CNN Prima News Google Maps

Google Maps

Výpis příspěvků ke štítku „Google Maps“

Jak dostat zprávy o hrůzách na Ukrajině k Rusům? Lidé využívají recenze v mapách

1. března 2022 20:14

Na Google Maps se u některých populárních míst v Rusku začaly objevovat protiruské komentáře a fotografie ukazující invazi proti Ukrajině. Autoři těchto příspěvků se snaží Rusy informovat o tom, co se v jejich zemi ve skutečnosti děje. Zprávy v Rusku totiž procházejí kontrolou. Tamní cenzurní úřad Roskomnadzor například pod hrozbou milionových pokut zakázal o situaci na Ukrajině informovat jako o válce nebo invazi.

Průšvih pro Google Mapy. Jejich řidič neodolal burgeru a odhalil vlastní kreditní kartu

4. prosince 2021 16:07

Řidič společnosti Google Mapy, který v anglickém Yorku sbíral fotografická data pro službu Street View, dostal při své práci chuť na jídlo z McDonald’s. Muž proto zajel na pobočku „drive-through“ a poručil si z auta objednávku. Kamera se záběrem 360 stupňů na vozidle byla v tu chvíli stále zapnutá a zabrala mužovu kreditní kartu.

Hráči se rozhodli v Minecraftu postavit celou Zemi v reálných rozměrech

27. ledna 2021 06:05

Hráči si v kultovní videohře Minecraft můžou pomocí kostek vytvořit téměř cokoli. I když je mapa v klasické verzi hry horizontálně rozsáhlejší než naše planeta, stavění do výšky je omezeno maximálním limitem. Herní nadšenci ale díky speciálnímu módu dokázali vertikální limit obejít a rozhodli se vytvořit ve hře přesnou kopii celého světa v reálných rozměrech, čili v poměru 1:1.