CNN Prima NEWS: Nečekaný tah kvůli novému dokumentu, HLAVNÍ ZPRÁVY odstartuje moderátorská dvojice Veronika Kubíčková a Pavel Štrunc

Velkolepý start nové stanice CNN Prima NEWS už tuto neděli 3. května v 18.55 přináší další překvapení. Původně avizovaná dvojice moderátorů na nedělní start v Hlavních zpráv Markéta Dobiášová a Pavel Štrunc se změní. Divákům se představí Pavel Štrunc, ale s novou tváří CNN Veronikou Kubíčkovou. Důvod? Markéta Dobiášová totiž v neděli uvede exkluzivní dokument POD ROUŠKOU. V Hlavních zprávách se tedy vedle Pavla Štrunce budou Veronika Kubíčková s Markét

Koho zasáhla pandemie koronaviru nejcitelněji? A kdo naopak těží z obchodu se strachem? „Spousta lidí pochopila, že začíná byznys tisíciletí,“ řekl v dokumentu CNN Prima NEWS Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory a člen Ústředního krizového štábu. Detaily a nečekané souvislosti odkryjeme na CNN Prima NEWS v dokumentu POD ROUŠKOU, v neděli 3. května ve 20.45.

Jak bude vypadat nedělní program CNN? Po Hlavních zprávách v 18.55 se představí v 19.59 Showtime, poté v premiéře ve 20.15 Markéta Fialová ve své talkshow SILNÝ HLAS, následovat bude ve 20.45 exkluzivní premiéra dokumentu POD ROUŠKOU, poté ve 21.25 pořad 360˚ Pavlíny Wolfové a následovat budou světové novinářské hvězdy Christiane Amanpour a Richard Quest.

Markéta Dobiášová: Absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Reportérka, moderátorka, scenáristka a dramaturgyně. Začínala v regionálním zpravodajství TV Prima. Působila také na TV Nova a naposledy v České televizi, kde od roku 2003 natáčela investigativní reportáže pro pořad Reportéři ČT nebo dokumenty pro pořad 13. komnata.

Za své reportáže získala několik ocenění, například v roce 2014 Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/analyticko-investigativní příspěvek za sérii reportáží „Černá díra zdravotnictví“. V roce 2016 získala Cenu Respektu na Mezinárodním festivalu filmu a dokumentu v Jihlavě za sérii reportáží „Obchod s nadějí“ popisující protizákonnou léčbu amyotrofické laterální sklerózy kmenovými buňkami týmem Evy Sykové. V reakci na tyto reportáže tehdejší předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš odvolal Eva Sykovou z postu ředitelky Ústavu experimentální medicíny AV ČR. Naposledy v roce 2018 získala Novinářskou cenu v kategorii audiovizuální žurnalistiky/reportáž za šestidílnou sérii reportáží o Jánu Kuciakovi, o slovenském prostředí, které se vraždou tohoto novináře proměnilo. Aktuálně vede investigativní tým zpravodajské platformy CNN Prima NEWS a uvádí pořad HLAVNÍ ZPRÁVY.

Veronika Kubíčková: Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor Cestovní ruch a regionální rozvoj. Absolvovala roční zahraniční studium v německém Görlitzu a stáž v Düsseldorfu, kde pracovala na tvorbě publikace pro vedoucí, pracující s mládeží. Sama 5 let vedla občanské sdružení, které se právě práci s mládeží věnovalo. Během studií psala příležitostně pro regionální deníky a absolvovala praxi v České televizi. Právě tam v roce 2006 nastoupila jako sportovní a ekonomická reportérka. Později působila i jako politická reportérka pro ekonomická témata. V době finanční krize v roce 2008 nastoupila naplno do ekonomické redakce.

V roce 2013 začala v ČT moderovat zdravotnický magazín TEP24 a také burzovní zpravodajství, později pořad Ekonomika ČT24 a ranní zprávy. Od roku 2017 moderovala hlavní regionální pořad ČT, Události v regionech. Po deseti letech ve veřejnoprávní televizi dočasně zakotvila v TV Seznam, kde moderovala pořad Ráno na Seznamu a denní zprávy. Aktuálně je jednou z tváří nové zpravodajské platformy CNN Prima NEWS.

Pavel Štrunc: Vystudoval Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, magisterské studium na pražské Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy nedokončil. V médiích začínal v roce 2008, předtím ve Velké Británii umýval toalety, sbíral sklenice v barech nebo pracoval v jazykové škole. Strávil dva semestry v rámci projektu Erasmus na pařížské Sorbonně a také krátce jezdil v rodných Rokycanech se sanitkou. Rok působil v televizi Z1, poté na zpravodajské směně ČT24.

V roce 2012 odešel do TV Prima, kde čtyři roky působil jako politický reportér a kde také stihl s Terezií Kašparovskou, dnes Tománkovou, uvádět hlavní zpravodajskou relaci. Od roku 2017 pokládal otázky svým hostům ve stejnojmenném pořadu Štrunc! na webu INFO.cz. Aktuálně uvádí pořad HLAVNÍ ZPRÁVY na nové zpravodajské platformě CNN Prima NEWS.

Tagy: