ulice

Výpis příspěvků ke štítku „ulice“

Poslední Leninovu ulici na Slovensku tiše přejmenovali. Před výročím bolševické revoluce

Slovenská obec Veľké Úľany se zbavila Leninovy ulice. Nicméně téměř se slzami v očích. „Leninova ulice v naší obci nikomu nevadila, nebo maximálně jednomu procentu občanů. Na přejmenování ale tlačil prokurátor, tak jsme ustoupili,“ říká pro CNN Prima NEWS starosta vesnice František Gőgh. Vladimir Iljič Lenin, který 7. listopadu 1917 inicioval bolševický převrat v Rusku, měl na svědomí miliony životů. Záhy po převzetí moci zemi ovládl hladomor, ovšem Lenin rozpoutal takzvaný rudý teror a soustředil se na likvidaci nepřátel. Například na zlomení odporu donských kozáků, který si vyžádal statisíce obětí a deportovaných.

Bodal 17letou dívku, až jí zůstala čepel v zádech. Ničeho nelituju, řekl pachatel z Trenčína

Bezdůvodným napadením 17leté dívky na ulici se ve čtvrtek zaobíral soud ve slovenském Trenčíně. Podle obžaloby útočil 23letý mladík, který se cítí být ženou. Dříve uvedl, že ničeho nelituje. Nyní si však podle svých slov uvědomil závažnost svého počínání a soud prosil o umístění do domácího vězení. Soud jeho žádost nevyslyšel a poslal ho za pokus o vraždu na 19 let za mříže.

Mrzačení dopravy v Praze, či nutnost? Politici se přou o zpoplatnění vjezdu do některých ulic

Nesmyslné opatření, nebo změna k lepšímu? Politici v Praze se neshodnou na plánovaném zpoplatnění za vjezd do některých ulic na Malé Straně a ve Starém Městě. Většina tamních starostů i primátor Bohuslav Svoboda (ODS) jsou proti. O poplatcích by se podle nich mělo mluvit až v době, kdy bude hotový Pražský okruh nebo více parkovacích zón. Jiní s návrhem naopak souhlasí a vítají ho.

Koněvova ulice se přejmenuje, rozhodli pražští radní. Tisíce lidí si musí vyměnit občanku

Koněvova ulice v Praze 3 se bude od 1. října jmenovat Hartigova podle prvního starosty obce Žižkov. Na návrh Prahy 3 to v pondělí schválili radní hlavního města. Přejmenování se podle informací městské části dotkne asi 5 000 lidí, kteří si budou muset ve lhůtě šesti měsíců od změny názvu bezplatně vyměnit občanské průkazy. Radnice k tomu spustí informační kampaň a webové stránky.

Konec Koněvovy ulice na Žižkově? Přejmenování podpořili zastupitelé Prahy 3

Praha 3 požádá magistrát hlavního města, aby přejmenoval Koněvovu ulici na Hartigovu podle prvního žižkovského starosty. V úterý o tom rozhodli zastupitelé městské části. O přejmenování rozhoduje rada hlavního města na základě doporučení magistrátní místopisné komise, která už dříve Prahu 3 informovala o tom, že se změnou názvu souhlasí. Krok na dnešním jednání kritizovali například zastupitelé hnutí ANO.