Frustrace, šikana nebo nepovedený vtip? Do Google Maps se dostal název ulice se jménem a ženským přirozením

V obci nedaleko Blanska jsme objevili ulici s ženským příjmením společně s dehonestujícím označením ženského pohlavního orgánu. Jak je možné, že společnost Google něco takového dovolí? Jak reagovat, pokud se s něčím podobným setkáte?

Pokud si někdo z obyvatel obce Lipůvka nedaleko Blanska zapnul Google Maps, nestačil se nejspíš divit. Jedna z tamních ulic totiž nese název obsahující ženské příjmení společně s dehonestujícím označením ženského pohlavního orgánu.

„Jediná možnost, jak se to může stát - že se ten název ulice dostane přes mapové podklady,“ uvedl pro online redakci TV Prima expert na IT Martin Zikmund, který v současnosti pracuje jako psychoterapeut.

Podle něj v tomto případě „vtipálkovi“ hrály do karet dvě věci. „Jednak ulice tady dosud žádný název neměla - jedná se opravdu o maličkou obec - a navíc Google si nedokáže přeložit z češtiny tento dehonestující název, když mezi slovy nejsou mezery,“ upřesnil Zikmund.

Vše může souviset se školou, která se na této ulici přímo nachází. Podle dostupných informací na webu tam v učitelském sboru skutečně působí žena se stejným příjmením, jaké je použito v tomto velice vulgárním názvu ulice.

Nabízí se tak, že vším může stát nějaký nespojený žák. „Může to být kompenzace nějaké frustrace, pokud se někdo do tohoto stavu dostane, může takto jednat. Nebo v dalším případě to může být šikana,“ vysvětlil Zikmund.

Pokusili jsme se dovolat přímo ředitelce základní školy, jestli o této události ví a podniknou nějaké kroky. Telefon nám ale vzhledem ke končícímu školnímu roku už nikdo nezvednul. Obec ale už o této věci ví. „Je to sprosťárna od někoho. Momentálně jsem v zahraničí,“ řekl místostarosta obce Pavel Simon s tím, že v nebližších dnech budou vše řešit.

A jak docílit toho, aby tento název z Google Maps zmizel? „Už jsem podnikl kroky, a robot Googlu potvrdil v e-mailu můj podnět, teď ale musíme počkat, až si toho kontrolní mechanismy všimnou a zakročí. Pokud by tam přišlo více těchto podnětů, mělo by to větší váhu,“ uzavřel Zikmund.

Tagy: