reklama
CNN Prima News název

název

Výpis příspěvků ke štítku „název“

Vakcína od AstraZenecy dostala nový název. Není na tom nic divného, říká Hořejší

31. března 2021 00:04

Vakcína proti covidu od švédsko-britské firmy AstraZeneca se nově jmenuje Vaxzevria. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) změnila název na základě žádosti výrobce. Podle imunologa Václava Hořejšího se EMA nesnaží schovat nejasnosti, které očkování touto látkou doprovází. „Stejně se ví, od jaké firmy očkovací látka pochází,“ prohlásil Hořejší ve vysílání CNN Prima NEWS.

Překryté značky jako forma protestu. Česko se probudilo do okresů krále Miroslava

29. března 2021 05:22

„Okres krále Miroslava, žít dovoleno!“ Přesně takové značky mohou Češi od pondělního rána míjet při přejezdu mezi okresy. Svobodní tak protestují proti dalšímu prodloužení nouzového stavu, který má trvat až do 11. dubna. Označení začátku a konce okresu proto překryli vlastním nápisem, který připevnili gumičkami.

Meteorologům došla jména pro bouře, teprve podruhé v historii. Poradili si jinak

18. září 2020 22:41

Teprve podruhé od poloviny 50. let došla meteorologům předem připravená jména pro cyklóny nad Atlantickým oceánem, a museli se proto uchýlit k pojmenovávání bouří podle řecké abecedy. Nová subtropická bouře, jež se v pátek utvořila nad východním Atlantikem, tak nese označení Alfa. Americké úřady podle agentury AP také oznámily, že si bouře Sally, jež před několika dny zasáhla jih USA, vyžádala svou druhou oběť.

reklama