CNN Prima News verdikt

verdikt

Výpis příspěvků ke štítku „verdikt“

Soud v Haagu rozhodl v případu sestřelu dopravního letadla: Byla to raketa ruské výroby

17. listopadu 2022 15:18
Aktualizováno

Dopravní letadlo společnosti Malaysia Airlines bylo v létě 2014 sestřeleno raketou ruské výroby odpálenou z pole na separatisty ovládaném východu Ukrajiny, který v té době kontrolovalo Rusko. Ve čtvrtek to potvrdil soud v nizozemském Haagu. Z vraždy všech 298 cestujících a členů posádky letu MH17 v nepřítomnosti odsoudil na doživotí dva Rusy a jednoho ukrajinského občana, čtvrtého obžalovaného zprostil viny. Odsouzeným mužům nařídil zaplatit nejméně 16 milionů eur (390 milionů Kč) odškodného.

Trest za zakleknutí Floyda. Expolicista Chauvin stráví více než 20 let ve vězení

7. července 2022 22:45

Bývalý policista Derek Chauvin z Minneapolisu byl na základě federální žaloby pro porušení občanských práv George Floyda odsouzen ke 20 letům a pěti měsícům vězení, informovaly tiskové agentury. Incident, během kterého policista klečel Afroameričanovi na krku, se stal v květnu 2020. Z následné vlny masivních protestů vzešlo hnutí Black Lives Matter.

Proces století spěje ke konci. Padnou za teroristický útok v Paříži doživotní tresty?

27. června 2022 21:33

Ve Francii v pondělí skončil měsíce trvající proces s osobami obžalovanými z útoků, při kterých 13. listopadu 2015 v pařížském hudebním klubu Bataclan a na dalších místech zemřelo 130 lidí. Hlavní obviněný Salah Abdeslam naposledy zopakoval, že udělal chyby, ale není vrah. Soud se naposledy sejde ve středu večer, kdy oznámí verdikt, informovala AFP.

Začala nová kapitola, slaví po verdiktu Depp. Heardová se rozčiluje nad vlivem exmanžela

1. června 2022 22:47

Dlouho očekávaný verdikt byl vyřčen. Porota v soudní přenici o pomluvu mezi exmanželi Johnnym Deppem a Amber Heardovou rozhodla ve prospěch herce. Platit odškodné však nakonec budou oba. Přesto „pirát z Karibiku“ nesmutní a raduje se ze začátku nové kapitoly. Herečku naopak provází zklamání, rozsudek přisuzuje vlivu svého exmanžela a práci jeho právníků.

Rozhodnuto. Soud dal za pravdu Deppovi, Heardová musí zaplatit stovky milionů

1. června 2022 21:31

Šest týdnů sledovala veřejnost soudní proces mezi herci Johnnym Deppem a Amber Heardovou. Exmanželé se obviňovali ze vzájemného fyzického i psychického násilí, navíc požadovali astronomické odškodné. Čekání na verdikt nyní po čtrnácti hodinách jednání poroty skončilo. Jednomyslně rozhodla ve prospěch Deppa. Heardová se dopustila pomluvy a soud jí uložil zaplatit odškodné ve výši 10,35 milionu dolarů (v přepočtu asi 240 milionů korun). Platit však bude i Deppova strana, herec tak po odečtení získá 8,35 milionu dolarů (necelých 200 milionů korun).

Šest týdnů u soudu šokovala Heardová. Teď fanoušky překvapil Depp na pódiu s kytarou

30. května 2022 23:20

Snad všichni fanoušci amerického herce Johnnyho Deppa posledních šest týdnů bedlivě sledovali soudní líčení s jeho exmanželkou Amber Heardovou. Nyní některé z nich šokoval, když se jen dva dny poté, co porota začala jednat o výsledku, objevil ve Velké Británii. V neděli s kytarou v ruce vystoupil v Sheffield City Hall po boku kytaristy Jeffa Becka. Fotografie a videa z vystoupení nyní kolují po sociálních sítích.

Konec nadějí pro Michalákovou. Rozhodnutí o odebrání synů je pravomocné

10. května 2022 11:19
Aktualizováno

Velký senát Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se nebude zabývat případem odebrání synů Češky Evy Michalákové. Soud v pondělí zamítl ženinu stížnost proti lednovému rozhodnutí, podle kterého Norsko neporušilo právo matky a dětí na respektování rodinného života. Verdikt tak nabyl právní moci, sdělil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Navalnyj je vinen z podvodu, rozhodl ruský soud. Do vězení ho poslal na devět let

22. března 2022 08:45

Ruský soud v novém procesu poslal opozičního předáka Alexeje Navalného na devět let do vězení, dopoledne ho uznal vinným z podvodu a pohrdání soudem. Oznámila to agentura TASS. Prokuratura pro známého kritika Kremlu žádala v souvislosti s těmito obviněními 13 let vězení. Navalnyj je v současné době ve věznici, kde si odpykává zhruba 2,5letý trest kvůli porušení podmínky dřívějšího rozsudku za údajnou zpronevěru. Vinu odmítá.

Kdo může za zřícení Trojské lávky? Soud osvobodil projektanta i šéfa mostařů

8. března 2022 14:35

Soud v kauze zřícení pražské Trojské lávky osvobodil jak projektanta Jiřího Stráského, tak i šéfa oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) Antonína Semeckého. Úterní verdikt není pravomocný. Státní zástupce pro oba muže žádal podmíněné tresty. Lávka spadla v prosinci 2017, čtyři chodci při neštěstí utrpěli vážná zranění.

Udusil těhotnou ženu pytlem od briket. Za vraždu dostal Pavel Brož 26 let vězení

21. ledna 2022 12:12
Aktualizováno

Za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku soud poslal Pavla Brože na 26 let do vězení. Krajský soud v Českých Budějovicích Brožovi určil vězení se zvýšenou ostrahou. Státní zástupce navrhnul výjimečný trest na horní hranici sazby. Brož už jednu vraždu spáchal v roce 2006. Obhájkyně navrhovala zprostit Brože obžaloby v plném rozsahu, pro nepřímé důkazy. Proti rozsudku se odvolala.

Velké zklamání. Rozhodnutí soudu v kauze Michalákové je absurdní, zlobí se Zdechovský

20. ledna 2022 11:13

Rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové je absolutně absurdní a nepřijatelné, hodnotí verdikt europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Rozsudek chce ještě podrobně prostudovat a zjistit, čím přesně soudci argumentovali v neprospěch české matky, které norské úřady odebraly její syny. Ve vysílání CNN Prima NEWS konstatoval, že čtvrteční rozuzlení hodnotí jako velké zklamání.

Hollywoodská hvězda lhala. Žádný rasistický útok se nekonal, rozhodla porota

10. prosince 2021 08:14

Jussie Smollett, hollywoodský herec a hvězda seriálu Empire, se před kameru nějaký čas nepostaví. Porota neuvěřila jeho historce o napadení dvěma „Trumpovými podporovateli“ a shledala ho vinným v pěti ze šesti obvinění. Smollett si měl útok motivovaný nenávistí vymyslet, aby podpořil svoji kariéru. Herec podle americké CNN přijal verdikt se strnulým výrazem ve tváři.