannové však pouze 4 roky, jelikož podle poroty během druhého případu nepoužil násilí a ani jím nehrozil. Soud v USA poslal nakonec bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina, který byl uznán vinným ze znásilnění a sexuálního nátlaku, na 23 let do vězení.

Obhajoba spoluzakladatele Miramaxu žádala pro svého klienta maximálně pětiletý trest, přičemž argumentovala Weinsteinovým pokročilým věkem a jeho zásluhami v rámci charitativní činnosti.

Probíhající soud v rámci Weinsteinova obvinění za sexuální násilí nebyl první. V minulosti byl několikrát obviněn z osahávání, obtěžování či ze sexuálního nátlaku vůči italské modelce Ambře Battilaně Guttirezové. Za sexuálního predátora označily bývalého producenta po svých zkušenostech i Angelina Jolie, Heather Graham či Salma Hayek, té měl Weinstein prý dokonce vyhrožovat smrtí. Ze sexuálního nátlaku obvinilo Weinsteina v rámci kampaně #MeToo více než 90 žen.

Tagy: