ulice

Výpis příspěvků ke štítku „ulice“

Konec Koněvovy ulice na Žižkově? Přejmenování podpořili zastupitelé Prahy 3

22. června 2022 00:56

Praha 3 požádá magistrát hlavního města, aby přejmenoval Koněvovu ulici na Hartigovu podle prvního žižkovského starosty. V úterý o tom rozhodli zastupitelé městské části. O přejmenování rozhoduje rada hlavního města na základě doporučení magistrátní místopisné komise, která už dříve Prahu 3 informovala o tom, že se změnou názvu souhlasí. Krok na dnešním jednání kritizovali například zastupitelé hnutí ANO.

USA otřásají další masové střelby. Ve Filadelfii zemřeli tři lidé, v Phoenixu 14letá dívka

5. června 2022 15:36

USA řeší další masové střelby, a to rovnou ve třech městech. Ve Filadelfii několik střelců bezhlavě zaútočilo na lidi v ulici plné podniků. Zastřelili tři osoby, dalších dvanáct zranili. V Phoenixu pak neznámý člověk zavraždil teprve 14letou dívku při přestřelce v obchodním domě. Dalších osm lidí utrpělo zranění. V neděli ráno došlo ke střelbě i v Tennessee, zemřeli tři lidé a dalších čtrnáct utrpělo zranění.

Na tabulce u ruské ambasády už visí nový název ulice. Pražané si adresu měnit nemusí

22. dubna 2022 12:28

Část Korunovační ulice u ruské ambasády v Praze 6, kterou pražský magistrát přejmenoval na Ukrajinských hrdinů, je od pátku osazena uličními tabulemi s novým názvem. Odhalili je zástupci města a Prahy 6 spolu s ukrajinským velvyslancem Jevhenem Perebyjnisem a zástupci ambasád dalších zemí. Přejmenování koncem března schválilo pražské zastupitelstvo na návrh Prahy 6. Ruské velvyslanectví by kvůli tomu mohlo mít v budoucnu problémy s doručováním pošty.

Шокирующие кадры из Бучи. Убитые гражданские лежат на улицах после отступления русских

3. dubna 2022 22:21

Украинские силы ликуют. В субботу заместитель министра обороны Анна Маляр сообщила в социальных сетях, что от российских сил удалось освободить Киевскую область. Однако радость вдруг сменяется ужасом. После вытеснения российских сил украинцам остались лишь разрушения и шокирующее зрелище. Один из примеров — город Буча, в котором в братские могилы уложили уже более 280 тел. Жертвы также лежат прямо на улицах, окончательное число до сих пор не сообщили. Трагические кадры сейчас гуляют по соцсетям.

Tragické záběry z Buči po odsunu Rusů. Zavraždění civilisté leží v ulicích i masovém hrobu

2. dubna 2022 21:57

Ukrajinské síly se radují. V sobotu náměstkyně ministra obrany Hana Maljarová na sociálních sítích informovala, že se podařilo od Rusů osvobodit Kyjevskou oblast. Radost však náhle střídá hrůza. Po odsunu ruských jednotek totiž na Ukrajince čeká jen zkáza a otřesný pohled. Příkladem za všechny je město Buča, ve kterém do hromadných hrobů uložili již 280 těl. Oběti leží i v ulicích, konečný počet dosud nebyl upřesněn. Tragické snímky nyní kolují po sociálních sítích.