CNN Prima News verdikt

verdikt

Výpis příspěvků ke štítku „verdikt“

Ubodal svou družku ve spánku. Plzeňský soud poslal seniora na 14 let za mříže

Na 14 let poslal ve středu Krajský soud v Plzni do vězení šestašedesátiletého Ladislava Ubla za vraždu jeho devětapadesátileté přítelkyně. Ženu, se kterou udržoval asi tři roky přátelský a sexuální vztah, zabil loni v květnu v Radnicích na Rokycansku devíti ranami nožem do levé části hrudníku, když spala. Muž se k činu přiznal, popřel ale, že by ho plánoval. U soudu řekl, že k první ráně ho žena sama vybídla, další jí zasadil proto, aby netrpěla. Pozůstalým má Ubl podle verdiktu vyplatit odškodné téměř čtyři miliony korun.

KOMENTÁŘ: Ostuda ctihodného Ústavního soudu. Zákonné neznamená spravedlivé a morální

Ústavní soud rozhodl ve prospěch vlády, politické opozici a menšině neuznal ani bod. Dozvěděli jsme se, že sice bylo narušeno legitimní očekávání seniorů, vláda měla vyslyšet prognózy inflace, podmínky pro valorizace byly splněny co do výše inflace, ale stejně smolík. Soudce zpravodaj připustil, že byl vynesen verdikt „navzdory Evropskému soudu pro lidská práva“.

Feriho usvědčily i zprávy. Výpovědi poškozených soud přesvědčily, co exposlanci přitížilo?

Jedna z poškozených se měla při výpovědi třást a měla zrychlený dech, popsal dění v soudní síni před vynesením rozsudku nad bývalým zákonodárcem Dominikem Ferim reportér CNN Prima NEWS Šimon Pilek. Věrohodně před soudním senátem prý působila i výpověď stážistky, kterou měl exposlanec obtěžovat v kuchyňce. Závažnost činu potvrzovala i elektronická komunikace mezi Ferim a poškozenou. Pohoršující okolností mělo být podle soudu i to, že se sexuálního nátlaku dopustil v době, kdy působil jako vrcholný politik. Bývalý poslanec za TOP 09 se ihned proti verdiktu odvolal, ten je tak zatím nepravomocný.

Soud v Haagu rozhodl v případu sestřelu dopravního letadla: Byla to raketa ruské výroby

Aktualizováno

Dopravní letadlo společnosti Malaysia Airlines bylo v létě 2014 sestřeleno raketou ruské výroby odpálenou z pole na separatisty ovládaném východu Ukrajiny, který v té době kontrolovalo Rusko. Ve čtvrtek to potvrdil soud v nizozemském Haagu. Z vraždy všech 298 cestujících a členů posádky letu MH17 v nepřítomnosti odsoudil na doživotí dva Rusy a jednoho ukrajinského občana, čtvrtého obžalovaného zprostil viny. Odsouzeným mužům nařídil zaplatit nejméně 16 milionů eur (390 milionů Kč) odškodného.

Začala nová kapitola, slaví po verdiktu Depp. Heardová se rozčiluje nad vlivem exmanžela

Dlouho očekávaný verdikt byl vyřčen. Porota v soudní přenici o pomluvu mezi exmanželi Johnnym Deppem a Amber Heardovou rozhodla ve prospěch herce. Platit odškodné však nakonec budou oba. Přesto „pirát z Karibiku“ nesmutní a raduje se ze začátku nové kapitoly. Herečku naopak provází zklamání, rozsudek přisuzuje vlivu svého exmanžela a práci jeho právníků.

Rozhodnuto. Soud dal za pravdu Deppovi, Heardová musí zaplatit stovky milionů

Šest týdnů sledovala veřejnost soudní proces mezi herci Johnnym Deppem a Amber Heardovou. Exmanželé se obviňovali ze vzájemného fyzického i psychického násilí, navíc požadovali astronomické odškodné. Čekání na verdikt nyní po čtrnácti hodinách jednání poroty skončilo. Jednomyslně rozhodla ve prospěch Deppa. Heardová se dopustila pomluvy a soud jí uložil zaplatit odškodné ve výši 10,35 milionu dolarů (v přepočtu asi 240 milionů korun). Platit však bude i Deppova strana, herec tak po odečtení získá 8,35 milionu dolarů (necelých 200 milionů korun).