Drahá Praha: Ulice Na Příkopě se poprvé umístila v žebříčku 20 nejdražších nákupních destinací světa

Společnost Cushman & Wakefield každý rok vydává přehled nejdražších adres světa z 65 zemí. V žebříčku je zastoupena vždy nejdražší ulice z každé země. Pražská ulice Na Příkopě se letos poprvé umístila v první dvacítce, když oproti loňsku poskočila o tři příčky.

„V Praze je blaze, ale draze,“ zní známé pořekadlo. Na Příkopě obzvlášť, dalo by se poznamenat. Nájemné v obchodech dosahuje částky necelých 6 tisíc korun měsíčně za jeden metr čtvereční. Oproti loňskému roku to znamená nárůst celých 5 %.

Druhá nejdražší ulice v České republice je Pařížská. Ta je sídlem obchodů luxusních značek. Nemá ovšem takovou hodnotu jako ulice Na Příkopě, která je v centru turistického ruchu a spojuje Václavské náměstí s Náměstím Republiky.

V TOP 10 je 5 evropských měst

Vůbec nejdražší ulice světa Causeway Bay leží v Hongkongu, kde se metr čtvereční pronajímá za astronomických 53 tisíc korun měsíčně.

Horní 5. avenue v New Yorku po loňském prvenství spadla na druhé místo. Hlavní ulice v centru Manhattanu je označována za symbol bohatství New Yorku. Navštívit zde můžete slavné budovy jako například Newyorskou veřejnou knihovnu, katedrálu svatého Patrika nebo Rockefellerovo centrum. Najdete zde ale také spoustu obchodů luxusních značek.

Bronzová příčka připadá New Bond Street v londýnském obvodu Westminster.

Podívejte se na nejdražší ulice světa s Google street view

Causeway Bay - Honkong

5th avenue - New York

New Bond Street - Londýn

10 Nejdražších adres světa

Tagy: