CNN Prima News ekonomika

ekonomika

Výpis příspěvků ke štítku „ekonomika“

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

19. května 2022 17:11

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Hlaváček: Vláda si inflaci užívá, za almužny chce vděk. Blbost, reagoval Zdechovský

19. května 2022 15:37

Vláda si inflaci užívá a bojovat s ní nechce. Přeje si, aby lidé žádali o almužny a byli vděční. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec za ANO Martin Hlaváček. S jeho slovy ale rozhodně nesouhlasil další europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Martine, jsou to úplné blbosti. Možná přijď s nějakým řešením. Jsi chytrý kluk,“ reagoval Zdechovský.

Odbory vytváří dusnou atmosféru, Středulovy ambice mohou nabourat ekonomiku, tvrdí ekonom

18. května 2022 20:45

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová a ekonom Štěpán Křeček. Oba také varovali před nátlaky na vládu, aby inflaci ještě přiživovala. Křeček zkritizoval i šéfa odborů Josefa Středulu.

Dluh domácností se za rok zvýšil o 407 miliard. Na každého Čecha připadá téměř 300 tisíc

18. května 2022 10:17

Celkový dluh obyvatel Česka dosáhl na konci prvního čtvrtletí 3,07 bilionu korun a meziročně se zvýšil o rekordních 407 miliard korun. Na jednoho Čecha tak připadá dluh zhruba 292 tisíc korun. Růst zadlužení tak byl ještě vyšší než na konci roku 2021. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. Důvodem byl pokračující zájem o hypotéky doplněný oživením poptávky po úvěrech na spotřebu.

Válka byznysu nesvědčí. McDonald's či PPF mizí z Ruska, kdo všechno v zemi končí?

18. května 2022 07:20

Rusko začíná naplno pociťovat ekonomické důsledky své invaze na Ukrajinu. Země se od zahájení války dostává pod čím dál větší tlak kvůli zahraničním sankcím. Řada nadnárodních společností v Rusku navíc minimálně na čas přerušila svoji činnost, zatímco jiné se už dokonce odhodlaly k prodeji svých aktiv v zemi, což značí jejich odchod z ruského trhu.

Zničily sankce Rusko? Rubl se drží. Obchodovat se s ním ale nedá, říká ekonom

17. května 2022 23:24

Rusko už téměř tři měsíce čelí bezprecedentním sankcím, které na něj uvalily západní státy v souvislosti s vojenským útokem na Ukrajinu. Jak v současnosti vypadá ruská ekonomika? Podle ekonoma Petra Dufka je složité něco takového posuzovat, protože dopady sankcí bývají obvykle zpožděné a Moskva navíc nezveřejňuje mnoho makroekonomických údajů. Efekt sankcí však Dufek považuje za neoddiskutovatelný.

Peksa: EU se chce zbavit fosilních paliv z Ruska. Maďarsko se ale chová jako jeho agent

16. května 2022 23:53

Válka na Ukrajině odsunula téma Green Dealu na druhou kolej, byť možná okrajově. Evropská unie ale nadále řeší, jak dál s fosilními palivy, například zemním plynem, a to zejména v souvislosti s dodávkami z Ruska. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že většina EU se chce od těchto paliv z Ruska odstřihnout, problém však představuje Maďarsko. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) jeho slova kritizoval.